Slabý signál v Malé Úpě znemožňuje volání na tísňovou linku. Pojďte to změnit

mala upa slaby signal

Slabý signál a špatné pokrytí trápí ještě mnoho oblastí v Česku. Na některých místech je to ale horší. Jedno z takových je i obec Malá Úpa a okolí. Signál v obci je tak špatný, že nestačí ani na tísňové volání a stále se zhoršuje. Obec vytvořila petici, kterou bude posílat českému telekomunikačnímu úřadu. Pomoci můžete i vy.

Slabý signál trápí Malou Úpu již dlouho

Obec Malá Úpa leží na hranici s Polskem, má sice jen 135 trvale žijících obyvatel, ale vzhledem k tomu, že se nachází v Krkonoších, tak se během zimní a letní sezóny se stává velkým horským střediskem, které během roku navštíví více než 100.000 hostů a na špatné pokrytí mobilním signálem si stěžují všichni, občané i hosté Malé Úpy.

LTE BTS

Problém se signálem je u všech tři největších mobilních operátorů u nás. Jediný Vodafone přislíbil zlepšení signálu, zbylí dva však nepočítají s posílením signálu. Na některých místech obce dokonce není vůbec žádný signál. V případě nehody není možné se dovolat na tísňové volání, ani na Horskou službu v případě zranění na sjezdovce. Právě Horská služba ČR petici podpořila také. Pokud byste chtěli pomoct, tak svůj podpis můžete přidat ZDE, případně jsou k dispozici k podepsání na Informačním centru v Malé Úpě a ve Veselém výletu v Horním Maršově.

Víte také o nějaké oblasti, která má podobné problémy se signálem?

Zdroj: malaupa.cz

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (7)