SIM Toolkit konečně i pro ADP1

No Image-02

1236026987531Tak se konečně vyplatil čas, který jsem investoval do snahy dostat SIM Toolkit do ADP1 a dostal jsem tuto aplikaci do jinak nepodporované FW větve. Více v článku.

Pro ty kteří SIM Toolkit neznají nebude nejspíš užitečný, ale někteří z vás možná používají bankovnictví přes mobil, které SIM Toolkit vyžaduje a na tzv. “rootlém” telefonu tato funkce chyběla. Zde si můžete stáhnout SIM Toolkit vytáhnutý z větve “release-1.0” (tento je použit i v telefonech od českého T-Mobile). Nainstalujete jej jednoduše.

 

  1. Nejdříve musíte obsah archivu rozbalit na kartu (například do root-u karty pro ulehčení práce). Dostanete soubor Stk.apk.
  2. Nyní potřebujete mít nainstalovány aplikace Terminal Emulator a DroidSans Tweaktools.
  3. V Tweaktools zmáčkněte tlačítko “Remount as Read/Write” a spusťte Terminal Emulator.
  4. Napište “su” a potvrďte, že chcete aplikaci Terminal Emulator povolit práva root-a (pokud jste to neudělali již dříve). Poté “cp /sdcard/Stk.apk /system/app/Stk.apk” (místo “/sdcard/Stk.apk” napište umístění kam jste rozbalili SIM Toolkit).
  5. Pokud se nezobrazí error tak telefon restartujte, vyčkejte až naběhne a poté zmáčkněte na Home screen “Menu->Settings->Applications->Manage Appliacations”. Zde by už měla být aplikace SIM Toolkit. Pokud tomu tak není pokračujte krokem 6. Pokud zde však SIM Toolkit vidíte, máte vyhráno.
  6. Tento bod je pro ty, kterým se SIM Toolkit nenainstaloval automaticky při startu systému. Musíte mít jakýkoli file manager (například ASTRO). Spusťte jej a zabrouzdejte do složky “/system/app/”. Zde zarolujte až k Stk.apk a klikněte na tuto položku. Podle zvoleného file manageru se proklikejte k instalaci aplikace. Pro jistotu opakujte krok číslo 5. Pokud i nadále neuvidíte SIM Toolkit v nainstalovaných aplikacích, kontaktujte mě buď na fóru nebo na našem Android chatu. (moje přezdívka je “DeToX”).

 

archiv
O Autorovi - archiv

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

No Image-02

Jak funguje dotykový displej?

archiv archiv archiv
2 min. uložit na později
No Image-04

Pár rad nejen pro Android nováčky

archiv archiv archiv
3 min. uložit na později
Screenshot-emulator

Jak naistalovat Aplikaci do Android Emulátoru?

archiv archiv archiv
2 min. uložit na později
htc-logo-1

HTC Hero

Telefony archiv archiv
8 min. uložit na později
No Image-01

Quickforward – jednoduché přesměrování

archiv archiv archiv
1 min. uložit na později
htc_magic_sense_ui_250x250

HTC magic

Telefony archiv archiv
4 min. uložit na později

Komentáře (0)