Shisen Pro

No Image-06

shisen_proDnes se podíváme na další z logických her pro mobilní platformu Android. Jedná se o Shisen Pro. Jak již název napovídá, tato hra je velmi podobná těm pro PC, které vycházejí z čínské hry Mahjongg. Pravidla jsou opravdu jednoduchá – hledáte vždy dva stejné obrazce. Avšak najít dva stejné kameny nestačí, je totiž nutné, aby mezi nimi mohla existovat čára (mezi 2 kameny vedle sebe existuje též), která je nejvýše 2x zahnutá v pravém úhlu. Pokud se vám dané kameny podaří najít, klepněte na ně a prostě zmizí, obdobně jako v klasickém pexesu.

To bychom měli zběžně pravidla a teď se podíváme na samotnou hru. Po spuštění vás uvítá úvodní text, ve kterém se dozvíte, že můžete stáhnout i jiné druhy kamenů v podobě speciálních obrázků a informace o dalších hrách. Reklamu v textu skoro není ani poznat. ;) Okno zavřeme stisknutím tlačítka zpět a dostaneme se na aktuální skóre. Abyste se dostali k nabídce možností, je nutno zmáčknout tlačítko menu.

V menu jsou 4 položky, Game (hra), GFX (změna vzhledu kamenů), “?” (nápověda, zobrazení nejlepších pozic a o aplikaci) a During Game (nabízí volbu tahu zpět a nápovědu dalšího tahu, logicky je přístupná až ve hře). Toto menu vás provází prakticky v celé aplikaci. Nejprve se tedy podíváme na samotnou hru. Zvolte Game a pak si vyberte velikost hracího pole. Na výběr jsou rozměry 10×8, 12×8, 12×12 a 18×8 kamenů. Z vlastní zkušenosti vám doporučuji menší počet kamenů. Ovšem s trochou cviku zvládnete i menší rozměry kamenů. Na obrazovce je pole, které obsahuje kameny s vámi zvoleným či standardním tématem (pravidla jsem již naznačil výše), pod ním je vpravo časomíra a vedle ní místo pro upozornění, které vás upozorní, když třeba kliknete vedle, snažíte se spojit kameny s různými znaky atd. Jakmile hru dohrajete, lze při dobrém výsledku zapsat svou přezdívku. Myslím, že do dalších podrobností netřeba zabíhat.

Zajímavou položkou menu je zmiňované GFX, právě zde lze totiž “nainstalovat” nový vzhled kamenů. Pod touto volbou se skrývá obrazovka, kde je galerie stáhnutých témat, volba pro nastavení standardního vzhledu, zachování aktuálního tématu, tlačítko pro stažení nového tématu a obnovení galerie. Témata jsou načítána z adresáře Download na vaší SD kartě. Co se týče témat, můžete si jednoduše vytvořit i vlastní, neboť se jedná o běžný obrázkový formát, jen byste měli zachovat rozměry. Doufám, že i tato hra si u vás najde své místo, já si jí třeba pouštím v tramvaji, zažene spolehlivě nudu.

Mohlo by vás zajímat

No Image-02

Jak funguje dotykový displej?

archiv archiv archiv
2 min. uložit na později
No Image-04

Pár rad nejen pro Android nováčky

archiv archiv archiv
3 min. uložit na později
Screenshot-emulator

Jak naistalovat Aplikaci do Android Emulátoru?

archiv archiv archiv
2 min. uložit na později
htc-logo-1

HTC Hero

Telefony archiv archiv
8 min. uložit na později
htc_magic_sense_ui_250x250

HTC magic

Telefony archiv archiv
4 min. uložit na později
No Image-01

Quickforward – jednoduché přesměrování

archiv archiv archiv
1 min. uložit na později
No Image-02

Astro – File manager pro Android

archiv archiv archiv
2 min. uložit na později

Komentáře (0)