Menu

Chytrý řemínek Sgnl dokáže z vašich prstů udělat sluchátko

Většina chytrých náramků má velmi podobné funkce, které se liší minimálně. Pak je tu ale novinka s názvem Sgnl. Tento náramek či spíše jen řemínek umožňuje úplně něco jiného, z vaší ruky, respektive prstu vytvoří handsfree, takže doslova můžete volat pomocí své dlaně.

Řemínek Sgnl vychází již za pár měsíců

Za tímto řemínkem stojí startup Innomdle Lab, který původně byl v inkubátoru Samsungu. Před nějakým časem se ale osamostatnil a jdou prozatím sami za sebe. V roce 2016 uspořádali úspěšnou Kickstarter kampaň, kdy vybrali téměř 1,5 milionu dolarů, momentálně má několik desítek lidí z kampaně možnost testovat řemínek. Na veletrh CES 2018 si také společnost připravila fungující prototyp, který už má blízko finální verzi.

Řemínek by měl jít připnout na klasické hodinky, ale také chytré modely jako je třeba Apple Watch nebo Samsung Gear. V sobě má klasické fitness funkce, notifikace z telefonu, ale největší specialitou je možnost přenášet hovory do ucha, a to přes prst. Zvuk se přenáší pomocí vibrací bez toho, aby zvuky slyšelo okolí. Video výše ukazuje reakce lidí, kteří si tento řemínek mohli vyzkoušet v roce 2016. Nyní by měl být značně vylepšen. Do prodeje by měl tento řemínek jít na jaře tohoto roku.

Co říkáte na tento chytrý řemínek? Myslíte, že bude mít úspěch?

Zdroj: theverge.com

 

Komentáře

TonyKuba

TonyKuba 9

11.1.2018 22:24

Vypadá to, že se na svět dere další Muzo. Někteří jedinci jsou ve způsobech vydělávání peněz opravdu originální. Pravděpodobně by se tomuto “vynálezu” vysmál každý foniatr. Zvuk jako vibrace jsou schopny přenášet kosti nikoliv měkké tkáně. Tohoto jevu využívá moderní medicina k částečnému “návratu” sluchu pomocí implantátu , který přenáší zvuk jako vibrace do hlavy postiženého. Implantát se připevňuje na lebeční kost nad uchem.

Zogoth

zogoth 4

12.1.2018 10:51

Je hezké kubíku že jsi slyšel o věci jako je kochleární implantát, ale zasek si se někde na konci osmdesátých let. Doba trochu pokročila.

Furdik09

12.1.2018 11:38

Admini: Nechte si vytisknout na velký papír nápis “Nechte si zasílat novinky na email”.
Tento papír srolujte do ruličky tak, aby se vešel do láhve od piva. Následně si tuto láhev strčte hluboko do análního otvoru. Kdyby se Vám to nelíbilo: Vyndat si jí můžete kdykoliv!

RSS (komentáře k článku)