Menu

Sezóna F1 se blíží. Užijte si ji s aplikací pro Android!

Je (bohužel) poměrně časté, že Android hraje druhé housle co se týká vývoje aplikací. Mnohé zajímavé programy a hry bývají nejdříve dostupné pro iOS a teprve pak pro Android (vzpomeňme například Angry Birds). Naštěstí tomu tak není v případě královny motorsportu – formule 1.

Souběžně s blížícím se startem sezóny se totiž chystá oficiální aplikace s podporou push notifikací. Program vyvíjí server Formula1.com ve spolupráci se společností Vodafone a bude nabízet časy (fandové F1 budou znát jako “live timing”) z každé části víkendu (tj. ze všech tréninků, kvalifikace a závodu). Sledovat budete moci například jednotlivé časy každého závodníka, jejich pořadí, časy v jednotlivých sektorech apod.. K tomu, abyste mohli využít všechny funkce, jež bude tato aplikace nabízet, se budete muset zaregistrovat na serveru Formula1.com.

K dispozici budou také informace o počasí (sledování teploty, srážek, tlaku a vlhkosti vzduchu, rychlosti a směru větru), indikátor stavu trati (např. signalizace žlutých vlajek, zastavení závodu, výjezd safety caru, …), textové komentáře, výsledky jednotlivých závodů sezóny, kalendář a celkové pořadí jezdců i týmů v šampionátu. Program tak nabídne v podstatě vše, co může fanoušek F1 potřebovat.

Zatím nebylo zveřejněno přesné datum uvolnění, ale dá se předpokládat, že to nebude za dlouho, neboť první závod sezóny v Austrálii je plánován na 25. – 27. březen. Aplikace bude nabízena zdarma, registrovaní uživatelé budou v nejbližších dnech informováni o její dostupnosti e-mailem. Verze pro iOS a další platformy budou následovat.

Oficiální aplikace pro fanoušky F1

Oficiální aplikace pro fanoušky F1

Zdroj: AndroidCentral a Formula1.com.

Komentáře

Michal

Michal

14.3.2011 9:27

Myslíte tedy, že se dočkáme i na symbianu?

Uni

Uni

14.3.2011 10:06

Btw. Sezóna F1 se NEblíží, ona už začala, jen se nekonal 1. závod v Bahrajnu.

Uni

Uni

14.3.2011 10:07

ad můj příspěvek. Co to tu melu za kraviny?

Greepm

Greepm

14.3.2011 10:22

Juhuuu…konecne nebudu muset mit notes s livetimingem na kline:-D Jinac par fandovskych aplikaci na F1livetiming jsem take zkousel v minule sezone, ale tato by mohla byt opravdu luxusni, paklize to bude umet to co je psano.

p.s. dovolim si rypnout…mclaren je letos fakt designova lahudka!

Karelk

Karel Kiliánexternista 8

14.3.2011 10:25

To: Uni
Tak to už je opravdu zbytečné slovíčkaření…. Nevím, jak pro Vás, ale pro mne začíná sezóna prvním závodem. Bahrajn bude MOŽNÁ přesunut, čili v takovém případě to jistě první závod nebude. Prvním závodem bude – a to zcela nesporně – Austrálie.
Někdy mám fakt pocit, že někteří čtenáři hledají cokoli, za co by mohli autora chytit. Dám Vám tip – když příště nic nenajdete, zkuste třeba polemizovat o tom, zda článek opravdu napsal Karel Kilián.

Karelk

Karel Kiliánexternista 8

14.3.2011 10:25

To: Greepm
Také se na to sakramentsky těším :-P

Karelk

Karel Kiliánexternista 8

14.3.2011 10:30

To: Michal
Možná ano. Na formula1.com píšou: “Available on iOS with other operating systems to follow.”

Michal

Michal

14.3.2011 12:40

Teď jsem si vzpomněl, tedypokud se nepletu tak byla nějaká aplikace na iphone kde bylo možné sledovat živě kde je jaký vůz na trati. Bude něco takového i v této aplikaci?

Substance242

Substance242

14.3.2011 17:39

No to by bolo super, len ako poznám FOM, tak bude platená a teda ja ju na Markete vôbec nebudem mať. :-) Minulý rok som používal jeden neoficiálny live timing program, ale bohužiaľ práve na žiadosť FOM ho musel autor stiahnuť.

(FOM = Formula One Management)

PS: Na titul ide Ferrari a snáď sa ukáže aj Mercedes. :-) McLaren zatiaľ vyzerá zúfalo, hoci design je na pohľad zaujímavý.

THeBaNDiT

THeBaNDiT

14.3.2011 18:17

opravdu článek napsal Karel Kilián? :D

Ale nie, som zvedavý na túto aplikáciu, ako dlhoročný fanúšik F1 si ju nenechám újsť, ďakujem za tip. :)

dudy

dudy

14.3.2011 22:16

Děkuji za článek. Pro mě zajímavá informace, jelikož mám možnost sledovat pouze Novu, tak se výsledky z tréningů a hlavně kvalifikaí budou hodit.

RSS (komentáře k článku)