Menu

Seznamka Tinder bojuje s žalobami: Uživatelé už ji nemůžou žalovat

Nejrozšířenější seznamka Tinder, nedávno aktualizovala podmínky využívání svých služeb. Několik uživatelů si nezávisle na sobě všimlo, že v sekci 16 ve výše zmiňovaných podmínkách, se přímo píše, že ani vy ani Tinder jako společnost, nemůžete jeden na druhého podávat žaloby k soudu. 

Cesta ven je zbytečně zdlouhavá

Existuje cesta, jak se této změně pravidel vyhnout, je však zdlouhavá a zbytečně složitá. Je totiž třeba zaslat Tinderu email obsahující vaše celé jméno, současnou adresu trvalého bydliště a telefonní číslo spojené s vaším Tinder účtem, společně s písemným prohlášením, že si nepřejete, aby se vás tato změna jako uživatele týkala.

seznamka tinder

Podobné změny jsou obecně chápány jako pokus Tinderu o řešení sporů v rámci American Arbitration Association, namísto klasického soudního řízení. Jedná se o neziskovou organizaci, založenou v roce 1926, která se specializuje na mimosoudní řešení civilních sporů.

Seznamka Tinder chrání sama sebe

Oblíbená seznamka Tinder se tímto způsobem snaží vyhnout dalším žalobám, jejichž počet v posledních letech stoupá. Aktuálně čelí například žalobě kvůli údajné věkové diskriminaci vůči uživatelům starším než 30 let. Pro ně je totiž cena služby Tinder Plus téměř dvakrát vyšší v porovnání s mladšími uživateli. Je tedy poměrně jasné, že nová pravidla jsou jednostranně výhodná ve prospěch Tinderu a jeho mateřské společnosti Match Group.

Tinder
Tinder
Developer: Tinder
Price: Free+

Používali byste Tinder i s novými podmínkami?

Zdroje: Android Authority, Broke-Ass Stuart, GDI

 

Komentáře

Mahtiel

Mahtiel 59

21.5.2018 22:26

Tinder nepoužívám a ani asi používat nebudu…:)

Georg_cz

georg_cz 2

21.5.2018 22:34

Tak díky za info. Otázka pak je, proč tě zajímá změna pravidel služby kterou nepoužíváš a asi používat nebudeš :D

Libb

Libb 82

22.5.2018 8:15

Měli to zamaskovat jako změnu kvůli GPDR, všichni by to slepě odklikli a nikdo by si té změny nevšimnul :D

Mkyral

Marián Kyral 8

22.5.2018 8:17

@georg_cz: Mne třeba zajímalo, jak to řeší a jestli to není s něčím v rozporu.

MartinP

Martin Prokop 9

22.5.2018 13:19

Libb 35 22.5.2018 8:15: GDPR nemá stejně vliv na zákony v USA a občany USA. GDPR je závazné jen pro EU. A právní systém v USA není s tím v EU nebo Evropě jako taková moc kompatibilní. Takže v EULA Americké firmy může být naprosto “cokoliv” .

MartinP

Martin Prokop 9

22.5.2018 13:24

Možná bych dodal, že Tinder ani jiné aplikace nejdou “Nejrozšířenější seznamka” .
Jsou hodně rozšířené to ano, ale Tinder a podobné aplikace spadají do fenoménu ONS. Takže naráží na význam slova seznamka , spíš jsou to randící a sextingové aplikace.

RSS (komentáře k článku)