Selfie kamery v displeji jsou tu, ukázalo je Oppo i Xiaomi

Oppo představí svou selfie kameru pod displejem již za týden

Sotva jsme si stačili zvyknout na výřezy v displejích a vyjížděcí fotoaparáty, máme tu další technologický pokrok, který má za cíl telefony těchto nedokonalostí zbavit. Právě výřezy zasahující do displejů měly doposud na svědomí selfie kamery, a již vcelku dlouho se čekalo na představení technologie, která čočku bude umět schovat do displeje. A sen o “all-screen” telefonech už klepe na dveře, Oppo a Xiaomi dnes totiž přišli s prvními funkčními prototypy.

Oppo jako první

Přestože OnePlus před dvěma týdny představil své netradiční řešení v podobě vysouvací kamerky, sestřiná společnost Oppo se dnes vytasila s funkčním prototypem selfie kamery schované v displeji. Na přiloženém videu opravdu žádný senzor nenajdete. Oppo na svých stránkách varuje, že se jedná o velmi ranou verzi a výkony kamery jsou zatím daleko od dokonalosti. I tak je ale skvělé, že jsme získali první pohled na tuto technologii v praxi.

Xiaomi vrací úder

S odpovědí na sebe nenechalo dlouho čekat konkurenční Xiaomi. Jejich video prý pochází z minulého měsíce a ukazuje nám dokonce o něco důvěryhodněji, jak selfie kamera funguje. Je tedy pravděpodobné, že i ostatní společnosti už na této funkci pracují, akorát se zatím zdráhaly ji ukázat. Opět zatím budou vězet technické nedostatky. Na videu sdíleném na sociální sítě se navíc horší kvalita obrazu skryje o dost lépe, než na prodejním kousku, takže je těžké usoudit, jak daleko ve vývoji tato funkce může být.

Domníváme se, stejně jako uživatel @BenGeskin, že se zatím hlavně jedná o pokus o strhnutí pozornosti na svou stranu, jelikož v Kalifornii dnes začíná vývojářská konference Applu, každoroční WWDC. Že by se snad těmto značkám podařilo uhranout média natolik, aby zapomněla na tuto významnou akci, v to asi nedoufají. Dnešek je však dnem, kdy i méně zarputilí pozorovatelé světa IT toto dění budou sledovat. Doufáme tedy, že nepůjde jen o zdařilé PR, a že se brzy telefonů, které tuto technologii budou využívat, dočkáme.

Těšíte se na selfie kamery v displeji?

zdroj: Engadget, Weibo, Twitter

Jakub Palata
O Autorovi - Jakub Palata

Dění ve světě technologií sleduju každý den, abys ty mohl jen vygooglit, co tě právě zajímá. A když zrovna nejsem online, nejspíš sedím u Hearthstonu… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (12)