Samsung ukázal roztažitelný displej na tajemném videu

roztažitelný displej

Jak jsme před několika dny informovali, Samsung odhalil roztažitelný displej a reakce jsou zatím různorodé. Internet se hlavně baví nad tím, jak byla novinka představena na videu.

Roztažitelný displej by mohl ulehčit opravu telefonů

Tato evoluce, kterou Samsung ukázal, by mohla přinést změny v opravách telefonů. Pří pádu se většinou kromě ochranného skla, rozbije i samotný displej. Tento nový displej by při pádu nemusel praskat, ale pouze by se ohnul nebo protáhnul a vzápětí by se vrátil do své původní podoby.

Samsung Display Stretchable OLED Display

Samsung Display Stretchable OLED Display

Na videu můžeme tento nový druh displeje vidět ze dvou úhlů. Jedná se o 9,1“ velký OLED displej, který byl silně ve středu stlačen. Prototyp se pak bez problémů roztáhne a vrátí zpátky do své podoby, zatímco je na něm přehrávaná animace. Funguje to podobně, jak kdybychom stlačili nafukovací gumový balónek.

A i když se jedná o velmi zajímavou technologii, nezvolil Samsung příliš dobré předvedení. Jednak trochu mate to, že se jedná o dva záběry, i když na první pohled vypadá video jako jeden celek. Dalším důvod je ten, že se video natáčelo ve tmě. V neposlední řadě se k tomu přidali lidé v komentářích pod videem, kteří vymýšleli „srandovní“ využití roztažitelného displeje.

Jak se vám líbí prezentace roztažitelného displeje od Samsungu?

Zdroj: androidauthority.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)