Galaxy Fold se hlásí o slovo, do prodeje se vrátí v červenci

samsung galaxy fold problemy odklad

Chvilku se zdálo, že se snad ohebného Samsungu Galaxy Fold nikdy nedočkáme. Hned první kousky pronásledovaly problémy a bylo jasně znát, že Samsung představení telefonu uspěchal. Za to bezpochyby mohl hon o prvenství, který korejský výrobce sváděl s Huaweiem. Čínská společnost má v plánu představit svou verzi skládacího telefonu v červnu a zřejmě ani nedávné problémy jí v tom nezabrání. Dostupnost na americkém trhu je zatím ale nejasná, narozdíl od Galaxy Foldu, který by se měl na trh vrátit v červenci.

samsung galaxy fold ohebny displej problemSamsung Galaxy Fold s prasklým displejem

K informaci se dostal server NewsTomato a pochází přímo od zástupce firmy. Akce, na které dojde k oficiálnímu oznámení, bychom se také měli dočkat velice brzy. Prodej je v plánu obnovit v červenci. Toto nemalé škobrtnutí Galaxy Foldu  opravdu nepomohlo, jelikož už první ohlasy na Huawei Mate X zněly o něco víc nadšeně. Výrobci totiž vyřešily ohyb přesně opačně. Zatímco Fold se zavírá dovnitř a zvenčí nabízí druhý displej, tělo Mate X je displejem “obalené”. Toto řešení působí sice o dost více futuristicky, ale také méně bezpečně. A vzhledem k problémům Samsungu bude právě výdrž konstrukce u nového Huaweie jednou z nejdůležitějších vlastností.

Huawei Mate X a jeho ohebná konstrukceHuawei Mate X a jeho ohebná konstrukce

Jestli se podařilo Samsungu zvládnout problémy první generace skládacího telefonu, se dozvíme také velmi brzy. Spočívaly v usazování drobných nečistot ve sklápěcím mechanismu telefonu, nečistoty se pak protlačovaly pod displej, který následně praskal. Nezbývá než doufat, že vše bude doladěno a budeme tak zase o krok blíže této zajímavé budoucnosti mobilních zařízení.

Máte v plánu si skládací telefon pořídit?

zdroj: NewsTomato

Jakub Palata
O Autorovi - Jakub Palata

Dění ve světě technologií sleduju každý den, abys ty mohl jen vygooglit, co tě právě zajímá. A když zrovna nejsem online, nejspíš sedím u Hearthstonu… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)