RunKeeper 7.0 přináší skupiny. Vyzvěte a motivujte přátele ke sportování!

runkeeper_7_0_ico

Jedním z nejlepších a nejúčinnějších způsobů motivace ke sportovním výkonům je hecování mezi kamarády či kolegy. I u nás v redakci jsme zažili éru FitBitu, která vyústila ve vzájemnou sportovní rivalitu a pravidelné boje o stupně vítězů. Rozhodnutí, zda jet raději výtahem, nebo se vydat po schodech, bylo s vědomím, že kolegové nezahálejí, nepoměrně lehčí. Nyní se s podobou funkcí snaží přijít aplikace pro sledování sportovních aktivit RunKeeper 7.0.

Verze 7.0 přidává jako novinku možnost vytvořit “běžecké skupiny” (“running groups”). V rámci skupiny lze nastavit cíle, jako jakou vzdálenost či jak často by měl každý člen běhat. V rámci skupiny je možné také chatovat – například se domlouvat na společném běhu, podporovat se a motivovat. Společně pak můžete sledovat své pokroky.

Jak v aplikaci Runkeeper 7.0 nastavit běžeckou skupinu?

Pokud se rozhodnete založit si skupinu, musíte v prvním kroku vybrat jednu ze tří výzev. Na výběr je týdenní četnost tréninků, překonaná vzdálenost za týden nebo za měsíc. V dalším kroku stanovíte minimální limit a počet týdnů/měsíců, po které má výzva platit.

V posledních dvou krocích zadáte název skupiny a vyberete její členy. Poté, co se vaši přátelé připojí, budete moci sledovat pokroky všech běžců a komunikovat s nimi na stránce skupiny. Je takřka jisté, že přehled a neustálé srovnání se všemi konkurenty skutečně donutí člověka se více hýbat.

To hlavní ohledně skupin můžete vidět na následujícím promo videu.

Introducing Runkeeper Running Groups

Introducing Runkeeper Running Groups

Samotní autoři píšou v seznamu posledních provedených změn: “Běhat je lepší společně, takže vám s radostí představuje skupiny, které pomohou udržet motivaci! Nastavte výzvu podle svých představ, pozvěte přátele, sledujte se, fanděte si a sledujte navzájem pokroky. Začít můžete na kartě Challenge.”

RunKeeper je v Obchodě Play zdarma, dosud si ho stáhlo přes deset milionů uživatelů. Průměrná známka této aplikace je 4,4.

Runkeeper - Run & Mile Tracker
Runkeeper - Run & Mile Tracker

Zdroj: androidpolice.com.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

No Image-01

Cyklo-tachometer od Pioneer

Zprávičky Milan Menšík Milan Menšík
1 min. uložit na později

Komentáře (2)