Rovio uvolnilo první video s Bad Piggies

No Image-05

Jak jsme informovali na začátku září, společnost Rovio připravuje novou hru. Až do včerejška jsme o ní věděli jen tři věci: bude se jmenovat Bad Piggies, hlavní roli budou hrát zelená prasátka, známá ze série Angry Buirds, a vydání hry je naplánováno na 27. září. Mohli jsme se jen domnívat, zda hra bude odvetou ostřelujícím rozzuřeným ptákům a tedy jen další mutací Angry Birds, nebo jestli autoři přijdou s úplně novým konceptem. Deset dní před premiérou si konečně můžeme udělat alespoň rámcovou představu o tom, co pro nás Rovio chystá – byl uvolněn první minutu a půl trvající trailer, ve kterém je k vidění i několik ukázek přímo ze hry.

Angry Birds – Bad Piggies Official Trailer

Angry Birds - Bad Piggies Official Trailer

V ukázce můžete vidět, jak prasata (respektive hráč) sestrojují nejrůznější (leckdy i lehce absurdní – ve stylu MacGyvera) prostředky k ježdění a létání. Otázkou je, co je vlastně cílem – chtějí ukrást ptákům vejce? Nebo se mají pouze dopravit z bodu A do bodu B? Sympatičtí Angry Birds se přinejmenším ve videu zatím neobjevují, takže můžeme spekulovat, zda spíše nepůjde o hru ve stylu nedávno vydaného Amazing Alex. Jisté je, že hra bude o něco složitější než dosavadní hit – přinejmenším v tom, že k uvedení prasat do pohybu nebude stačit pouze jednoduchý prak, ale z dostupných komponent bude nutné postavit fungující stroj. Sestrojit prý bude možné vrtulníky, jízdní kola, malá letadla, automobily a další.

Bad Piggies: prasata v hlavní roli. Nová hra od Rovia vyjde 27. září Bad Piggies: prasata v hlavní roli. Nová hra od Rovia vyjde 27. září

Vše je v tradiční pestrobarevné dvourozměrné grafice, na kterou jsme zvyklí z Angry Birds. Ze závěrečného titulku se pak dozvídáme, že Bad Biggies budou k dispozici pro platformy Android, iOS, PC a Mac. Vypadá to, že Rovio má našlápnuto na další herní pecku, ovšem navázat na úspěchy Angry Birds, s více než miliardou stažení a výdělkem přes 100 milionů dolarů v roce 2011, nebude jednoduché.

Zdroje: Talk Android, Android Community, Phandroid, Android Authority, Droid Gammers a Droid-Life.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (13)