Rewind – ideální skupinové fotografie

No Image-02

Společnosti Qualcomm (známý výrobce procesorů a dalšího hardware) a Scalado (specialista na technologie fotografování zejména v mobilech, např. řešení panoramat, exponování bez prodlevy apod.) předvedly řešení s názvem Rewind, určené pro skupinové fotografování osob. U momentek tohoto typu nastává dost často problém, že se některé z osob v danou chvíli netváří zrovna nejlépe, nebo mají dokonce zavřené oči (případně na divokých večírcích zvracejí do květináče ;)).

V Rewind se proto exponuje rychle za sebou několik snímků (tzv. burst mód) v plném rozlišení, v příkladu jich ukazují 5, a tam je již velká šance, že alespoň na jedné z fotografií bude každá osoba vypadat dobře (v mezích svého normálního vzhledu ;)). Aplikace Rewind pak dokáže provést detekci obličejů na skupinové fotografii a pro každý z nich dovolí intuitivním otočným ovladačem zvolit nejvhodnější snímek z pětice. Výsledné nastavení je potom zkombinováno do jediného snímku.

Rewind, the perfect group photo, from Scalado

Rewind, the perfect group photo, from Scalado

Scalado tuto technologii zatím nabízí OEM výrobcům, v Marketu aplikaci proto nehledejte (pravděpodobně by ji ani váš fotoaparát nedokázal využít), ale určitě se s ní setkáme již brzy u některých modelů.

Roman Nepšinský
O Autorovi - Roman Nepšinský

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)