Remix Mini: Android jako PC? A vlastně proč ne

d1ff03e4bc1c505eb3188947938f9636_original

Na Kickstarteru pomalu finišuje další úspěšný projekt. Do jeho konce zbývá už jen 5 dní a vybralo se na něj bezmála 1,5 milionu dolarů, čili v přepočtu více než 35 milionů korun. Přislíbená částka představuje téměř 3000 % původně požadovaných 50 000 dolarů. Řeč je o projektu Remix Mini, který sami jeho tvůrci pojmenovali jako “první skutečné Android PC na světě”.  Hardware sestávající z malé krabičky, která v sobě ukrývá ARMový chipset, pravděpodobně nikoho zvlášť neučaruje, tím hlavním je zde totiž software.

V miniaturním počítači Remix Mini totiž běží Remix OS – Android předělaný k nepoznání. S trochou nadsázky by se dalo říct, že Remix OS je jakási velmi propracovaná nadstavba Androidu, která mu přidává schopnost pracovat s okny podobným způsobem jako například desktopový operační systém Windows. Remix OS obsahuje celou řadu aplikací upravených pro použití na velké nedotykové obrazovce, nadále si však zachovává schopnost instalovat a spouštět aplikace z Google Play. Samozřejmostí je pak plná podpora periferií, jakými jsou klávesnice (včetně klávesových zkratek) a myš.

Remix mini

Co se hardwaru týče, černá krabička ve tvaru oblázku v sobě ukrývá 64bit chipset Allwinner se čtyřmi jádry Cortex-A53 taktovanými na 1,2 GHz. Remix Mini se aktuálně nabízí ve 2 variantách – základní s 1 GB RAM a 8GB interním úložištěm a lépe vybavené obsahující 2 GB RAM a 16GB úložištěm, Remix Mini obsahuje také slot pro microSD karty. Co se konektorové výbavy týče, tak ta zahrnuje 100Mbit Ethernet, dvojici USB 2.0 konektorů, HDMI 1.4 a 3,5mm jack konektor. K internetu Remix Mini připojíte také pomocí Wi-Fi 802.11 b/g/n, externí periferie jako klávesnici a myš se zařízením zase propojíte prostřednictvím Bluetooth 4.0.

remix mini 3

Remix Mini není prvním Kickstarterovým úspěchem těchto tvůrců. Tím byl tablet Remix Ultra, který v sobě rovněž obsahoval Remix OS. Prostřednictvím Kickstarteru si můžete Remix Mini objednat již od 30 $ (cca 700 Kč) za základní a 40 $ (cca 950 Kč) za vybavenější variantu.

remix mini 1

Co na Remix Mini potažmo Remix OS říkáte? Našli byste pro ně využití?

 

Zdroj: Kickstater.com

Vašek Švec
O Autorovi - Vašek Švec

Vaška prakticky od dětství zajímaly nové technologie, ať už se jednalo o telefony, počítače či třeba auta. V době, kdy většina jeho kapesného padla na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (22)