Menu

Range Rover ukázal prototyp dálkově ovládaného automobilu

Využití dálkového ovládání v oblasti automobilového průmyslu už se netýká pouze dálkového zamykání dveří. Stále větší roli při dálkovém ovládání hrají také mobilní telefony, které zvládnou pomocí aplikace automobil nejen uzamknout, ale také nastartovat, zapnout topení a v neposlední řadě také dovolují ovládat samotné řízení.

Range Rover Sport

S touto možností nyní přichází britská automobilka Range Rover. Ta sestrojila prototyp Range Rover Sport, který může být dálkově řízen pomocí aplikace v chytrém telefonu. Tato technologie umožní řidiči například průjezd nebezpečného terénu bez nutnosti sezení ve vozidle. Rychlost automobilu je při dálkovém ovládání omezena na 6 kilometrů za hodinu a telefon se nesmí nacházet dál než 3 metry od vozidla. Automobilka se rovněž nebrání přidání podpory hlasových příkazů. Je nutné si uvědomit, že se prozatím jedná pouze o prototyp, a především pro velkou zodpovědnost za bezpečnost a spolehlivost se v nejbližší době nechystá uvedení této novinky do sériové výroby.

Zdroj: techcrunch.com

 

Komentáře

  vfgh

vfgh

z aplikace
18.6.2015 20:04

bude se dobre hackovat

faktužmetedmocmoczacinatestvat

faktužmetedmocmoczacinatestvat

18.6.2015 23:35

Prosím prosím, ať to do svých vozů namontuje třeba Škodovka. Do pár min bude hromadná nehoda poloviny parkoviště a v podstatě za to nikdo nebudu moci potrestán, jelikož backdoor v aplikaci bude příčinou a člověk bude pouze důsledkem. Nikdo tedy nebude žalovat toho co to zapříčinil, ale společnost která to nacpala za levné peníze do levných trapných vozidel. Nemůžu se dočkat :-D Vzpomínám, když nás před lety za oceánem načapala tamní policie jak měníme nápisy na dálničních ukazatelích :) Nevěděli co s námi mají dělat a nakonec to byla jen symbolická pokuta 250 dolarů na hlavu (1000 dolarů) že stojíme v odstavném pruhu :-)

Mocc

Mocc

19.6.2015 4:53

Tohle jsem četl před 2 dny na palmserveru, takže nic nového.

Pavel

Pavel

z aplikace
19.6.2015 6:51

@faktuž….:
Takže Ty jsi vlastně jen sprostý vandal, Ty moralisto!

faktužmetedmocmoczacinatestvat

faktužmetedmocmoczacinatestvat

19.6.2015 21:14

Pavel: Vandal? Možná by tě zajímalo, že po zaplacení 4×250 dolarů jsme do měsíce vytvořili projekt za desítky tisíc dolarů (teď by to stálo mnohem mnohem víc) a z Ameriky odjeli po půl ročním vízu spokojení jak my (jelikož jsme cíl cesty splnili), tak byla spokojená i protistrana, jelikož již není možné tuto činnost vykonávat.

RSS (komentáře k článku)