Menu

Majitelé iPhonů nechtějí randit s uživateli Androidu. Proč?

nechteji-randit-s-androidem-ico
Majitelé iPhonů nechtějí randit s uživateli Androidu. Proč?
Ohodnoťte článek

Při výběru partnera na rande hraje roli mimo jiné i to, jaké telefony obě strany používají. Podle průzkumu, provedeného na vzorku více než 5500 svobodných uživatelů online seznamky Match.com, nechtějí majitelé iPhonů randit s uživateli Androidu. Konkrétně „jablíčkáři“ mají 21x větší tendenci soudit jiné negativně jen kvůli tomu, že mají telefon s Androidem (bohužel zdroj neuvádí, ve srovnání s čím je tendence 21x vyšší). Naproti tomu příznivci systému se zeleným robotem mají 15x větší tendenci soudit někoho na základě faktu, že používá iPhone. Majitelé starších modelů nebo uživatelé jiné platformy mají o 56 % menší šanci, že s nimi někdo půjde na rande.

Majitelé iPhonů nechtějí randit s uživateli Androidu

Majitelé iPhonů nechtějí randit s uživateli Androidu

„Když si vybíráme potenciální partnery, hledáme určitou kompatibilitu. Tak proč by na seznamu požadavků nemohly být telefony?“ říká bostonský psychoterapeut Abby Rodman. A dodává: „Hodnotíme, kde člověk žije, jakým autem jezdí, co dělá pro své živobytí – to jsou všechno věci, které bereme v úvahu před zahájením vztahu. Mimo to ale zvažujeme také další nemateriální faktory, jako jsou politické názory, náboženské přesvědčení a etické hodnoty.“

Jedním z důvodu, proč se majitelé iPhonů dívají na ostatní spatra, může být cena zařízení. Přeci jen významnou skupinu zákazníků firmy Apple tvoří lidé s vyššími příjmy. To potvrdil také výzkum společnosti ComScore, podle kterého majitelé iPhonů vydělávají v průměru více peněz než uživatelé zařízení s Androidem.

Chcete randit? Ohlídejte si další rozhodující faktory!

Samozřejmě je pochopitelné, že lidé by rádi chodili s někým, s kým mají třeba v oblasti gadgetů podobný vkus. Svým způsobem se dá říci, že odlišnosti ve filozofii obou systémů vlastně dělí lidi na dvě skupiny. Je přitom pravděpodobnější, že si budou přinejmenším v tomto směru lépe rozumět uživatelé stejného operačního systému.

Před rozhodnutím o první schůzce ale vstupují do hry i další faktory. Například špatnou úroveň psaného projevu hodnotí negativně 39 % „singlů“. Na druhém místě je ale čistě fyzický faktor: pomyslná červená kontrolka se rozbliká u 37 % respondentů v případě, že má protějšek křivé nebo nedobře zbarvené zuby. Nemoderní či celkově špatný styl oblékání pak odradí 35 % potenciálních nápadníků a nápadnic. Stranou bychom neměli nechat ani varování pro ty, kteří často rozbíjejí krycí sklo obrazovky svého telefonu – 15 % dotazovaných prý bude v takovém případě schůzku s vámi dvakrát zvažovat.

Chcete randit? Ohlídejte si další rozhodující faktory!

Chcete randit? Ohlídejte si další rozhodující faktory!

Podle hlavního psychologa Simona Rega z Montefiore Medical Center v Albert Einstein College of Medicine v New Yorku se jedná o ukázku posunu tradičních hodnot. Technologie, kterou používáme, se stala jakýmsi kultovním aspektem. Koneckonců to můžete znát i z diskuzí pod články, kde se často až fanaticky střetávají uživatelé různých platforem. Ocitnou-li se pak v páru uživatelé konkurenčních platforem, kteří jsou skálopevně přesvědčeni o tom, že právě jejich systém je jedinou rozumnou volbou, máme tu zárodek možných konfliktů.

Pozor na chování na sociálních sítích!

Odradit potenciálního partnera však můžete nejen volbou mobilního telefonu. 58 % svobodných dokáže odradit někdo, kdo si na Facebooku příliš často stěžuje a naříká. Přesně u poloviny pak klesne zájem v případě, že je protějšek příliš aktivní na sociálních sítích. „Jestliže doslova žijete na sociálních sítích, můžete být vnímáni jako nedostatečně spolehliví na to, abyste získali důvěru někoho jiného nebo fungovali v romantickém vztahu.“ upozorňuje Abby Rodman. Dále doplňuje: „Stěžování si v kyberprostoru může být vnímáno jako dětinské. Druhá strana vidí, že neděláte nic jiného, než chrlíte příspěvky o svém mizerném šéfovi nebo špatném dni.“

Potenciálního partnera můžete odradit svým chováním na sociálních sítích

Potenciálního partnera můžete odradit svým chováním na sociálních sítích

Je dobré si uvědomovat, že většina lidí si před první schůzkou „lustruje“ partnera na sociálních sítích. V britském průzkumu, provedeném na 2000 osobách, 77 % respondentů uvedlo, že by nešli na rande v případě, kdy by našli něco negativního. Pokud tedy chcete randit, chovejte se na sociálních sítích tak, abyste neodradili potenciální nápadnice a nápadníky.

Znáte nějaké dlouhodobě fungující páry, kde jeden používá iPhone a druhý telefon s Androidem?

Zdroj: marketwatch.com.

Komentáře

Zdk-m

Zdk-m

z aplikace
9.2.2017 20:16

To je fakt podivná doba.. Lidi už jsou natolik povrchní, že druhé soudí i podle telefonu.

Jiří Kotal

Jiří Kotal

9.2.2017 20:17

Já bych nikdy nechodil s někým, kdo má iphone. A to jednoduše proto, že nemá žádný přehled o telefonech, které jsou nedílnou součástí mého života

optimas

optimas

z aplikace
9.2.2017 20:24

Tohle už je na Chocholouška

Pipa

Pipa

9.2.2017 20:27

Když jsem já randil, tak MT měl tak možná James Bond ve filmu :D

GS58

GS58

9.2.2017 20:28

Manzel ma iphone a ipad tedy s ios a ja mam mobil i tablet s androidem.
Docela ho stve, kdyz si stahnu leccos zdarma, treba ted namluvene detektivky.
Ja zase na ipadu ctu Reflex, Computer a Chip, kdyz uz jsme je zaplatili a do androidackeho tabletu to nestahnu.

jonelethirenicus76

jonelethirenicus76

9.2.2017 20:29

Vybírat partnery podle telefonu může opravdu jen duševní chudák.

Jiří Kotal

Jiří Kotal

9.2.2017 20:49

Tak když jsem milovník mobilů a někdo má iphone, tak mi je na první pohled jasné, že tuto zálibu nemáme společnou. Vždyť jediný, co má iphone 7 dobrý, je procesor, jinak nic. A za to chtěj přes 20 000?
To si nikdo, kdo se alespoň trochu vyzná v telefonech, nemůže pořídit.

pavoukandre

pavoukandre

z aplikace
9.2.2017 20:58

RomiOS a Juldroida

pavoukandre

pavoukandre

z aplikace
9.2.2017 20:58

RomiOS a Juldroida

dunco

dunco

z aplikace
9.2.2017 21:38

Britský průzkum a přitom se jedná o Američany, nějaký divný. Zřejmě zase touha redakce napsat aspoň nějaký pitomý článek. Dle mého názoru, když si dva mladí chtějí vrznout, tak je jim úplně u prdelky jaký používají operační systém 😁😁😁.

Zdenek1989

Zdenek1989

z aplikace
9.2.2017 22:09

tohle mi říct holka na rande, tak ji vyloženě flusnu do huby!!!! povrchní lidé úplně nesnáším :D

gogolisko35

gogolisko35

9.2.2017 22:13

Tak jsem se registroval, probojoval se přes potvrzení mailu a tak dále a tak dále, abych vám řekl:

Ruším všechny notifikace od vás! Na mobilu, na počítači…

To jako vážně musíme číst… tohle? Vždyť to je peklo. Novinky/iDnes na téhle stránce.
A články? Nepíše se „12t“! Nikdy. Vždy je to 12, čtenář se musí posnažit a vyskloňovat si to. Další velmi nutné: http://pravopisne.cz/2015/02/abychom-x-aby-jsme/

Hezký den. Občas se k vám zajdu podívat, ale už ne tak pravidelně.

MrZerrix43

MrZerrix43

9.2.2017 22:15

Zase bulvárek? Podle mě se tento článek hodí spíše na muži.cz ale tak radši kvantita než kvalita . ..a když jsem u toho , tak jste s webem muži.cz na mě moc nezapůsobili. Podobný obsah jako na tomto webu je na internetu spoustu a navíc je to mimo myšlenku světa zítřka a naprosto mimo váš obor a tom rozhovoru se radši nevyjadřuji.

kulichoid

kulichoid

z aplikace
9.2.2017 22:52

Je to zajímavé zpestření. Copak chcete pořád jen číst o typech displejů a chipsetech? Určité sociální vazby díky mobilům vnímáme mnohem častěji než mobily samotné.

BagrusCZ

BagrusCZ

9.2.2017 23:08

Nechci být vulgární ale tohle je zatím největší sranec, co jsem tady vůbec četl :D :D :D

Ne vážně. Jsem asi od minulého Října majitelem jablíčka (Prastarý iPhone 5) a najednou jsem taky něco cítil, že patřím naráz mezi menší skupinu lidí nebo tak něco, jako kdyby začal na mě kvůli telefonu jít egoismus.

Pro info speciálně lidem, kteří mě budou peskovat za to, že vlastním jabko:
Od androidu jsem odešel kvůli tomu, že prostředí bylo tak otevřené, až mi to začalo lézt na mozek. Měl jsem předtím lumii a tam se mě líbilo to, že tam byl použit stejný design. Naopak u Androidu někteří vývojáři si drží pořád ten starý design a nechcou buď použít Material, nebo si udělají vlastní plácačku, ze které mi je náhle zle. Najednou u iPhonu jsem cítil ten stejný pocit, dokonce ještě víc jak u lumie. Ten řád, to zpracování :)
Jasně že tam jsou stejní patlalové jako u droidu ale mně to přijde osobně že ta čistota Applevského designu byla více zachována jak u droidu.

A teď si říkám, jak by android vypadal kdyby měl uzavřený kód a neměl by designovou svobodu.
Zkrátka jsem si zvyknul na closed source a docela mi to vyhovuje, ale poslední dobou mám tendenci se vrátit zpátky ke droidu a osahat si nejnovější revizi Nugátů :D

Děkuji lidem co si moji slohovou práci přečetli a přeju všem krásný den :)

Jirka2014

Jirka2014

z aplikace
10.2.2017 5:26

Díky za článek , ale spíše mě zajímají kozy atd a ne co má dotyčná v kabelce za mobil. Když má dostat za uši tak ať má třeba alcatel one touch. 😆

Majian

Majian

z aplikace
10.2.2017 5:53

Kdybych chtěl číst takové kraviny, du tam, kde je jeden takový stupidní článek vedle druhého. Tohle není zapotřebí. Navíc samo to téma je taaaak strašně stupidní. Potkat holku co by mě přestala mít ráda protože mám jiný telefon než ona, rád jí zamávám na rozloučenou.

nosac

nosac

z aplikace
10.2.2017 6:33

Není to sice vysloveně technický článek o androidu, ale proč na něj takhle plivat. Je přece o androidu. Máme demokracii, nechci nečtu.

avenged

avenged

z aplikace
10.2.2017 7:53

Zlatý telefonní budky…

Jery99

Jery99

z aplikace
10.2.2017 7:58

Maj recht!Všechny holky co máj ohryzek jsou krávy.

x125

x125

10.2.2017 8:10

Zvláštní, čekal jsem nějakou zmínku o FaceTime, protože to vám dovoluje pohodlně komunikovat s dalšími uživateli iZařízení, ale z ohrádky vás to nepustí…

Jery99

Jery99

z aplikace
10.2.2017 8:14

Neznám nikoho kdo má Janko a chtěl bych si sním dopisovat.Navíc je každé s ohryzek má FB

JorEL

JorEL

10.2.2017 8:48

Takový majitel iphonu se totiž smaží vyhnout pravdě jak jen to jde. Majitel androidu by mohl jeho pseudo realitu narušit a nedej bože ho postavit před pravdu. Ono hodně věcí okolo iphonu je tak nějak pseudo, nebo jen na oko aby měli ovečky dobrý pocit, že mají něco extra. Proto se vyhýbají všem kteří by mohli jejich vysněný jablko svět narušit.

akagai

akagai

10.2.2017 9:28

Celkem obyčejný clanek a takove vasne v diskuzi :-D, ja se seznámil v dobach, kdy zacinaly sms :-D , ale takovy zajimavy fakt bez výzkumů, jen moje subjektivní pozorování, hodne majitelu jablicek klade duraz na cenu a podle te se soudi i mezi sebou. Posadte tri lidi ke stolu s jablkem treti, pate a sedme generace, zavedte rec na telefony a cenu a pak se jen bavte :-D

Lumpy

Lumpy

10.2.2017 9:57

podle telefonu je to pěkně povrchní, to já si holku vybírám podle koz :-D

MaXi

MaXi

10.2.2017 10:07

A mozna prave proto jsou ti lide na seznamkach misto aby nekoho meli :D

Karel Kilián

Karel Kiliánexternista

10.2.2017 10:55

To: dunco
Přečtěte si to celé, prosím :) První průzkum byl proveden na serveru match.com a čítal 5500 lidí.
Druhý průzkum, hovořící o platech s ohledem na používaný telefon, je britský a čítal 2000 osob.

Karel Kilián

Karel Kiliánexternista

10.2.2017 11:00

To: gogolisko35
Hledal jsem ve článku číslovku 12, za kterou má být Vámi poukazovaná chyba, a nikde v článku jsem ji nenašel. Řekl bych, že zrovna v tomto segmentu naší mateřštiny chyby nedělám. Můžete být, prosím, konkrétnější?

To: MrZerrix43
Bulvárem bych to přímo nenazval. Spíš zajímavostí….

To: Majian
Také bych o takovou slečnu neměl zájem :)
Ale jak je vidět přinejmenším z průzkumu, asi by slečna s iPhonem neměla zájem o mne :)

SeppWinkler

SeppWinkler

10.2.2017 11:14

Kde asi tak urobili súdruhovia psychológovia chybu? Alebo sa snažia len zastrieť fakt, že v dnešnej dobe romantiku, sympatie, ideály a city nahradili výlučne peniaze? Dôvod prevahy jabĺčkárov je jednoduchý – ide o drahé a imidžové zariadenie a teda sa dá predpokladať, že jeho majiteľ bude mať plnší účet, ako majiteľ Xiaomi a teda sa stáva aj viac sexi. Je to rovnaké ako s BMW X6, domom na hradnom kopci a hodinkami Rolex. Všetky tieto aspekty výrazne zvyšujú príťažlivosť človeka a jeho šancu byť atraktívnejším ako sú iní, ktorí tieto fetiše nevlastnia.

bicista

bicista

10.2.2017 11:41

Nemyslim ze rozdilnost telefonu by byla prekazka v rande, ale ruku na srdce, pri dlohodobejsim vztahu by jste stejne pritulku nutili aby si poridila platformu co mate vy :) Znam mnoho stavu, kde vyber platformy pritelkyne byl silne ovlivnen co pouziva muz. A zrejme pokud by jste ji chtel koupit telefon urcite nebo mene pravdepodobne ji koupite jiny system nez mate vy. Takze s clankem z poloviny souhlasim. Ale rozhodne ne urcite ze by se neslo na rande se slecnou ktera momentalne pouziva telefon s jinym systemem ?. To je utopie a bezmoskovina.

uni

uni

10.2.2017 15:39

Jiří Kotal: Mrkni ještě na test displeje, fotoaparátu a bezpečnosti OS😋

BagrusCZ

BagrusCZ

10.2.2017 18:02

Hmm stejně se mně líbí, jak si androiďák myslí automaticky, že když někdo vlastní jablíčko tak je retard :D

Jery99

Jery99

z aplikace
10.2.2017 21:20

90% Iphonistů jsou buď děti, nebo retardi.

Jery99

Jery99

z aplikace
10.2.2017 21:23

Zbylých 10% jsou teplouši nebo pózisti.

Jiří Kotal

Jiří Kotal

10.2.2017 22:44

un8: Tak s mobilem neházím, ani moc nefotím a rozhodně si nestahuju ledajaký porno :D

Daniel81

Daniel81

12.2.2017 22:47

A co si obě strany budou myslet o mě těch, co stále používají systémem BlackBerry OS10 :)

Lukáš Kaňka

Lukáš Kaňka

13.2.2017 20:06

Lumpy : souhlasím a co má za tel mi je jedno.

fryMl

fryMl

16.2.2017 7:06

Ten průzkum pochází ze zahraničí a to hlavně z ameriky a tam žijí jinak ;)

sagitarius64

sagitarius64

26.2.2017 21:29

Je to hlavně tím, že majitelé i-Phonů jsou nižším vývojovým stupněm člověka a proto tomu nerozumí. :-)

kluzo

kluzo

9.3.2017 11:41

Já se nedívám na to, jaký kdo má telefon, natož abych si podle toho vybíral partnera, ale přiznám se, že když někoho takového kdo to tak dělá vidím, tak mám na něj hned vyhraněný názor :-)

hmmma

hmmma

18.3.2017 16:34

majitelé iphonu jsou namyšlený a iphonem se jen chlubý

RSS (komentáře k článku)