Raining.fm: Prší, prší, jen se leje, ve vašem mobilu

raining_fm_ico

Většina lidí považuje zvuk kapek deště za uklidňující – tedy s výjimkou těch, jejichž obydlí byla v uplynulých letech či dnech postižena povodněmi. Už od dob magnetofonů se objevovaly kazety s nahrávkami relaxační hudby podkreslené, kromě dalších zvuků přírody, právě deštěm, případně vlahou jarní bouřkou. S příchodem kompaktních disků se uklidňující příroda proměnila na jedničky a nuly, později konvertovala i do formátů vhodných pro přenosné přehrávače.

Skutečnost, že mobil umí přehrávat zvuky, dnes už asi nikoho nepřekvapí, ačkoli v dobách Nokií 5110 spadala taková představa spíše do říše snů (“Jak bych asi do telefonu narval cédéčko?”). Dnes se relaxace se sluchátky na uších a telefonem v kapse pro mnohé stala běžnou rutinou.

Pokud chcete vyzkoušet relaxaci v dešti, aniž byste museli zmoknout, máte příležitost – na webové stránce Raining.fm si můžete nastavit nejen hlasitost deště, ale i zvuku hromů, interval přestávek či postupné snižovaní hlasitosti po zadaném čase. Web se setkal s velkým ohlasem a úspěchem: za poslední měsíc ho navštívilo více než sto tisíc unikátních návštěvníků, což rozhodně není špatné!

Protože jsme ale portál orientovaný na zařízení s operačním systémem Android, nebudeme vám jen doporučovat webovou stránku, ale přímo mobilní aplikaci, kterou si můžete nainstalovat do svého tabletu či telefonu a nosit tak dešťové přeháňky v kapse. Odpočívat po náročném dni, pracovat, usínat nebo si hrát v kapkách deště tak můžete prakticky kdykoli a kdekoli – ovšem nikoli zadarmo, jako na webu, ale za 1,99 dolarů, tj. 40 korun.

Rozhraní aplikace Raining.fm – Rain Sounds je prakticky identické se vzhledem webových stránek – kromě obrázku na pozadí můžete nastavit hlasitost deště, praskání a dunění hromů, určit interval mezi přestávkami (upozorněni, když je čas na přestávku – vhodné pro práci nebo studium), nebo postupné utišení po uplynutí zadaného času (ideální pro usínání, aby telefon nehrál celou noc).

Raining.fm: výchozí obrazovka Raining.fm: výchozí obrazovka

Raining.fm: nastavení hlasitosti Raining.fm: nastavení hlasitosti

Líbilo by se nám, kdyby například místo statických obrázků byla na displej promítána animace dešťových kapek na nějakých pěkných přírodních motivech, jako je hladina rybníku, louže ve městě, tráva, listy stromů apod. Kdo ví – možná se dočkáme v některé z příštích verzí. Ještě více bychom ocenili neplacenou variantu aplikace, sponzorovanou například reklamními proužky, nebo pro tyto účely ideálními zvukovými reklamami.

Raining.fm: volba obrázků na pozadí Raining.fm: volba obrázků na pozadí

Jestliže dáváte palec dolů, případně se chystáte napsat komentář ve smyslu, že zakoupení takové aplikace je “pěkná hloupost”, vězte, že dosud si Raining.fm koupilo více než 500 lidí a průměrná známka (pravda, jen po 17 hodnoceních) je 4,6. Jeden z uživatelů například v komentáři ke svému hodnocení napsal: “Jsem tím posedlý! Snadné použití, nepřetržitý uklidňující déšť! Velmi uvolňující! Nemůžu bez něj žít!”

Raining.fm: nastavení přestávky a usínání Raining.fm: nastavení přestávky a usínání

Raining.fm: nastavení přestávky a usínání Raining.fm: nastavení přestávky a usínání

Kromě ceny je jediným faktorem, který by vám ještě mohl zabránit v instalaci, požadavek na Android 4.1 (Jelly Bean) nebo vyšší, neboť starší verze prý nezvládají plynulé přehrávání zvukových smyček. Nuže, pojďme odpočívat!

vXdwQ30tectkYjQs10DGe PZAC5i4ovC uE3cNb Hp0qTau uIge2pTzf5suXgK8vGk=w124
Raining.fm – Rain Sounds
Div Party
Verze 1.0 (27. 5. 2013)
Velikost 4,1 MB

vv1dyKzHtYHCHAAAAAElFTkSuQmCC
39,57 Kč

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (10)