Quora: Služba, se kterou můžete nyní vydělat i pár tisíc

Quora – náhleďák

Pokud máte nějakou otázku, se kterou si nevíte rady, jednou z možností, jak získat správnou odpověď, je zkusit službu Quora. Jedná se asi o největší server pro otázky a odpovědi. Funguje na velmi jednoduchém principu – položíte otázku a dostanete na ni většinou nekvalifikované (občas ale i odborné) odpovědi. Ty se pak řadí a třídí na základě toho, jak moc jsou k otázce relevantní a jak jsou s odpovědí spokojeni ostatní uživatelé.

V současné době službu údajně používá více než 80 milionů uživatelů, přičemž polovina je z USA a 15 % jsou Indové. Na to, že tento startup vznikl teprve v roce 2009, jsou to velmi pěkná čísla. Nyní však byla oznámena novinka mezi funkcemi serveru, která by mohla potěšit každého uživatele. Nyní totiž mohou uživatelé, kteří jsou schopní odpovídat na dotazy relevantně a kvalitně, získat odměnu v přepočtu až 25 tisíc Kč za některé odpovědi.

Quora vám může vydělat (2)

Quora nabízí možnost výdělku za odpověď

Některé dotazy je totiž možné sponzorovat. Nezáleží na tom, zda fyzickou osobou nebo nějakou společností. Po shromáždění odpovědí vyberou sponzoři otázky takovou odpověď, která je nejvíce relevantní a je pokud možno přesná. Taková odpověď se označí speciálním příznakem a posune se výše. Navíc může zadavatel otázky nabídnout odměnu za zodpovězení až do částky 1000 $.

Quora vám může vydělat

Aby toho nebylo málo, může se případný „výherce“ odměny rozhodnout, zda bude chtít odměnu vyplatit nebo zda ji věnuje nějaké charitativní organizaci. Ze serveru Quora se tak stává nástroj, který mohou svým způsobem používat větší firmy jako jistou formu propagace. A Quora se nijak netají tím, že to i to byl úmysl.

Zdroj: Qblog, CzCr

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (14)