Menu

Quora: Služba, se kterou můžete nyní vydělat i pár tisíc

Quora – náhleďák
Quora: Služba, se kterou můžete nyní vydělat i pár tisíc
Ohodnoťte článek

Pokud máte nějakou otázku, se kterou si nevíte rady, jednou z možností, jak získat správnou odpověď, je zkusit službu Quora. Jedná se asi o největší server pro otázky a odpovědi. Funguje na velmi jednoduchém principu – položíte otázku a dostanete na ni většinou nekvalifikované (občas ale i odborné) odpovědi. Ty se pak řadí a třídí na základě toho, jak moc jsou k otázce relevantní a jak jsou s odpovědí spokojeni ostatní uživatelé.

V současné době službu údajně používá více než 80 milionů uživatelů, přičemž polovina je z USA a 15 % jsou Indové. Na to, že tento startup vznikl teprve v roce 2009, jsou to velmi pěkná čísla. Nyní však byla oznámena novinka mezi funkcemi serveru, která by mohla potěšit každého uživatele. Nyní totiž mohou uživatelé, kteří jsou schopní odpovídat na dotazy relevantně a kvalitně, získat odměnu v přepočtu až 25 tisíc Kč za některé odpovědi.

Quora vám může vydělat (2)

Quora nabízí možnost výdělku za odpověď

Některé dotazy je totiž možné sponzorovat. Nezáleží na tom, zda fyzickou osobou nebo nějakou společností. Po shromáždění odpovědí vyberou sponzoři otázky takovou odpověď, která je nejvíce relevantní a je pokud možno přesná. Taková odpověď se označí speciálním příznakem a posune se výše. Navíc může zadavatel otázky nabídnout odměnu za zodpovězení až do částky 1000 $.

Quora vám může vydělat

Aby toho nebylo málo, může se případný „výherce“ odměny rozhodnout, zda bude chtít odměnu vyplatit nebo zda ji věnuje nějaké charitativní organizaci. Ze serveru Quora se tak stává nástroj, který mohou svým způsobem používat větší firmy jako jistou formu propagace. A Quora se nijak netají tím, že to i to byl úmysl.

Zdroj: Qblog, CzCr

Komentáře

lggl

lggl

z aplikace
29.1.2016 16:14

Tady bude jeden pán milionář 😃. Fakt.

CiMSTER

CiMSTER

z aplikace
29.1.2016 16:28

😀😁

CiMSTER

CiMSTER

z aplikace
29.1.2016 16:31

Len za také primitívne otázky a odpovede by ešte musel platiť on.. 😀

Orbit09

Orbit09

29.1.2016 17:22

Zkusil jsem něco odpovědět, ale vždy mi to napsalo, že moje odpověď není dostatečně dlouhá :D píšu prostě moc jednoduše

Krusty

Krusty

z aplikace
29.1.2016 17:44

Místní fakt je takový pan Okamura. Zná odpovědi na všechno, vyjadřuje se ke všemu a na všechno je odborník. Ještě aby tady založil investiční soutěž a iluze bude dokonalá

Faktuzorigamaxik

Faktuzorigamaxik

29.1.2016 19:43

Krusty: Jenže Tomio Okamura nemá ani základní vysokoškolské vzdělání bakalářského stupně, prodával popcorn a v někdy po vzniku ČR sem přišel co by člověk nespokojený s životem ve své zemi a následně je nespokojen s fungováním ČR. Jeho inteligenční rozsah je omezen a de facto shodný s tím, co máš student střední školy bez maturity v 2 – 3 ročníku, kdy probírá cestovní ruch.

ps: Veřejných zakázek, investičních soutěží a dalších banalit jsem v životě podepisoval několik. Není na tom nic složitého. Stačí mít nápad a ten obhájit a dotáhnout do konce.

Tester0126

Tester0126

29.1.2016 19:51

Ach, Pan dokonalý…

dunco

dunco

z aplikace
29.1.2016 22:56

fakt jsem….:za to Ty máš možná pět titulů, ale jinak jsi blbej jak tři dny starej pes😜.

Biri

Biri

30.1.2016 1:30

Dunco: napsal bohužel ten, co je taky blbý jak tři dny starý pes, ačkoli nemáš titul ani jeden.
Teď se nechci zastávat Faktuzoriga, ale jeho příspěvky mají hlavu a patu. Rád si přečtu jeho poznatek z jeho pohledu a musím říct, že se mi to líbí. Jediné v čem s ním nemůžu souhlasit, je jeho láska k Samsungu. Možná dělají dobré výrobky, ale mi se prostě nelíbí. Nikomu to taky ale necpu. Taky se mi líbí ten fakt, kdy si myslíte že jste z něj udělali debila, ale on už dávno udělal debily z vás. Tákže jen tak dál. Ať mám co číst :)

lggl

lggl

z aplikace
30.1.2016 7:45

Faktuž. Tomio Okamura to někam dotáhl pěkně mu to sype i bez titulu. Podívej se kde jsi ty 😄. Neodpovíš jakou máš firmu, ani název. Tak je nám to všem jasné. Hlavně nezoufej v politice máš velkou šanci. Ty pořád dokola tak jako politici dokážeš kecat o jedné věci například výrobky Sony. A umíš se vyjadřovat např jako pan Kalousek. On jako vystudovaný chemik také ovládal finance tohoto státu a jak nám pomohl svou genialitou. Neutoč na mě dal jsem ti radu a ještě tě chválím.

Faktuzorigamaxik

Faktuzorigamaxik

30.1.2016 13:41

Biri: Já ale véce jak 3 roky nemám ani jedno zařízení Samsung :-) A dokonce už ani televizi …
lggl: Dle daňových přiznání mám nejen větší zálohy na daních, ale i větší aktiva (tedy součet hodnoty nemovitostí atp.) než Vámi zmíněni Okamura. Že nejsem v TV neznamená, že jsem „nikde“. Příjmy politika jsou jasně dané a člověk moc neporoste (pokud si to neodsouhlasí), i když on si přivydělává i jinde a špatně se samozřejmě nemá.

lggl

lggl

z aplikace
30.1.2016 14:03

Pane faktuž kláním se vašemu bohatství i vaši inteligenci. Teď už jen zbývá odhalit pravdu název vaší Firmy jen se nestyďte budete tu mít jen uznání. Jestli máte prosperující firmu není problém, ale jak je známo už zde neodpovíš nebo začneš s výmluvama. Ve čtvrtek je v TV v pořadu “ máte slovo,, Tomio Okamura, tak se mrkni jak se to dělá 😃

jakub33

jakub33

1.2.2016 12:37

Faktuzorigamaxik: Soudit lidi na základě dosaženého vzdělání mi připadá trapné. Znám mnoho lidí se základním vzděláním, kteří strčí do kapsy většinu vysokoškoláků ;-)

Faktuzorigamaxik

Faktuzorigamaxik

1.2.2016 19:20

jakub33: Já proti vzdělání nic nemám. Sám mám ve firmě dva ajťáky se střední školou, na které navíc dodělali maturitu nádstavbou. Jenže jsem se o ně přetahoval s konkurenčními společnostmi, docela tvrdě za ně platím a vím, že další dva bych hledal v ČR hodně těžko. Čest výjimkám, kéž by jich bylo více. Bohužel, na profiltrování mezi tím davem absolventů a žadatelů o pracovní místo je třeba stanovit nějaké kritéria. A to, že člověk byl schopen 3 a více let navštěvovat školu, napsat práci o min. 40 stranách a celkově se občas alespoň něco učil (čímž trénoval mozek) vypovídá o tom, že by měl být do života alespoň nějak připraven. Tomio Okamura je prostý teoretik, on by mohl v našem školském systému možná i učit a na ministerstvu by jej dávali za vzor. Jenže co by pak ze škol lezlo za absolventy, to bych vidět nechtěl :)

RSS (komentáře k článku)