Jak rychle lze nabít telefon s podporou Quick Charge 2.0? (video)

n6-turbocharger

Co nás v případě mobilních telefonů v současnosti trápí nejvíce? Většina uživatelů s námi bude nejspíše souhlasit, když za největší problém dnešních mobilních telefonů označíme krátkou výdrž baterie při intenzivnějším používání. No, a jelikož vlivem této vlastnosti musíme mobilní přístroje často dobíjet, začíná být velmi sledovaným parametrem také doba, za kterou mobilní telefon opět načerpá energii. Společnost Qualcomm představila již dříve funkci Quick Charge, která je ve své druhé generaci obsažena v několika vlajkových modelech různých výrobců. Zmínit můžeme například oblíbený telefon Nexus 6, který je podporou Quick Charge 2.0 vybaven. Co to znamená? Že pokud použijete speciální nabíječku s podporou Quick Charge 2.0 (stačí ta, která je k mobilnímu telefonu dodávána), nabijete Nexus 6 rychleji než při použití “klasické” výkonnější nabíječky s výstupem 2 A. Díky podpoře Quick Charge 2.0 může být telefon nabíjen až proudem 3 Ampéry, což zajistí rychlejší nabíjení.

Qualcomm prezentuje tuto funkci na svém videu, kde porovnává průběh nabíjení třech shodných telefonů Nexus 6, které jsou nabíjeny rozdílnými nabíječkami – obyčejnou s výstupním proudem 1 A, další s 2A výstupem a třetí s podporou Quick Charge 2.0. Nebude pro vás asi žádným překvapením, že Nexus 6 byl nabit nejrychleji poslední zmiňovanou nabíječkou, rozdíl je již po 10 minutách 5 % oproti kvalitní 2A nabíječce.

Qualcomm Quick Charge 2 0 vs. Conventional Chargers

Qualcomm Quick Charge 2 0 vs. Conventional Chargers

Seznam telefonů s podporou rychlejšího nabíjení Quick Charge 2.0 si můžete prohlédnout zde.

zdroj: androidheadlines.com

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (25)