Menu

Microsoft znovu neuspěl. Portování Android aplikací na Windows v projektu Astoria vzdal

Windows 10 Mobile roste – náhleďák
Microsoft znovu neuspěl. Portování Android aplikací na Windows v projektu Astoria vzdal
Ohodnoťte článek

Pokud se nezajímáte čistě jen o Android, ale o smartphony celkově, možná jste postřehli, že se pomalu přestalo mluvit o microsoftím projektu Astoria. Ten měl původně za úkol portovat Android aplikace na Windows 10 Mobile. Jenže po fiasku v prvních „insider“ verzích byl projekt Astoria pozastaven a navrácen do vývoje. Nyní však projekt Astoria vydechl naposledy. Microsoft totiž oficiálně potvrdil, že upouští od původních plánů s portováním Android aplikací.

Astoria končí, ale portování aplikací ne

Ve skutečnosti se jedná o celkem logický a předvídatelný krok, vzhledem k nedávným událostem. Microsoft totiž koupil společnost Xamarin, což je společnost tvořící vývojářské nástroje pro platformy Android, iOS i Windows najednou. Aplikace vyvinuté pomocí nástrojů Xamarin jdou pak velice snadno portovat mezi platformami, zejména díky společnému kódu v jediném nástroji.

windows 10 astoria

Je tedy jasné, že Microsoft boj nevzdává. Projektu Astoria se zbavuje jen proto, že za dlouhou dobu nepřinesl kýžené výsledky. I to je pak důvodem k tomu, že Microsoft musel najít jiné řešení. Takové, které bude přijatelné pro vývojáře, které bude jednoduché a nebude přitom komplikovat život žádné konkurenční platformě.

Jenže než se Microsoft někam dostane, kde už budeme my? Než se mu povede konečně nějaký zářez a v jeho obchodě se aplikace začnou množit, můžeme tady ještě dlouze diskutovat.

Co si myslíte o portování Android aplikací do Windows 10 Mobile? Má v tom Microsoft pokračovat?

Zdroj: AA.

Komentáře

bufalobil

bufalobil

z aplikace
27.2.2016 14:36

na to ze je to jejich posledni šance tak mají času dost😲

cardi

cardi

27.2.2016 15:47

Ať to raději zabalí, sami vidí, že to nemá cenu :D

Pet64

Pet64

27.2.2016 15:59

na Astoria pracovalo 60-70 lidí a ty nyní asi Microsoft přesune na projekt Islandwood který má z cíl portovat iOS aplikace a pracovalo na něm 5-10 lidí dobře tedy ale ať už to má nějaké výsledky…

stephen

stephen

z aplikace
27.2.2016 16:14

Windows 10 mobile se mi hodne libi, ale nedodelane. Kdyby tam byly aplikace jako na Android, bral bych telefon s Windoes 10 mobile. Doufam, ze to vyjde.

jasom

jasom

z aplikace
27.2.2016 20:39

xamarin je supr

wortos

wortos

z aplikace
28.2.2016 11:05

nechapu proc neudelaji mobil s intel atom a plnohodnotnymi windowsy z pc hned by meli uspech a ne se babrat s win mobile ktere jsou mrtve… vubec nechapu tuto logiku ..

Indoor

Indoor

z aplikace
28.2.2016 12:23

No u android app byly chyby a emulátor nešlo optimalizovat aby nespomalovalo win … ale neuspel? To ne… port z ios, web app funguje a teď makaji na predelani x86 do univerzální podoby.. takže klídek 😜😊

SeppWinkler

SeppWinkler

29.2.2016 11:15

Problém je ten, že ľudia donekonečna opakujú frázy zo začiatkov WM. Je to čiastočne pochopiteľné, ak sa človeku niečo nepáči, vezme si iné a vývoj ďalej nesleduje. Pravda je však úplne inde. Na WM sú v podstate všetky aplikácie k bežným službám rovnako ako na Android. Že sú slabšie podporované služby od Google je pochopiteľné, MS poskytuje vlastné služby, kam chce používateľa nasmerovať. A musím povedať, že ich služby sú omnoho lepšie. OneDrive funguje lepšie ako GDrive, jeho prepojenie s webovými verziami Office je užitočné, výborne je prepojený Outlook s kalendárom. Navyše WM sa vyvíja dobrým smerom, Android je čoraz horší a Google k používateľom čoraz arogantnejší. Jedna základná vec – aktualizácie vychádzajú podľa tvorcu OS a nie podľa výrobcu HW. Nehrozí tak to, čo na Androide, že zariadenie kúpite s o generáciu starším OS a aktualizácia nebude nikdy. Android bude vždy rozšírenejší, ale je aj inam cielený. WM je cielený na ľudí, u ktorých je zábava na mobile až druhoradá a prvoradá je práca a spoľahlivosť.

RSS (komentáře k článku)