Project Ara – jednotlivé díly “LEGO” telefonu půjdou měnit za provozu

ara2

O Projectu Ara jste již možná slyšeli. Jedná se o vývoj modulárního telefonu, jehož jednotlivé části půjdou měnit a přístroj tak bude personalizovaný přesně podle gusta uživatele. Potřebujete lepší foťák, větší úložiště či rychlejší procesor? Stačí vyměnit. S tím jak vývoj postupuje, se na veřejnost dostávají i další zajímavé informace. Převést koncept z papíru do reality má na starost divize Googlu s názvem ATAP (Advanced Technology and Projects). Ředitel projektu, Paul Eremenko, nyní promluvil o velmi zajímavých vlastnostech připravovaného zařízení.

Project_Ara_scattered_parts

Řekl totiž, že jednotlivé součástky půjdou vyměňovat v průběhu používání telefonu, tedy bez nutnosti jeho vypnutí. Představme si, že třeba fotíte a uvědomíte si, že byste raději použili jiný snímač. S Projectem Ara jej půjde snadno vyměnit. Jediné součástky, které touto vlastností nedisponují, jsou celkem logicky procesor a displej.

project-ara-2-600x300

Emerenko se rovněž rozpovídal o systému, jakým budou “náhradní díly” dostupné. Mělo by se jednat o e-shop podobný Google Play Storu. Jak to bude s dostupností v ČR, zatím nevíme. První verze telefonů, které z Projectu Ara vzejdou, poběží na upravené verzi Androidu L. Jsme hodně zvědavi, jak bude finální kousek vypadat, dočkat bychom se jej měli v roce 2015.

Zdroj: PhoneArena.

Matěj Machytka
O Autorovi - Matěj Machytka

Akční a věčně pozitivní člověk, studující svůj vysněný obor - marketingovou komunikaci a PR. Ujíždím na elektronické hudbě, zajímám se o DJing a jsem pravidelným… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (19)