Menu

Proč byste z obrazovky Huawei P10 neměli sundat fólii z výroby?

proc-byste-z-obrazovky-huawei-p10-nemeli-sundat-folii-z-vyroby
Proč byste z obrazovky Huawei P10 neměli sundat fólii z výroby?
Ohodnoťte článek

Server Android Central přišel se zajímavým postřehem: novopečení majitelé telefonu Huawei P10 by raději neměli z obrazovky odstraňovat fólii z výroby. Proč? Protože na rozdíl od jiných vlajkových lodí nemá tento telefon displej chráněný oleofobním povlakem.

Huawei P10, stejně jako mnohé další mobilní telefony, přichází z výroby s ochrannou fólií na displeji. Ta má za úkol chránit sklo obrazovky před poškrábáním a jiným poškozením. Podobně vybavují své telefony i další čínští výrobci – například OnePlus či OPPO. Fólie je však vyrobena z plastu a dává zákazníkovi úplně jiný pocit, než kdyby se dotýkal přímo skla. Jednou z prvních věcí, kterou zákazník udělá během rozbalování, tak je sejmutí fólie. V případě Huawei P10 je to však velmi, velmi špatný nápad.

Z obrazovky Huawei P10 byste neměli sundat fólii z výroby

Z obrazovky Huawei P10 byste neměli sundat fólii z výroby

Proč tedy nesundat fólii?

Ptáte se proč? Jednoduše proto, že na krycím skle obrazovky není oleofobní povlak. Tedy přinejmenším na kousku, vystavovaném v rámci MWC v Barceloně, určitě nebyl. Oleofobní povlak může znít jako obskurní a technický výraz, ale ve skutečnosti na něj narazíte na všech telefonech, kromě těch nejlevnějších. Jedná se o vrstvu nano nátěru, která je aplikována na sklo během výroby. Jejím cílem je odpuzování mastnoty, kterou by jinak na skleněném povrchu zanechaly prsty nebo tvář uživatele. Jak píše Alex Dobie ze serveru Android Central: bez této vrstvy vypadá obrazovka telefonu po kontaktu s tváří či prsty jako plátek pizzy. Bez oleofobního povlaku se prostě telefon rychleji zamastí.

Absenci této ochrany proti mastnotě lze považovat u této řady telefonu za bizarní opomenutí. Oleofobní povlaky na displeji nemají jen ta nejlevnější zařízení, kde se počítá opravdu každý cent. Mluvčí společnosti Huawei nebyl serveru Android Central schopen poskytnout upřesňující informace, místo toho vydal jen následující prohlášení: „Huawei se stále zaměřuje na poskytování vysoce kvalitních zařízení, která poskytují spotřebitelům nejlepší zkušenosti. … Pro ochranu obrazovky jsme použili prémiové materiály, jako je sklo Gorilla Glass 5 a přidali ochranu obrazovky jako nedílnou součást produktu.“

Pokud tedy máte v plánu nákup telefonu Huawei P10 (nebo P10 Plus), určitě doporučujeme používat ho s nainstalovanou fólií na obrazovce, kterou případně můžete vyměnit za jinou, jakmile budou pro tento model k dispozici.

Co říkáte na přístup Huawei z hlediska fólie na obrazovce?

Zdroj: androidcentral.com.

Komentáře

JakeKill27

JakeKill27

10.3.2017 22:04

Upřímně, Huawei nikdy.

pavoukandre

pavoukandre

z aplikace
10.3.2017 22:15

Nikdy nepiš nikdy.
Kdo ví co bude za pár let.

Hosan77

Hosan77

z aplikace
10.3.2017 22:24

Za mě též, huawei nikdy, je to jen bublina která splaskne…

BladeCZE

BladeCZE

10.3.2017 22:38

Dokud to není u oficiálně prodávaných kusech, tak je to zbytečné nějak rozmazávat… A stejně, proč by tu folii někdo sundával, když nemá náhradu?
Každopádně jsem zastáncem tvrzených skel. Na aliexpresu se dají koupit dost levně a nepoškrábe se jako podobně levná folie.

Petr Válek

Petr Válek

10.3.2017 23:01

Tak tomuhle se mě nechce věřit , Huawei používám už 3 roky ,a nemůžu si mobilní telefony vynachválit (narozdíl od Samsungu) , přesné slícování ,kov , výdrž na nabití,odladěný systém, Gorilla Glas . Osobně používám tvrzená skla o nillkin , jistota je jistota 😁 . Huawei držím palce 😁 .

Tommy_CZ

Tommy_CZ

10.3.2017 23:14

Otázkou je, jestli není lepší telefon bez povlaku, ale s vhodně tvrzeným a tvarovaným sklem. Dodnes tak např. Není k dispozici kvalitní fólie z tvrdého plastu pro Galaxy s7 edge, což má za následek skutečně kvalitní možnost ochrany displeje. Cena opravy rozbitého? 8000,-.

Dedii

Dedii

z aplikace
11.3.2017 7:11

Huawei nikdy, to som si povedal aj ja kym som neskusil, teraz už mám tretí, a nekupujem si mobily do 300€, vždy mám vlajkovú loď ktorá je zrovnatelná z drahými značkami, a som spokojný

mm

mm

z aplikace
11.3.2017 7:25

jasne budu nechavat na dispeji folii jak v roce 2000 :-D

MK1056

MK1056

11.3.2017 7:26

Tomu nevěřím, že to tak bude, u mate 8 jsem tu folii sundal a bylo to naprosto perfektní, prst po skle výborně klouzal a po roce ani škrábaneček. Nejsem zastánce folíí a různých skel, nikdy problém.

Hurec

Hurec

z aplikace
11.3.2017 7:44

Ty dva prvni prispevky me berou , chapu vemu radeji top tamtung s lagdroidem. :-)

cardic

cardic

11.3.2017 8:46

Hurec: promluvil nekdo kdo si ten tamtung napr. S7 nikdy nekoupi a bude jen tise zavidet co :) ale jo napis neco dal at se zasmejem

Lynx

Lynx

11.3.2017 9:48

Oleofobní vrstva je sice pěkná věc, ale to by nesměla po cca 3 měsících odejít (zkušenost z doby, kdy jsem nepoužíval panzerglass).
Dnes kupuji telefon a rovnou i panzerglass. Nejde ani o poškrábání, dnešní gorilly neční tak jednoduché poškrábat, ale pokud náhodou telefon spadne, praskne panzerglass, nikoli gorilla (nedávná zkušenost kamaráda, po sejmutí prasklého panzerglass gorilla naprosto bez úhony).

Libor Truxa

Libor Truxa

12.3.2017 10:18

To s mi nezdá. Oleofobní povrch měla už P7 (dodnes ji mám doma).

RSS (komentáře k článku)