Prince of Persia: The Shadow and the Flame – klasický a přitom lepší než kdy předtím?

prince of persia main

Jedna z největších počítačových klasik se dočkala dalšího remaku a to opravdu povedeného. Co vás čeká u nového Prince of Persie: The Shadow and the Flame, který si společnost Ubisoft ocenila na téměř 70 korun? Každopádně se jedná o příjemné překvapení léta, podívejte se prvni na trailer, který vám připomene i starou předlohu z roku 1993.

Prince Of Persia – the shadow and the Flame Trailer [UK]

Prince Of Persia - the shadow and the Flame Trailer [UK]

Příběh a grafika

Příběh volně navazuje na první díl a odehrává se 11 dní po něm. Jaffar povstal z mrtvých a vzal si princův trůn i identitu. Je tedy na našem princi, aby vše napravil do pořádku. Hra začíná efektivním vyskočením z okna a hned poznáte, že novinka od ubisoftu je zajímavě zpracovaná. Grafika hry je velmi dobrá a jednotlivé kola jsou skvěle vymodelovaná, stejně jako postavy a protivníci, proto je skoro až s údivem, že hra má pouze 41 MB.

Screenshot_2013-07-30-22-15-18

Ovládání

Ovládání je pro dotekové displeje uzpůsobeno perfektně a nemám mu co vytknout. Obrazovka je rozdělená na dvě poloviny. První je pro pohyb a druhá pro princovy akce, jako jsou skok, kotoul, přitahování a nově plížení spojené s tajným zabitím ze zadu. Pokud ale protivníka neskolíte potají, mění se druhá půlka obrazovky v pole, ve kterém provádíte útoky a obranu. Útoky tvoříte tažením prstu po obrazovce do různých směrů a jejich kombinací tvoříte komba. Pro obranu je v pravém horním rohu tlačítko, které je důležité zmáčknout během útoku protivníka, jelikož tím jeho ránu vykryjete a udělíte omráčení. Na tomto je založen celý systém soubojů, který je časem trošku monotónní, ale zato nepřátelé se mění a narazíte od klasických vojáků a kostlivců, až po stíny, hady a létající lebky. Dále je zde možnost ovládání pomocí virtuálního joysticku a tlačítek na displeji, což je klasičtější způsob, se kterým neuděláte chybu, ale ovládání pomocí gesty je povedené.

Screenshot_2013-07-30-22-16-49

Hratelnost

Hra je rozdělena do 14 kol plných pastí, nástrah a také logických situací. Nicméně Princ of Persia: The Shadow and the Flame si zachoval svého starého ducha, vylepšeného pro dnešní generace. Brutální obtížnost z klasických dílů zde ale nehledejte. Hra je nastavena tak akorát, a proto je dynamičtější. Objektivně mohu říci, že si hru užijí i hráči co předchozí díly Prince of Persia neznají. Pokud váš princ ztrácí dech, můžete mu doplnit životy lektvary, nebo pokud umřete a že určitě umřete, je zde možnost oživení. Všechny lektvary padají z mrtvých protivníků, nebo je najdete v truhlách. Při jejich nedostatku je však můžete dokoupit přes mikrotransakce.

Screenshot_2013-07-30-22-16-22

Závěr

Nový Prince of Persia se skutečně povedl a osloví jak staré znalce, tak nováčky. Ovládání je vyřešeno skvěle a intuitivně. Taktéž grafika je oku lahodící a hru můžu jen doporučit. Prince of Persia: The Shadow and the Flame si můžete na Google Play pořídit za necelých 70 korun, což je k dané porci zábavy adekvátní cena, nicméně nějaká sleva by udělala hru více atraktivní, jelikož se nejedná o kousek, který byste hráli opakovaně.

Videorecenze

Prince of Persia: The Shadow and the Flame – klasický a přitom lepší než kdy předtím?

Prince of Persia: The Shadow and the Flame - klasický a přitom lepší než kdy předtím?


Yak7doNomRrlTaq js76Uq4aWKY8QUJejBkRrGDmKfdRAV UqoVGZXCS7j aGapXgL4=w300
Prince of Persia Shadow&Flame
Ubisoft
Verze
Velikost 41 MB

j+L1+m2Ly5ouC1AAAAAElFTkSuQmCC
69,75 Kč

David Zmuda
O Autorovi - David Zmuda

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

nejocekvanejsi android hry roku 2020

10 nejočekávanějších Android her v roce 2020

Hry David Trlica David Trlica
4 min. uložit na později

Komentáře (6)