Hra Pou vás procvičí v logice, postřehu i zodpovědnosti

Pou-uvodni-obrazek

Pou je malý mimozemšťan ve tvaru trojúhelníhové brambory, o kterého se staráte jako o Tamagoči. Poua musíte krmit, sprchovat, a hlavně si s ním hrát. To ale není vše.

Pou jako „mimozemská brambora“

Jak už bylo nastíněno výše, hra spočívá v tom, že se staráte o svého Poua. Tvar jeho těla je tématem k diskusi, nicméně ne každému připomíná bramboru.  Vaším úkolem je starat se o jeho 4 základní potřeby. Jsou to jídlo, zdraví, zábava a energie.

Že váš Pou musí jíst, je samozřejmost. Na výběr je tu velice pestrý jídelníček od ovoce přes polévky až po dary moře. Dávejte dobrý pozor, čím ho krmíte. Některé druhy jídla zvyšují, nebo snižují vaše zdraví. Pokud status hlásí nízkou hladinu energie, zhasněte v pokoji lampu a váš Pou usne. Popřípadě ho „nakopněte“ elixírem z obchodu.

Zábava na prvním místě

Nejdůležitější potřebou je však zábava. V herně teprve začíná to pravé šílenství. Na výběr je tu hned ze 32 miniher, takže se nemusíte bát, že byste se nudili. Najdeme zde spoustu známých her, nebo jejich modifikace, jako například: Jet Pou (Flappy Bird), Connect (Current Flow), nebo Food Swap (Candy Crush). Dále je možné si zahrát Sudoku nebo Hill Drive (Hill Climb Racing).  Například hra Match Tap dokonale procvičí váš postřeh. Úkolem v této hře je kliknout na pole se třemi a více „bramborami“ vedle sebe. Když se trefíte, přičte se vám čas. Když minete, o čas přijdete. Stejně jako tomu je u většiny her i tato se s postupem zrychluje a nabírá na obtížnosti.

Díky těmto hrám sbíráte mince a zkušenosti. Mince mají široké možnosti využití. Stačí otevřít obchod a hned se vám ukáže z čeho máte na výběr. Poua můžete obléknout mimo jiné do společenského obleku, nebo do kostýmu berušky. Dále si můžete pořídit nějaký ten klobouk, brýle, vousy, nebo vymalovat všechny místnosti. Pokud vyjdete před svůj domek, můžete ho též upravit, zasadit květiny na zahrádce, nebo si koupit nové auto.

Mince si můžete také koupit za reálné peníze. Ceny se pohybují od 25 do 680 korun. V průběhu hry však není potřeba mince dokupovat. To je z mikrotransakcí vše. Ničím jiným si za peníze bohužel nepřilepšíte.

Pár tipů na závěr

Ze začátku je dobré sbírat achievementy (úspěchy), které dostáváte téměř za cokoli, co ve hře uděláte. Pokud se vám podaří uspořit nějaké peníze navíc, nakupte hromady jídla a hubnoucích elixírů, nebo lépe elixírů, po kterých vám vyhládne. Krmení vašeho Poua vám přidává podstatnou část zkušeností, což vede k vyšší úrovni. Na sbírání mincí doporučuji hru Free Fall. Je to jeden z nejrychlejších způsobů, jak sbírat mince. Pokud se dostanete k vyšší rychlosti, není problém nasbírat několik set mincí za jednu hru.

Co se týče grafického zpracování, je zvolen jednodušší styl, ke hře však sedí. Co se hratelnosti týče, většina věcí funguje jak má, až na pár vyjímek. Například při hře Goal se občas stane, že si míček letí kam chce. Některé zvuky zní trochu děsivě, ale hudba ve hrách na tom není tak zle. Rychle se však oposlouchá. Pou má sice v nastavení češtinu, ale většina textu i tak zůstává v angličtině, což je velké mínus. Pokud v nastavení zadáte email a jste připojeni k internetu, můžete navštívit své sousedy u nich doma. Celkově se jedná o univerzální oddychovku, která se hodí pro každou volnou chvilku.

Pou
Pou

Na jakou úroveň jste se se svým Pouem dostali?

Jan Boháček
O Autorovi - Jan Boháček

Honzova cesta k Androidu byla vcelku rychlá. Vlastně si ho Android našel sám v podobě prvního telefonu Sony Xperia Mini Pro. Volnost, kterou tento systém… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)