Poslech Last.fm v mobilu bude od 15. února placený

No Image-02

Posloucháte na telefonu s Androidem písničky ze serveru Last.fm? Pak vězte, že vás čeká valentýnská studená sprcha. Od 15. února totiž budou moci poslouchat streamovanou hudbu pouze platící zákazníci. Měsíční předplatné přitom přijde na tři dolary. Stávajícím uživatelům Last.fm jako útěchu nabízí ještě tři měsíce zdarma. Bezplatně si poslech rádií z Last.fm budou moci i nadále užívat pouze skrze aplikaci pro PC v USA, Velké Británii a Německu, přičemž v USA a Velké Británii se vztahuje výjimka také na uživatelé Xboxů Live a telefonů s Windows Mobile 7.

Last.fm na svém blogu vysvětluje tento nepopulární krok “souladem s dalšími hudebními službami, které zpoplatňují poslech hudby na mobilním zařízení.” To má samozřejmě své opodstatnění – například aplikace Rhapsody a Spotify také vyžadují prémiový účet pro přístup k obsahu, nicméně existuje i jiný model. Například služby, jako jsou Pandora a Slacker Radio, nabízejí poslech zdarma, výměnou za reklamní sdělení. Last.fm se ale přiklání k první uvedené variantě.

Podobně se Last.fm zachovalo přibližně dva roky zpět. Do té doby mohli uživatelé poslouchat streamy zdarma přímo v prohlížeči, od dubna 2009 pak tuto funkci zpřístupnilo pouze platícím klientům. Neplatícím tak zůstala možnost shromažďovat data o písních jež poslouchají, sledovat žebříčky, vyhledávat podobné interprety a další uživatele služby s podobným hudebním vkusem.

Zdroj: Blog Last.fm, Android and Me a DroidLife.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (12)