Pondělní nálož aplikací #10 – Pravidelné tipy pro Android z obchodu Google Play

Android_aplikace

Náš pravidelný seriál, který vám každé pondělí přináší seznam nových aplikací v obchodu Google Play slaví první kulatiny. A jako by to snad vývojáři tušili a přichystali nám pěknou nadílku nových programů. Tentokrát zkusíme i malý experiment – v závěru článku nově najdete upozornění na zásadní aktualizace, které staré známé aplikace promění v podstatně vylepšený a zmodernizovaný kousek softwaru.

Droid-CPC

Staré hry mám zkrátka v lásce. A dokonce i ty, které vyšly ještě daleko před mým narozením. Amstrad CPC je sice pouze o dva roky starší než já, stejně to ale znamená, že je to už celkem letitý kousek. První kusy se dostaly do prodeje v roce 1984. Okusit hry, kterým stačil 4 MHz procesor (to není překlep) a 64 či 128 kB paměti, můžete díky emulátoru Droid-CPC. Stojí 50 Kč a jako kompenzaci za vyšší cenu dostanete rovnou na vyzkoušení Sorcery+ na vyzkoušení spolu s emulátorem.

nexusae0_unnamed-52

Droid-CPC
Droid-CPC

Quick Social

Pokud patříte k lidem, kteří zastávají názor, že na kolika sociálních sítích jsi, tolikrát jsi člověkem – nebo pokud se staráte o firemní profil na Facebooku, Google+ a Twitteru, zbystřete. Quick Social je zajímavý nástroj, který se uhnízdí ve vaší notifikační liště a dovolí vám odeslat napsanou zprávu současně na tři zmíněné sociální sítě. Bohužel tuto funkcionalitu má jen placená verze. Bezplatná varianta je navíc prošpikována docela otravnou reklamou. Vyzkoušejte a případně kupte – 20 Kč není tolik.

nexusae0_Screenshot_2013-06-10-15-24-48

22fa5c014f10fa2ed3cc58df93857d3f?s=128&d=retro&r=G
The app was not found in the store. :-(

McAfee Smart Perimeter Beta

Společnost McAfee je velmi dobře známá pro svá antivirová řešení. Na druhou stranu, mezi „ajťáky“ je proslulá spíše neblaze, protože se trial verze antivirů rády objevují na čerstvě zakoupených počítačích a člověk má často co dělat, aby předinstalovaný antivir odstranil a nahradil jiným dle přání zákazníka. Smart Perimeter však nepatří mezi antiviry, jde o aplikaci určenou pro uživatele, kteří se bojí odcizení svého mobilu či tabletu. Spustí totiž poplach v momentě, kdy se zařízení vzdálí z dosahu vybrané Wi-fi sítě. Kromě spuštění hlasitého alarmu se celé zařízení navíc zablokuje. Asi bude ale hodně záležet na tom, jak rychle vaše zařízení reaguje na „opuštění“ okruhu wifiny… některým mobilům chvilku trvá, než jim dojde, že už nejsou v dosahu.

unnamed (17)

4d050348230863d0726a029fc800990c?s=128&d=retro&r=G
The app was not found in the store. :-(

Google Cloud Print

Pokud občas řešíte problém, jak ze svého tabletu pohodlně tisknout, možná by vám mohl pomoci Google Cloud Print. Jedná se o aplikaci, která dokáže odeslat data na tiskárnu připojené ke službě Cloud Print. Samozřejmě je podmínkou vlastnit kompatibilní tiskárnu. Výpis podporovaných modelů a instrukce k nastavení naleznete na stránkách Googlu. Pokud se vám podaří tiskárnu nastavit, nic by vám nemělo bránit v tom odeslat dokument k tisku zatímco jste ještě na cestě do kanceláře.

unnamed (19)

Cloud Print
Cloud Print

CPU-Z

Přetaktovávači a hardwaroví znalci už vědí. CPU-Z je slavná a hojně využívaná utilita, která vám o vašem procesoru zjistí první poslední – to zatím platilo jen na stolních počítačích, nyní se ale CPU-Z přesouvá na Android! Jedná se zatím pouze o betaverzi, takže nečekejte žádné kudrdlinky a milión funkcí. CPU-Z se zaměřuje na výpis veškerých informací o vašem hardwaru a nutno říct, že mu to jde výborně!

nexusae0_317

CPU-Z
CPU-Z

Noom Walk

Noom Walk je pedometr. Ne, klid, nejde o nic nezákonného. Česky se téhle vychytávce říká krokoměr a Noom Walk se této úlohy zhostí velmi rád. Umí běžet 24 hodin denně, kdy pomocí odezvy akcelerometru počítá, kolik kroků jste ušli. Vývojáři se chlubí, že bez problémů funguje na jakémkoliv zařízení a prý vůbec nezatíží vaši baterii – postará se zhruba o úbytek 2 % za den. Slušné, ne? Samozřejmě i zde funguje sociální aspekt, program tudíž spolupracuje s Google+ a Facebookem, kde snadno naleznete další „chodiče“ využívající Noom Walk.

unnamed (21)

Noom Walk Pedometer
Noom Walk Pedometer

PureContact

Pokud rádi experimentujete s předěláváním vzhledu a funkčnosti svého telefonu, mohla by vás zaujmout aplikace PureContact. Jak z názvu vyplývá, jedná se o změny v seznamu kontaktů. A nutno podotknout, že o změny velmi zásadní. Vše je předěláno prakticky od podlahy, přibyla podpora gest, „dvojťuků“ a dalších prvků, které mají vylepšit a urychlit zasílání zpráv či telefonování vašim příbuzným, přátelům a kolegům.

unnamed (24)

PureContact
PureContact

GO Launcher Prime

GO Launcher Prime není aplikace zcela doslova. Jedná se o rozšíření populárního GO Launcheru, který musíte mít nainstalovaný, aby Prime správně fungoval. Prime totiž do zmíněného launcheru přidává podporu nových gest (především gesta dvou prstů) plus tři nové typy animací. Chystají se i další vylepšení: zámek aplikací, celoobrazovková složka, různé režimy zobrazení a více animací… za 117 Kč je to docela pálka, ale pořád je o polovinu levnější než třeba Next Launcher 3D. Až prý bude Prime kompletní, vyšplhá se cena na 9.99 USD, tudíž mají uživatelé nyní šanci zakoupit nedokončenou verzi za nižší cenu a postupně si stahovat aktualizace zdarma.

unnamed (27)

GO Launcher Prime (Remove Ads)
GO Launcher Prime (Remove Ads)

Crayon Physics Deluxe

Crayon Physics Deluxe sice byly k dispozici už díky Humble Bundle 5, v opravdové podobě se objevují na Google Play až nyní. Zábavná indie hra si odbyla svůj debut na PC už před dlouhou dobou, nyní si ji můžete vychutnat i na cestách s upraveným dotykovým ovládáním. Hratelnost spočívá v tom, že musíte kreslit rozličné tvary a objekty tak, abyste byli schopni zdárně překonat překážky nastavené tvůrci hry. Využijete logické myšlení i kreativitu – vše se odvíjí od malého kolečka, které je vlastně osou pro veškeré objekty, které nakreslíte kolem ní. Snadno pak budete vymýšlet katapulty a další vylomeniny. Navíc ve stylové grafice!

unnamed (6)

Crayon Physics Deluxe – Humble Bundle Android 4 sale!

Crayon Physics Deluxe - Humble Bundle Android 4 sale!

ffef592f1ec41d1efa9154fd53056d17?s=128&d=retro&r=G
The app was not found in the store. :-(

Aktualizace:

Google+

 • V zobrazení Fotky lze nyní fotografie mazat
 • Upravené náhledy na zprávy
 • Nové vysouvací menu ve stylu Gmailu či Google Music

Currents
Currents

Google Music

 • Vylepšené hledání
 • Zefektivnění využití datového připojení, rychlejší streamování
 • Snížený objem přenesených dat

YouTube Music
YouTube Music

Press (RSS Reader)

 • Přidána podpora pro Feed Wrangler
 • Přidána podpora pro Feedbin
 • Předělané rozhraní pro telefony
 • Podpora pro Feedly a Fever v dalším updatu

b3441293b1556395fd0004be63d6e1dc?s=128&d=retro&r=G
The app was not found in the store. :-(

Google Blogger

 • Verze 2.0
 • Kompletně přepracované rozhraní pro tablety
 • Upravené psaní zpráv, WYSIWYG editor pro existují zprávy
 • Vylepšení výkonu

Blogger
Google Inc.
Verze 2.1 (14. 6. 2013)
Velikost 3,1 MB
2.1+

Zdarma

 

Jan Olejník
O Autorovi - Jan Olejník

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)