Menu

Pomocník Google Assistant je v Česku. Víme, jak zvýšit šanci na jeho získání

Pomocník Google Assistant
Pomocník Google Assistant je v Česku. Víme, jak zvýšit šanci na jeho získání
4.8 (95%) 4 hlasů

Před několika dny jsme informovali o tom, že chytrý pomocník Google Assistant chystá velkou expanzi na telefony, které mají alespoň Android 6 Marshmallow. Původně v těchto dnech měli asistenta dostávat lidé z Ameriky, nicméně lidé z celého světa hlásí, že se jim objevil Assistant, i když žijí někde jinde. Dnes jsme se dočkali i my v redakci. Dostali jsme asistenta rovnou na dva telefony.

Pomocník Google Assistant je dostupný zatím pouze v angličtině

Na začátek je dobré říct, že oba telefony, které v redakci dostaly Google Assistant, běží na Androidu 6 Marshmallow. Takže pokud máte Nougat, rozhodně nemáte nějakou výhodu, je to v podstatě o štěstí, jestli vás Google vybere. Nicméně služba se uvolňuje stále pro více a více lidí, takže dlouho to již nebude trvat a bude ji mít každý s podporovaným telefonem.

Dají se zvýšit šance na získání Google asistenta?

Pokud vám nevadí root, tak je Assistant dostupný již nějakou dobu, a to dokonce v češtině. Nicméně pokud chcete oficiální verzi, tak šanci, že dostanete Google Assistant dříve, můžete zvýšit tím, že se zaregistruje do testování Služeb Google Play. Je tam ale omezený počet míst, nicméně v době psaní článku se dalo stále registrovat.

Dále musíte jazyk telefonu přepnout do angličtiny. Pokud necháte češtinu, tak se vám stále bude zobrazovat Google Now, i když by už byl asistent uvolněn i pro vaše zařízení. Momentálně podporuje pouze angličtinu. Pokud již Assistant dostanete a změníte jazyk telefonu na češtinu, opět se vám změní na Google Now. To je momentálně asi největší mínus asistenta. Google nicméně prozradil, že během roku budou vycházet aktualizace, které přidají jazykové balíčky, tak snad se brzy dočkáme i češtiny.

Co všechno Google Assistant umí?

Ve zkratce všechno co u Pixel telefonů a chytrého reproduktoru Google Home. Již od začátku je propojený s vašim Google účtem, takže můžete přes něj přistupovat k emailům, fotkám, Google Music nebo třeba YouTube. Nechybí ale ani podpora služeb třetích stran, jako je třeba Netflix nebo Spotify.

Podporuje již také poměrně velké množství zařízení chytré domácnosti, jakou jsou Chromecasty, chytré žárovky, termostaty atd… S tím, jak se nyní rozšíří pomocník Google Assistant do mnoha a mnoha zařízení, dá se očekávat, že raketovým tempem bude přibývat podpora nových aplikací a přístrojů. Doposud totiž měla Assistant jen hrstka zařízení.

Jeden z dobrých způsobů jak zjistit, co všechno Assistant umí a seznámit se s jeho službami, je v příkazu „What can you do?“ Asistent vám pak představí ty nejzajímavější věci, které umí. Nové funkce pak automaticky přibývají, nedávno se například naučil pracovat s aplikací IFTTT, což otevírá zase mnohem více možností, jak asistenta využívat.

Máte už také na svém telefonu Google Assistant? Těšíte se, až bude v češtině?

Komentáře

kubfaf

kubfaf

z aplikace
8.3.2017 16:14

Po přihlášení do beta testu a změnění jazyka telefonu do angličtiny mám google asistenta! :D

David Trlica

David TrlicaRedaktor

8.3.2017 16:51

Po zapojení do testování Google Play služeb, mají Google Assistant v telefonu další dva členové redakce. Takže to vypadá, že nyní jsou šance na získání opravdu velké.

kouzelnik3

kouzelnik3

8.3.2017 17:17

Já se zapojil do bety ještě ten den, kdy beta vyšla a nic. Tak kdo ví.

radeg

radeg

8.3.2017 18:30

Kde je ten cyp DeX.DC, který čeká až bude Asistent dostupný v Česku?

LukasO67

LukasO67

z aplikace
8.3.2017 19:49

radeg: :-D Super. Taky jej vyhlížím!

Ladislav Kutík (Atom)

Ladislav Kutík (Atom)

8.3.2017 22:39

Mám poměrně zvláštní situaci. Používám v telefonu dva účty.
Primární soukromý – Google apps free.
Sekundární pracovní – G Suite placený.
Asistent mi funguje pouze, když přepnu vyhledávání na ten pracovní.
Pokud jej přepnu zpět, ještě cca 2x zafunguje na tom soukromém a pak zase Google Now.
Nexus 5x 7.1.2 Jak play services tak Google app beta verze.
Nějaké rady jak to vyřešit?

David Trlica

David TrlicaRedaktor

8.3.2017 22:49

@Ladislav Kutík (Atom)

A máte na obou účtech zaregistrovanou beta verzi? To je asi tak jediné, co mě napadá. Mně funguje Assistant jak na soukromém, tak i na pracovním G Suite účtu.

Ladislav Kutík (Atom)

Ladislav Kutík (Atom)

9.3.2017 8:22

@David Trlica

Ne nemám, pro obchod play používám jen ten soukr účet. Ten na kterém Asistent nejde.
Třeba na mě prostě nepřišla zatím řada. Asistent se spouští server side, ne?

David Trlica

David TrlicaRedaktor

9.3.2017 8:24

Ano, server side.

Ladislav Kutík (Atom)

Ladislav Kutík (Atom)

9.3.2017 9:18

@David Trlica

Nemůže to být tím, že používám stejný účet i na starším telefonu, který Asistent nepodporuje?

David Trlica

David TrlicaRedaktor

9.3.2017 9:22

To si nemyslím, účet mám propojený s mnoha telefony, a to i se staršími a asistent funguje. Bude to asi jen tím, že Váš osobní účet zatím nebyl vybrán a nebyl na něm asistent aktivován.

Ladislav Kutík (Atom)

Ladislav Kutík (Atom)

9.3.2017 15:07

Vyřešeno. V hloubi nastavení účtu byl jako primární jazyk vyhledávání nastavená čeština. Stačilo přehodit na primární angličtinu. Odhlásit se s vyhledávání, znovu přihlásit a Asistent funguje

Mr. JamesT

Mr. JamesT

z aplikace
9.3.2017 18:27

Nevíte někdo co se má udělat když jsem se přihlásil do beta programu a přepnul jazyk na angličtinu a už mám i v nastavení googlu možnost google asistenta, ale pořád když řeknu OK google tak se otevře google now?

Dominika Gajdová

Dominika Gajdová

10.3.2017 8:34

Tak já ho dostala včera, telefon mám v angličtině, ale v žádném beta programu nejsem. Xiaomi Redmi 4 Pro

Lukáš Melčák

Lukáš Melčák

15.3.2017 7:04

Jsem beta tester Google Play services, N5x mám na androidu 7.1.2. (beta tester) telefon v jazyce angličtina (UK) – ale nejde mi G Assistatnt. Nevíte někdo, kde je problém?

Krystof S.

Krystof S.

z aplikace
23.3.2017 15:05

Ja uz ho mam.

RSS (komentáře k článku)