Nizozemská policie cvičí orly, kteří likvidují nebezpečné drony za letu

dji-phantom-3-professional

Vrtulový dron slouží pro mnohé jako zábava, jiní mění své drony v pracovní nástroj. Rozmach a šikovnost těchto strojů ovšem způsobily, že mohou být pro společnost nebezpečné – například snímat na zakázaných místech či být přímo nositeli bomb. Nizozemská policie se s tímto problémem snaží bojovat, a to velmi originálně.

Drony a Android: Spojení, které stále sílí

Na první pohled se může zdát, že vrtulové stroje se systémem Android nikterak nesouvisí. Opak je ovšem pravdou a spousta modelů lze dokonce telefony či tablety s Androidem přímo ovládat. Navíc nejznámější výrobce dronů na světě, společnost DJI, používá tablety či telefony s Androidem k živému přenosu obrazu z kamery na dronech. A tento trend stále sílí – možná se dočkáme systému Android přímo v některém z dronů.

DJI Phantom, Android drony

Nebezpečí číhá na každém rohu, nizozemská policie je ale připravena

Právě kvůli tomu, že se malé bezpilotní letouny rozšířily poklesem ceny mezi širokou veřejnost, hrozí stále větší nebezpečí jejich zneužití. Přidělat náklad na drona je snadné a asi si dokážete představit, co může takový stroj napáchat za škody. Nizozemská policie si je tohoto rizika vědoma a testuje způsob, jak takovým neštěstím předejít. A na pomoc přivolává přírodu, konkrétně speciálně vycvičené orly. Ti budou hlídat důležité budovy či prostor okolo důležitých událostí (zejména tedy těch, kde bude spoustu lidí pohromadě) a drony zneškodňovat.

Politie zet roofvogels in om vijandige drones uit de lucht te halen

Politie zet roofvogels in om vijandige drones uit de lucht te halen

zdroj: theguardian.com

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (7)