Menu

AccuWeather přináší předpověď počasí ve virtuální realitě. Čím chce zaujmout?

AccuWeather-přináší-předpověď-počasí-ve-virtuální-realitě-ikona
AccuWeather přináší předpověď počasí ve virtuální realitě. Čím chce zaujmout?
Ohodnoťte článek

Aplikací s předpovědí počasí pro mobilní telefony jsou desítky, možná i stovky. Proto dá docela práci najít nějakou, která je něčím výjimečná. AccuWeather nechce být jedním z mnoha, a proto přišel s něčím, co konkurence ještě nemá: přináší předpověď počasí ve virtuální realitě. Je určena pro Samsung Gear VR a slibuje pohlcující zprávy o počasí, inovativní předpovědi a 360stupňový zážitek.

AccuWeather přináší předpověď počasí ve virtuální realitě

AccuWeather přináší předpověď počasí ve virtuální realitě

Na první pohled to zní jako jeden z nejméně zajímavých zážitků virtuální reality, jaký si lze představit. Tuto domněnku potvrzují i snímky aplikace, které zobrazují víceméně obvyklé informace, zabalené do 3D prostředí. Těšit se tak můžete na zobrazení aktuální a očekávané teploty, vlhkosti a UV indexu. K dispozici budou údaje o současných podmínkách, denní a hodinové předpovědi, včetně rychlosti větru, rosného bodu, směru větru a srážek. Chybět nebudou výstrahy a varování, pocitová teplota a vlastní předpověď srážek pro danou lokalitu AccuWeather MinuteCast. Podstatně zajímavější bude možnost prohlédnout si extrémní počasí v akci v podobě 360stupňových klipů. AccuWeather láká, že každý týden bude přidávat nová videa, a doufá, že poskytne uživatelům pohled na nejvíce vzrušující povětrnostní jevy na Zemi.

Hodinová předpověď

Hodinová předpověď

Předpověď počasí ve virtuální realitě

Tisková zpráva označuje novou aplikaci sloganem „počasí pro život“ a pochopitelně oplývá superlativy jako „exkluzivní“ či „revoluční nové způsoby“. Slibuje také přístup k nejnovějším personalizovaným, lokalizovaným informacím o počasí s vynikající přesností.

Aplikace je od víkendu zdarma k dispozici na Oculus Store, logicky vyžaduje připojení k Internetu a je velká 166 MB. Abyste ji mohli vyzkoušet, budete potřebovat Samsung Gear VR a kompatibilní zařízení – jmenovitě Samsung Galaxy S7, Galaxy S7 Edge, Galaxy Note5, Galaxy S6 Edge+, Galaxy S6 a Galaxy S6 Edge. Steven Smith, prezident společnosti Digital Media v AccuWeather, k tomu uvedl: „AccuWeather je nadšen z partnerství se společností Samsung, které zahajuje aplikací AccuWeather – Počasí pro život pro Gear VR, jenž přináší uživatelům na celém světě nejpřesnější a nejvíce inovativní předpovědi počasí a informace.“

AccuWeather pro Gear VR

AccuWeather pro Gear VR

Je předpověď počasí ve virtuální realitě dobrým nápadem?

Zdroje: engadget.com, oculus.com, androidpolice.com, sammobile.com.

Komentáře

DeX.DC

DeX.DC

20.3.2017 14:18

Misto takovych VR veci by se mel AccuWeather zamerit na spravne urceni polohy zarizeni kde je predinstalovany. Ve meste kde byvam me na jenom miste aplikace ukazuje po aktualizaci i tri mista polohy. Dela tona S7, S6, P9, P9 Liet a Mate 8

kulichoid

kulichoid

z aplikace
20.3.2017 15:01

Je jasné, že postupně bude ve VR kde co. Časem i budík, sms nebo čistič mezipaměti. :-)

Petr Čácha

Petr Čácha

20.3.2017 16:06

VR se prodírá dopředu, ale podle mě bude současná forma VR mít stejné trvání jako boom tabletů

Mazec

Mazec

z aplikace
20.3.2017 17:56

To si jako musím nasadit brýle VR, abych zjistil jaké bude počasí…? Vždyť já to vidím rovnou na displeji… :-o

RSS (komentáře k článku)