Menu

Počasí v Google Now: Konec bílé, nastupují barvy a žabák

pocasi_google_now_ico
Počasí v Google Now: Konec bílé, nastupují barvy a žabák
Ohodnoťte článek

Před dvěma týdny jsme ve článku Obarví Google chytré karty? Testuje to u počasí informovali o tom, že vyhledávací gigant testuje nové provedení svých Chytrých karet/Google Now. Asi nejzásadnější změnou měl být přechod ze sterilní bílé k barevnému pojetí, jehož součástí je také animovaný žabák. Nová karta počasí nebyla dostupná všem – její zobrazení hlásilo jen několik uživatelů Google Now.

Nové počasí v Google Now oficiálně!

Včera přišlo oficiální potvrzení v podobě příspěvku na blogu Google Inside Search, dle kterého se nového vzhledu podle všeho dočkáme velmi brzy. Vyhledávací gigant ukázal nejen uživatelské rozhraní, ale také některé z nabízených funkcí. Vedle prostředí, působícího tak trochu jako animovaná pohádka, se zájemci dočkají i podrobnějších informací. Změny se dotknou vyhledávací aplikace Google, která mimo jiné poskytuje i již zmiňované Chytré karty.

Nové provedení počasí v Google Now

Nové provedení počasí v Google Now

Potvrzeny byly i původní informace, dle kterých se pozadí karty bude měnit podle denní doby a povětrnostních podmínek. Nová karta obsahuje hodinové předpovědi, informace o očekávaných srážkách, varování před vážnými meteorologickými jevy, poskytuje rozšířenou desetidenní předpověď, údaje o kvalitě vzduchu, UV indexu, časech východu a západu slunce, jakož i další informace.

Karta počasí bude ve výchozím nastavení nadále zobrazovat údaje o počasí vzhledem k aktuální poloze, ale uživatel si bude moci přidat svá oblíbená místa. Ta se pak zobrazí v rozbalovací nabídce. Takže ať už budete čelit vánici v Bostonu, dešti v Londýně nebo nezvykle chladnému počasí v Sydney, budete s novou aplikací lépe připraveni!

Kudy vede cesta?

Z dosavadních informací to vypadá, jako by vývojáři směřovali původně strohou a čistě informační kartu k vlastní plnohodnotné aplikaci. Otázkou je proč? Meteorologických programů jsou v Obchodě Play desítky a najdeme mezi nimi i hodně povedené „kousky,“ včetně několika českých (viz SvětAndroida doporučuje: 6x předpověď počasí a Čtenáři doporučují: 11x předpověď počasí). Od Chytrých karet Google/Google Now většina uživatelů očekává jednoduchost a přímočarost. Tomu odpovídalo i dosavadní strohé, možná až sterilní bílé prostředí, které stavělo informace nad vizuální stránku. Nový styl jde ve své podstatě úplně opačnou cestou – směrem k barvičkám, efektům a animovanému zvířátku. Co myslíte: je to správná cesta? Podělte se o své názory v diskuzi pod článkem!

V Obchodě Play najdete desítky meteo aplikací

V Obchodě Play najdete desítky meteo aplikací

Google zatím neuvedl, kdy přikročí k vypuštění aktualizace karty s počasím ve velkém, nicméně předpokládáme, že by to nemělo trvat dlouho. Patrně bychom se mohli dočkat již 27. ledna v rámci „aktualizační středy.“

Zdroje: Android Police, Google Inside Search, The Verge, Android Central.

Komentáře

p4trik4126

p4trik4126

z aplikace
22.1.2016 20:15

super =)

Jakub Topič

Jakub Topič

22.1.2016 20:40

Dotaz na redakci: Stálo by to opravdu tolik práce udělat vlastní screenshoty?

Nové počasí se mi jinak moc líbí. Když vynechám infantilní rosničku, tak to nabízí mnohem více informací, za což jsem rád. Už by ale měli nějak pohnout s Marshmallow a Google Now na hodinkách. Nějak jim vývoj stagnuje.

Karel Kilián

Karel Kiliánexternista

22.1.2016 20:43

To: Jakub Topič
Vždy, když to jde, dělám vlastní snímky obrazovky :) Nicméně ani na jedno redakčním zařízení zatím barevnou kartu nemáme :)

Jiří Pleskot

Jiří Pleskot

z aplikace
22.1.2016 20:54

Už mám tu aktualizaci, je tam toho mnohem víc a nevím čím to je ale žabák se mi nezobrazuje.

Lukyczk

Lukyczk

z aplikace
22.1.2016 22:17

Aktualizace ještě nedorazila, Nexus 6P

radeg

radeg

z aplikace
23.1.2016 9:16

Šlo by udělat aby, když čtu SA via aplikaci, se odkazy v článku otevíraly rovněž v aplikaci?
Samozřejmě odkazy na články na SA.

Copajda

Copajda

z aplikace
23.1.2016 9:18

Samsung galaxy J1. Aktualizace nevyšla. 😕

mimar48

mimar48

z aplikace
23.1.2016 13:02

@radeg: … NE! To by rozhodně NEŠLO!!! Bylo by to příliš ergonomické a to přece není žádoucí!
Stejně, jako evidentně nejde dát do víkendové hlasovačky funkční odkaz, aby uživatelé aplikace mohli skočit přímo do článku ve webovém rozhraní, odkud už pak hlasovat konečně možné je …

RSS (komentáře k článku)