Plaťte méně v restauracích – aplikace Restaurant 2 Night vám ušetří peníze a pomůže i s rezervací

restaurace-uvod

Chcete ušetřit na jídle v restauracích, ale slevové portály vám nevyhovují, protože musíte plánovat dopředu? Hodila by se vám aplikace, která vám zarezervuje stůl a přihodí 10 – 40% slevu na celý účet? Služba Restaurant 2 Night toto všechno slibuje. Jak ale funguje v praxi? Na to se podíváme v dnešním článku.

  restaurant 2 night cover

Koncept služby je založen na last – minute slevách, které vycházejí z aktuální obsazenosti restaurace. Je-li prázdných stolů více, majitel restaurace ve snaze restauraci zaplnit, může zvýšit poskytovanou slevu. V opačném případě je sleva nižší nebo žádná. Logicky se tak levněji najíte v ne tak vytížených časech. Nejčastěji narazíte na slevy ve výši 15 – 20%, což jistě potěší.

Aplikace

Aplikace sází hlavně na funkčnost. Grafické zpracování příliš nezaujme. Po spuštění se vám ukáže obrazovka, ze které si můžete zobrazit buď restaurace ve vašem okolí nebo vyhledávat podle názvu. Pokud zvolíte první možnost, zobrazí se vám seznam dostupných restaurací. Filtrovat je můžete podle typu kuchyně, cenové hladiny, hodnocení nebo výše slevy.

Screenshot_2013-11-27-19-57-45

Po vybrání konkrétní restaurace se vám zobrazí fotografie  a popis podniku. Najdete zde informace o poloze, atmosféře, podávaném jídle a tak dále. Důležitou součástí jsou i uživatelské recenze, které může každý po využití slevy vložit. Jedinou nevýhodu spatřuji v tom, že pokud si chcete zobrazit kompletní jídelní lístek, aplikace vás pouze odkáže na oficiální stránky restaurace. Tam ho sice zpravidla najdete, ale není to ani příliš intuitivní ani rychlé a stojí to další zbytečná data. Občas se místo webové stránky lístek otevře v PDF souboru.

Screenshot_2013-11-27-13-52-48

Pokud vás restaurace přesvědčila, není nic jednoduššího, než kliknout na tlačítko rezervovat. Následně se zobrazí obrazovka, kde zvolíte počet osob a čas, na který chcete stůl zamluvit. Ve chvíli, kdy všechno nastavíte a kliknete na “zarezervovat tento stůl”, aplikace vás požádá o vytvoření profilu, kam zadáte své jméno, telefonní číslo a emailovou adresu. Pro dokončení registrace vám “smskou” přijde potvrzovací kód, který do aplikace zadáte a máte hotovo.

Screenshot_2013-11-27-14-00-03

Celý proces rezervace tak trvá velmi krátce, nikam nemusíte volat a za chvíli můžete mířit do zvoleného podniku.

Uplatnění slevy

Nejdůležitější část nastává až ve vybrané restauraci. V praxi jsem vyzkoušel dvě a vždy byl velmi spokojen. Vybírat můžete z celého menu a slevu dostanete jak na jídlo, tak na nápoje. V nabídce najdete restaurace všech cenových kategorií, i když ty dražší převládají. Zároveň nepotěším 9 milionů obyvatel České republiky. Restaurace, které slevu podporují, zatím najdete pouze v Praze, a to převážně v centru. Musíme zmínit, že služba je hodně nová a podle vyjádření představitelů má rozhodně v plánu expandovat i do dalších větších měst naší země.

Závěr

Celkově službu hodnotím velmi kladně. Pokud chcete sledovat všechny aktuality, “zalajkujte” si jejich facebookovou stránku, kde najdete informace o novinkách a soutěžích. Celý proces od otevření aplikace až po zaplacení účtu v restauraci proběhl bez nejmenších problémů. Zatím můžeme vytknout relativně malý počet restaurací, které jsou navíc jenom v Praze a nepříliš líbivé zpracování samotné aplikace. Z hlediska funkčnosti, je ale vše v pořádku. Pokud se tedy chcete dobře najíst a navíc zaplatit méně, služba Restaurant 2 Night by vám neměla uniknout.

R2N - Restaurant 2 Night
R2N - Restaurant 2 Night

Matěj Machytka
O Autorovi - Matěj Machytka

Akční a věčně pozitivní člověk, studující svůj vysněný obor - marketingovou komunikaci a PR. Ujíždím na elektronické hudbě, zajímám se o DJing a jsem pravidelným… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (11)