Placené aplikace od českých a polských vývojářů v Marketu již brzy?

paid_apps_cz_pl

Jak jistě víte, vývojáři z celé řady zemí včetně Česka stále nemohou prodávat v Android Marketu. Publikovat mohou jen aplikace, které jsou zdarma, a to přesto, že uživatelé v těchto zemích nakupovat placené aplikace už delší dobu můžou (tj. seznam zemí, kde je možné nakupovat placené aplikace, je mnohem větší, než seznam zemí, ze kterých mohou vývojáři prodávat). Nespokojenost s touto situací vedla i u nás k různým akcím, jednu z těch viditelnějších vymysleli vývojáři Tomáš Zvěřina a Martin Adámek a uskutečnila se na loňském Google Developer Day v Praze, viz „Protest“ vývojářů na pražském GDD.

Zdá se ale, že se konečně blýská na lepší časy. V minulém týdnu byly bez jakékoliv medializace dočasně povoleny placené účty nutné pro umožnění prodeje aplikací vývojářům v ČR a sousedním Polsku. Vzápětí na to byly opět deaktivovány, ale mohlo by to znamenat, že se nasazení této funkce už finálně zkouší. Ať už došlo ke spuštění omylem nebo se jednalo o reálný betatest (to není ze sdělení úplně jasné), věřme, že se oficiálního spuštění dočkáme již brzy a čeští vývojáři budou moci začít plnohodnotně a bez komplikací konkurovat zahraničním.

Temporary activation of paid app publishing for PL/CZ developers
Last week we temporarily activated the ability for Android Market Developers in Poland and the Czech Republic to create Google Checkout Merchant Accounts. This ability has since been de-activated and we appreciate your patience while we work to fully release this support to our developer community. Please refrain from publishing paid apps until we release full merchant account and currency support for your locale. We apologize for any inconvenience this issue has caused and we appreciate your patience while we strive to resolve this issue.

Za tip díky Tomáši Hubálkovi, který mimochodem v těchto dnech oslavil 3 miliony stažení své aplikace Gauge Battery Widget.

Roman Nepšinský
O Autorovi - Roman Nepšinský

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (10)