PixWords Scenes: nová slovní hra od tvůrců legendy

PixWords-Scenes-nová-slovní-hra-od-tvůrců-legendy

Oblíbená hra se slovy PixWords od Black Maple Games se dočkala svého nástupce. Jmenuje se PixWords Scenes a v tomto článku vám ukážeme, nač se můžete těšit a především čím se liší od první generace.

Obsah článku o Pixwords Scenes

K dispozici už je také PixWords Scenes nápověda, kde najdete odpovědi na všechny dostupné úrovně!

Co PixWords Scenes slibuje?

Stejně, jako v případě první verze PixWords, jde i tady o vyplňování křížovek podle toho, co vidíte na obrázku. Zásadní rozdíl proti tradiční verzi tkví v tom, že všechna slova jsou ukryta v jediném obrázku. Proto má novinka ve svém názvu slovo “scenes”, znamenající scény, dějiště či obrazy. Můžete si vybrat svůj rodný jazyk (potěší podpora češtiny a slovenštiny) nebo cizí a hraním této hry si obohatit slovní zásobu.

Jako hlavní funkce autoři jmenují:

  • Možnost přepínat mezi mnoha různými jazyky a vrátit se do předchozího jazyka bez ztráty postupu ve hře.
  • Nádherná grafika a vizuální efekty.
  • Podpora režimu na výšku i na šířku – hrajte, jakkoli chcete.

 

Dle autorů se první hra z rodiny PixWords stala celosvětovým hitem a byla lokalizována do 50 jazyků. Držela si první příčku v celkovém žebříčku ve více než 15 zemích.

Jak PixWords Scenes funguje v praxi?

Pokud jste někdy hráli PixWords (pak určitě znáte našeho pomocníka ke všem obrázkům podle slov a písmen), budete se v prostředí novinky jistě cítit jako doma. Ani těm, kdož s PixWords Scenes absolvují svou premiéru, nebude zvládnutí hry činit velké problémy.

Po spuštění se ocitnete na úvodní obrazovce, kde kromě loga hry jsou k dispozici tři tlačítka. Prvním zleva se dostanete k nabídce dalších her vývojářského studia. Tlačítko vpravo slouží ke vstupu do nastavení, kde lze zvolit jazyk rozhraní, vypnout a zapnout zvuk a změnit orientaci obrazu (hra tedy nebere v úvahu otočení telefonu, ale jen a pouze toto nastavení).

Do hry se dostanete přes tlačítko Nová Hra, pak si zvolíte jazyk, ve kterém chcete zadávat slova (na výběr je 27 možností). V případě, že jste hru již spustili, nechybí tlačítko pro pokračování v rozehrané misi.

Další průběh už je víceméně tradiční: na displeji se objeví obrázek, který je možné klepnutím přiblížit. Po jeho levé straně je křížovka, do které budete doplňovat písmenka. Veškeré indicie byste měli najít v obrázku. Často se však jedná o zdánlivé maličkosti, jejichž nalezení nemusí být jednoduché. Za každé doplněné slovo obdržíte odměnu – aktuální stav svého konta můžete sledovat v pravém horním rohu.

Pokud si nevíte s nějakým slovem rady, můžete použít funkci Zeptej se přátel. V takovém případě dojde k odeslání obrázku aktuální herní situace přes vybranou aplikaci (např. e-mailem, publikováním na Facebooku atd.). Druhou cestou je využití nápovědy, za kterou ovšem zaplatíte herní měnou. Za dvacet zlaťáků dostanete první písmeno, za patnáct znak na náhodné pozici a za třicet vám hra ukáže, na jakou část obrázku se máte při hledání soustředit. Pokud vám zlaťáky na nápovědy dojdou, můžete si je zakoupit za skutečné peníze, k čemuž se dostaneme níže. Tímto způsobem postupně procházíte jednu úroveň za druhou a odhalujete slova skrytá v obrázcích.

Resumé

Celkově je hra velice podobná svému předchůdci, proti kterému přináší o něco vyšší obtížnost, danou nutností vyhledávat jednotlivá slova křížovky v jedné a té samé scéně. Často je potřeba velká pozornost a značný důvtip, abyste odhalili, o které slovo respektive předmět či část obrázku autorům šlo.

Hra je sice zdarma, obsahuje však reklamy a nákupy v aplikaci. Konkrétně si můžete pořídit herní měnu, použitelnou na nápovědy, a to od 25 Kč za 100 zlatých mincí, až po 1600 Kč za 15 000 zlaťáků. Při troše snahy, trpělivosti a ochotných přátelích se však dá hrát bez jakékoli finanční investice. Výtka ovšem musí směrovat na požadovaná oprávnění. Aplikace totiž po prvním spuštění požaduje přístup k uskutečňování a spravování telefonních hovorů a k informacím o poloze.

Hra PixWords Scenes je v Obchodě Play od poloviny října. Za tu dobu zaznamenala již více než padesát tisíc instalací a může se pyšnit průměrnou známkou 4,8. Instalační balíček velký 58 MB můžete použít na telefonech a tabletech s Androidem 4.1 a vyšším.

PixWords® Scenes
PixWords® Scenes

Jestliže vás podobné hry baví, můžeme vám doporučit nedávný hit Piknik Slovo. Také pro tuto hru máme připravenou nápovědu pro prvních sto úrovní.

Vyzkoušíte hru PixWords Scenes?

Mohlo by vás zajímat

Piknik slovo hra zdarma

Piknik Slovo: prověřte si slovní zásobu hrou

Hry Karel Kilián Karel Kilián
5 min. uložit na později
poznej

Poznej slovo – Český hlavolam ve stylu PixWords

Hry Jan Tipmann Jan Tipmann
3 min. uložit na později

Komentáře (0)