Pět nejlepších klávesnic podle serveru Lifehacker

klavesnice-ikona

Server Lifehacker přinesl článek, ve kterém představuje pět údajně nejlepších klávesnic pro Android. Seznam vznikl na základě nominací čtenářů jmenovaného webu. Protože jsme se tomuto tématu věnovali ve článcích SvětAndroida doporučuje: Osm nejlepších klávesnic a Čtenáři doporučují: Pět nejlepších klávesnic, pojďme si porovnat, jak se náš pohled liší nebo shoduje.

Hacker’s Keyboard

Hacker’s Keyboard přináší kompletní “klaviaturu”, včetně kláves, jež na výchozí systémové klávesnici chybí, jako jsou šipky, Shift, Escape a další, na něž jsme zvyklí z klasické počítačové klávesnice. Čtenáři tuto klávesnici chválí, kromě jiného, také za to, že je open source, zdarma, a je k dispozici s mnoha jazykovými balíčky a znakovými sadami. Využití najde například pokud používáte Android telefon či tablet pro připojování k jiným systémům přes vzdálenou plochu nebo SSH, kde jsou pro Android nezvyklé klávesy nezbytností.

Hacker's Keyboard
Klaus Weidner
Verze v1.31 (24. 2. 2012)
Velikost 1,7 MB
2.2+

e3i4g7gc4Hf52lZs2mMfuwAAAABJRU5ErkJggg==
Zdarma

Swype

Na klávesnici Swype se píše poněkud jiným způsobem – namísto vyťukávání mezi prstem se slova zadávají tahem prstu mezi písmeny, přičemž korekční mechanismy ve spolupráci se slovníkem odhadují, jaké slovo jste chtěli napsat. Samozřejmě i na tomto typu klávesnic lze zadávat text konvenčně. Nechybí funkce, jako jsou automatické opravy, nebo vlastní slovníky, díky kterým se tato intuitivní klávesnice těší velké oblibě mezi uživateli.

Smart Keyboard Pro

Smart Keyboard Pro ocení především uživatelé, preferující běžný způsob zadávání textu. Klávesnice přináší široké možnosti přizpůsobení – nastavit lze například mezery mezi virtuálními tlačítky, nebo velikost popisků kláves. Samozřejmě nechybí predikce, možnost přepnutí na T-9, přidání vlastních klávesových zkratek a další funkce. Kromě toho je možné změnit vizuální dojem pomocí skinů a nechybí ani podpora jazykových balíčků.

YQJI2qZM7m8O5erTNd2YQ8Dug4GYk4GWWwhl3d2vOlUfRTW9GtPYJC0vWrM8iwspOA=w124
Smart Keyboard Trial
Dexilog, LLC
Verze 4.6.2 (13. 5. 2012)
Velikost 1,5 MB
1.5+

AAAAAASUVORK5CYII=
Zdarma


59,13 Kč

SwiftKey

SwiftKey byla jednou z prvních klávesnic, zvládajících napovídání textu na základě již zadaných znaků. Svůj slovník navíc rozšiřuje učením se na základě uživatelem dříve zadaných textů na Facebooku, Twitteru, v SMS zprávách, e-mailech apod. Všechny tyto schopnosti pak umožňují vyniknout v předpovídání textu, který chce uživatel napsat. Klávesnice je k dispozici ve verzi pro telefony a pro tablety a podle Lifehackeru “za ty peníze stojí.”

u3PNSrHQ8mQyzVQZhArNjALSBtcBFRCJ5p4BAVGjEH38VebukIrSB8OwZLG PIaysw=w124
SwiftKey 3 Keyboard
SwiftKey
Verze 3.0.0.281 (29. 6. 2012)
Velikost 6,4 MB
2.1+

A5Vo6foAYhsNAAAAAElFTkSuQmCC
40,00 Kč

Výchozí systémová klávesnice Android

Mnoho čtenářů se shodlo na tom, že pro své zařízení s Androidem nepotřebují luxusní alternativní klávesnici, protože jim plně vyhovuje ta, která je součástí Androidu 2.3 Gingerbread nebo 4.0 Ice Cream Sandwich. Sice tyto klávesnice nemají ani našeptávač, ani offline hlasové zadávání textu (obě novinky přijdou v Androidu 4.1 Jelly Bean), ale fungují dobře a zastanou svou roli se ctí.

Čestné uznání Lifehackeru si vysloužila klávesnice GO Keyboard, která zůstala jen v těsném závěsu za pěti jmenovanými.

Hlasování čtenářů, kteří měli možnost vybírat z pěti výše uvedených klávesnic, vypadalo v pondělí 2. července v 7:00 našeho času po započtení více než šesti tisíc hlasů takto:

  1. SwiftKey 45,37 % (2 892 hlasů)
  2. Swype 31,5 % (2 008 hlasů)
  3. Výchozí systémová klávesnice Android 16,69 % (1 064 hlasů)
  4. Hacker’s Keyboard 3,5 % (223 hlasů)
  5. Smart Keyboard Pro 2,93 % (187 hlasů)

Zdroj: Lifehacker.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (11)