Parrot Flower Power: Už nikdy nezapomenete zalít květiny

Parrot Flower Power_cover

Společnost Parrot známe jako výrobce velice zajímavých hraček a přístrojů, které jsou ovládány pomocí mobilního zařízení s Androidem nebo iOs. Nejznámějším kouskem je pravděpodobně kvadrokoptéra AR Drone 2.0, kterou jste si mohli sami vyzkoušet na naší Android Roadshow. Letos na veletrhu v Las Vegas Parrot pak představil i další zajímavé hračky, o kterých si můžete přečíst zde.

Katalog Android zařízení

Katalog Android zařízení

Specifikace, recenze, galerie, video, hodnocení, porovnávání...

Pro více informací navštivte náš katalog zařízení.

Dnes se ale podíváme na trochu něco jiného. Parrot totiž vyvinul a prodává i kolík, který se zabodne do květináče a dokáže v podstatě z každého udělat za zahradníka.

Parrot Flower Power (1)

Samozřejmě se nejedná jen tak o nějaký kolík, ale o zařízení nabité senzory a technologií Bluetooth LE, které se nazývá Parrot Flower Power (Květinová Síla od Parrotu). O napájení se stará jedna AAA baterie, která by měla udržet kolíček v provozu po dobu 6 měsíců.

Parrot Flower Power (4)

Pokud se rádi staráte o květiny a chtěli byste při pěstování sbírat i nějaká exaktní data, je Parrot Flower Power přesně pro vás. Tento vodotěsný kolíček je vybaven čidly měřícími délku trvání a intenzitu světla, teplotu vzduchu, půdní vlhkost a elektrickou vodivost půdy (kvůli hnojení). Všechna posbíraná data následně pomocí Bluetooth předá “Květinový silák” vašemu smartphonu nebo tabletu. Data jsou zpracována a vyhodnocena dodávanou aplikací. Aplikace je aktuálně dostupná pouze pro iOs, na aplikaci pro Android se v tuto chvíli pracuje.

Introducing Parrot Flower Power

Introducing Parrot Flower Power

Aplikace obsahuje databázi více než 7 000 rostlin a podrobných informací k pěstování každé z nich. Na začátku si v aplikaci vytvoříte profil pro vaši rostlinku, přiřadíte jí jméno a najdete si jí v katalogu. Následně zapíchnete kolík do květináče, tak aby na čidlo intenzity světla dopadalo světlo pokud možno stejně, jako na celou rostlinu, a měření může začít.

Parrot Flower Power (5)

V čem je tedy hlavní síla Parrot Flower Power? Aplikace nejdříve vyhodnotí data ze senzorů a následně se začne o rostlinu starat, resp. začne vás upomínat ve chvíli, kdy květince nedáváte to, co potřebuje. Potřeby květin jsou určeny podle informací ze sedmitisícového katalogu v aplikaci.

Parrot Flower Power (2)

Nevím jak vám, ale mě by podobné zařízení hodně zpříjemnilo starání se naši domácí fóru. Problémem ale může být cena, která se v českých e-shopech pohybuje okolo 1200 korun.

zdroj: Parrot

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (10)

+ Přidat článek

Další zajímavosti

+ Přidat článek