Pařba na víkend – tipy na Android hry 165 – umělecký zážitek, tower defense a hraní jedním prstem

castlestrom main

Dobrý den, vítáme vás u další epizody seriálu Pařba na víkend – tipy na Android hry. Jako první nás čeká jedna z nejlepší her poslední doby, ve které je každé kolo uměním v Monument Valley, poté budeme balancovat s artistou na tyči v Bamba. Ve třetí hře si zahrajeme klasický tower defense žánr, tentokrát z budoucnosti v Toy Defense 4: Sci-Fi, dále si zastřílíme v arkádovém stylu v novince JoyJoy a na závěr si dáme hru konzolové kvality, ve které budeme bránit hrad, posílat jednotky a útočit ve hře CasttleStorm.

Monument Valley

Jedna z nejlepších her poslední doby. V Monument Valley budete s tichou princeznou procházet kouzelný svět plný optických klamů a neuvěřitelné architektury. S princeznou musíte vždy přijít na cestu, která vás dovede do cíle. Hra samotná patří do velmi zajímavého logického žánru, ve kterém si hrajete s geometrií, avšak ne reálnou. Budete odkrývat skryté cesty, otáčet obrazovkou, či připravenými klikami. V cestě vám budou mnohdy bránit havrani, které však také využijete ke splnění úkolů. Mounemt Vallely nabízí skvělý design všech kol a každá scenérie je skutečným uměním. Za tuto parádní hru od studia ustwo zaplatíte 98 korun.

monument walley android hry

Monument Valley
Monument Valley

Bamba

Další zajímavá a netradiční hra, ve které budeme balancovat s cirkusovým artistou na tyčce, či jiných objektech. K ovládání celé hry potřebujete jenom jeden prst. Tím totiž udáváte postavičce směr a to, zda má balancovat směrem zpátky, nebo dopředu. Ve hře jde tedy převážně o načasování a předvídání situace, pokud kolo již poněkolikáté neopakujete. Z tyče se vás budou snažit shodit nejrůznější objekty. Vaším úkolem je pouze vydržet po určitý čas nespadnout. Bamba nabízí povedený zvukový doprovod a pěknou 3D grafiku. Hru seženete na Google Play za pouhou dvacetikorunu.

bamba

Bamba: an unicycle circus adve
Bamba: an unicycle circus adve

Toy Defense 4: Sci-Fi

Klasický tower defense ze série Toy Defense. Tentokrát se vydáme do budoucnosti a bránit se budeme hordám robotů, tanků a dronů. Tak jako v předešlých dílech budeme stavět obranné věže na předurčená políčka. Během kola si můžeme věže vylepšovat a také opravovat, jelikož hordy nepřátel vám je neváhají poškodit. Na konci kola si favorizované věže můžete uschovat a využít v dalších kolech. Ve hře vás čeká 72 misí, 8 typů nepřátel a schopnostmi rozvětvené 4 základní věže. Toy Defense 4: Sci-Fi můžete stáhnout zdarma, či si připlatit a za 40 korun rovnou zakoupit plnou verzi hry.

toy defense 4 - sci-fi

11793732b5dc6d2f1c982212c3e3fd2e?s=128&d=retro&r=G
The app was not found in the store. :-(

JoyJoy

Studio RadiantGames přichází s fantastickou arkádovou střílečkou. Hru ovládáte pomocí dvou virtuálních joysticků, kdy jeden slouží pro pohyb a druhý pro střelbu. Střelbu si také můžete nastavit na automatickou, takže mnohdy bude stačit pouze uhýbat nepřátelům a jejich střelám. Ve hře máte k dispozici 6 zbraní, spousty bonusů a ultra útok, který nabíjíte hvězdičkami z padlých nepřátel. JoyJoy můžete hrát ve dvou módech. Klasický vlnový mód znamená čelit hordám nepřátel a snažit se dostat co nejdále, zatímco výzvový mód nabídne omezený počet zbraní a udržení se ve hře po určitý čas. JoyJoy stáhnete na Google Play za zhruba 40 korun.

joyjoy ultra

CastleStorm – Free to Siege

Hra konzolové kvality, která nabízí zajímavou kombinaci tower defense žánru a mlátičky. Ve hře budeme bránit hrad před nájezdníky, posílat vlastní jednotky do boje a zároveň ovládat silného hrdinu. Hra nabízí parádní fyziku, které si všimnete převážně při dobývání protivníkova hradu. Mise se liší a tak někdy budete jenom bránit, někdy útočit a sem tam bojovat pouze s hrdinou bez podpory jednotek a hradu. Napříč čtyřmi kampaněmi na vás čeká 150 soubojů, plně namluvené postavy a zajímavý příběh. Jednotky ve hře můžete dokupovat a vylepšovat. Na Google Play si CastleStorm – Free to Siege stáhnete zdarma s mikrotransakcemi.

castlestorm troops

CastleStorm - Free to Siege
CastleStorm - Free to Siege

Odkaz na starší Pařby na víkend (Android hry)

Pařba na víkend – Tipy na Android hry 164

Pařba na víkend – Tipy na Android hry 163

Pařba na víkend – Tipy na Android hry 162

Video

Pařba na víkend – tipy na Android hry 165

Pařba na víkend - tipy na Android hry 165

 

Máte rádi mobilní hry a jste v nich dobří? Pokud ano, tak přijďte na Android RoadShow 2014 a vyhrajte zajímavé ceny!

registraceHome

 

David Zmuda
O Autorovi - David Zmuda

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (11)