Paranoid Android – alternativní ROM představuje multitasking v oknech

paranoid_android

Vývojářský tým jedné z alternativních ROMek Paranoid Android vystavil na sociální sítě video, ve kterém prezentuje multitasking v plovoucích oknech. Něco podobného jste mohli vidět v nadstavbě TouchWiz v aktuálních modelech Samsung jako Multi-View, nicméně Paranoid Android hodlá jít o další kousek dál. Sami vývojáři na síti Google+ uvedli: “Bude to velmi odlišné od toho, co znáte a co očekáváte”.

Klíčovou výhodou je skutečnost, že v oknech budou moci pracovat nejen aplikace vybrané výrobcem, ale všechny programy, které mají v manifestu nastaven příznak Intent.FLAG_ACTIVITY_MULTI_WINDOW.

V tuto chvíli je vývoj ve fázi testování a do finální verze je prý ještě hodně daleko. V následujícím videu můžete zhlédnout alespoň část (podle vývojářů asi desetinu) této funkcionality.

Untitled

Untitled

Je zřejmé, že paralelní spouštění více aplikací vedle sebe by uživatelé – zejména ti s tablety – jistě využili, nicméně jedinou implementací, uvedenou do života, jsme dosud mohli vidět v poslední verzi nadstavby TouchWiz, která má ještě daleko do perfektního řešení.

Zdroje: Phandroid, Google+ Paranoid Android, Android Police, Android Headlines.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)

+ Přidat článek

Další zajímavosti

+ Přidat článek