Panasonic ukázal odolný smartphone Toughpad FZ-E1 s 6200mAh baterií

panasonic_ico

Na právě probíhajícím veletrhu Mobile World Congress představil Panasonic odolné telefony Toughpad FZ-E1 a FZ-X1 (sám Panasonic je ale označuje jako “malé tablety”). Tato zařízení nejsou určena pro širokou veřejnost, uplatnění najdou především u lidí, pracujících v obtížných podmínkách, kterým nabídnou odolnost vůči vodě a prachu dle standardů IP65/IP58, částečně pak i proti nárazu. Během tohoto roku bude vyrobeno asi čtyřicet tisíc kusů, přičemž cena je stanovena na 1 300 dolarů, což je v přepočtu asi 25 900 Kč bez daně a cla.

Panasonic Toughpad FZ-X1 a FZ-E1 Panasonic Toughpad FZ-X1 a FZ-E1

Panasonic Toughpad FZ-X1 a FZ-E1 Panasonic Toughpad FZ-X1 a FZ-E1

Obě zařízení mají téměř totožné hardwarové komponenty, nás na SvětAndroida.cz celkem logicky více zajímá Toughpad FZ-E1 s operačním systémem Android (FZ-X1 má OS Windows Phone). Telefon je vybaven čtyřjádrovým procesorem Qualcomm Snapdragon S4 Pro (APQ8064T), který je v případě verze s Androidem taktován na 1,7 GHz (u modelu s Windows na 2,3 GHz). Dále v útrobách najdeme 2 GB operační paměti a 32 GB interního úložiště, jehož kapacitu lze rozšířit paměťovými kartami formátu microSD. LCD displej s úhlopříčkou pět palců je schopen registrovat doteky v rukavicích a nabídne rozlišení 1280 x 720 obrazových bodů. Nad obrazovkou je 1,3 Mpx kamera, na zadní straně pak fotoaparát s rozlišením 8 Mpx.

Z hlediska konektivity si telefon poradí s mobilními sítěmi LTE, HSPA+, WCDMA, EV-DO, 3G, Wi-Fi standardů 802.11 a/b/g/n/ac, Bluetooth 4.0, GPS, GLONASS a NFC. Jistě zajímavým důvodem, proč uvažovat o koupi tohoto mobilu, je kromě zvýšené odolnosti také kapacita akumulátoru – 6 200 mAh je v dnešní době velmi silným argumentem, nicméně odráží se také na hmotnosti, která je 425 gramů. Baterii lze vyměnit bez vypnutí přístroje a vydrží prý až 14 hodin nepřetržitého používání nebo 1000 hodin v úsporném režimu. Rozměry zařízení jsou 165 x 86 x 30 milimetrů a operačním systémem je Android 4.2.2 Jelly Bean.

Zdroje: 4PDA, CNET, Engadget, EfyTimes, Android Headlines.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)