Optimalizace v novém updatu pro Chrome

gch

Pokud používáte webový prohlížeč Chrome, dost možná na vás, stejně jako na mě, bafnula včera večer oznamovací lišta s informací o nové aktualizaci. Pokud jste ještě instalaci neprovedli, rychle si projedeme, zda je vůbec moudré updatovat: Google tvrdí, že posouvání webových stránek s vyšším množstvím obsahu je s novým updatem plynulejší a zlepšení by mělo doznat i zoomování pomocí klasického “pinch” gesta, neboli stažením prstů.

 

Screenshot_2012-07-11-15-36-29

 

Aktualizace dále zahrnuje nové jádro JavaScript V8, díky kterému bychom opět měli zpozorovat nepatrné zvýšení výkonu prohlížeče. Nejvíce mě však zaujala poznámka o tom, že se “zvuk nyní přehrává, i když je Chrome na pozadí”. Domníval jsem se, že si takto mohu pustit třeba internetové rádio a přepnout na jinou aplikaci, ale ať jsem zkoušel webová rádia či Youtube, neměl jsem štěstí. Že by problém mezi klávesnicí a židlí?

Bohužel reakce uživatelů na Google Play jsou rozporuplného rázu, někteří si aktualizaci chválí za výrazné zrchylení, jiní naopak upozorňují na padání aplikace. Možná se tedy vyplatí ještě chvilku počkat a nebo zkusit browser Chrome Beta, na kterém si Google testuje různé pokusné technologie ještě před tím, než jimi obdaří i klasický Chrome.

 

Zdroj: Phandroid

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (10)