Online nákup pomocí otisku nebo mrknutí oka? Dočkat se máme za rok

online nakup mastercard

Vypadá to na to, že příští rok se značně ulehčí online nákup, kdy pro potvrzení bude stačit otisk prstu nebo rozpoznání obličeje. Dnes to oznámila společnost Mastercard. Odpadne tak například nutnost zadávat heslo či jednorázový kód z SMS.

Online nákup pomocí biometrického ověření se pomalu rozbíhá

Díky široké dostupnosti chytrých telefonů s podporou biometrického ověření, se začíná rozšiřovat jejich použití. A to i u online nákupů. Naznačují to i nové regulatorní požadavky EU na silně zabezpečené ověřování totožnosti.

Nástup biometrie odpovídá požadavkům zákazníků na bezpečná platební řešení, nákupní pohodlí a rychlost, což je v souladu s postupující digitalizací jejich životního stylu. Hesla jsou neoblíbená a nepohodlná, často ale také slabým článkem bezpečnosti. Využívání biometrických prostředků bude přínosem i pro obchodníky a banky,“ uvedl generální ředitel Mastercard pro Českou republiku, Slovensko a Rakousko Miroslav Lukeš.

Přes 90 % spotřebitelů dává přednost biometrickému ověření k potvrzení platby ve srovnání s ověřením pomocí hesla. Půjde tak o ověření, které dnes například můžete vidět na Google Play. K potvrzení plateb není potřeba zadávat heslo, ale stačí použít otisk prstu. Očekává se také podpora identifikace pomocí obličeje či duhovky. U Mastercard zhruba od dubna 2019, kdy se začnou podporovat biometrické prostředky k ověření totožnosti při online nákupech.

ID Check for BMO
ID Check for BMO

Dáváte přednost biometrickému ověření, nebo spíše klasickému heslu či pinu?

Zdroj: TZ

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)