OnePlus chystá na 1. června prezentaci, která “otřese technickým průmyslem”

Oznámení OnePlus na sociální síti Google+

Čínský výrobce OnePlus vystavil včera navečer na sociálních sítích Google+ a Twitter upoutávku, podle které v pondělí 1. června připravuje nějaké oznámení. Společnost v ní tvrdí, že “vždy hledala způsoby, jak otřást technickým průmyslem” a že “nastal čas na změnu.” Kromě obrázku, který můžete vidět výše, nebyly uvedeny žádné další podrobnosti.

Oznámení na sociální síti Google+ Oznámení OnePlus na sociální síti Google+

O čem tedy pondělní prezentace bude? Zatím můžeme jen odhadovat. Patrně nejočekávanější událostí je představení nové vlajkové lodi tohoto výrobce pro letošní rok – OnePlus Two. Může se ale také jednat o prezentaci nových softwarových funkcí, příslušenství nebo snížení ceny stávajícího modelu One. Podle původních informací přitom měl být nový telefon této značky představen až ve třetím čtvrtletí – tedy někdy v průběhu července až září, kam první červnový den určitě nespadá. Samozřejmě ale mohlo dojít k posunu termínu na období před prázdninami.

Oznámení na sociální síti Twitter Oznámení OnePlus na sociální síti Twitter

Co čekáme od OnePlus Two?

Dle posledních zvěstí bude OnePlus Two poháněn procesorem Qualcomm Snapdragon 810, poběží na něm vlastní OxygenOS a jeho cena by se měla pohybovat kolem 400 dolarů (asi 10 100 Kč). Z dalších parametrů zmiňme například QuadHD obrazovku, 3 GB operační paměti, 16Mpx fotoaparát a Android ve verzi 5.1 Lollipop. Smartphone se pokusí navázat na úspěch svého předchůdce OnePlus One, kterého se během osmi měsíců prodalo téměř milion kusů.

Je otázkou, jak hodlá OnePlus otřást technickým průmyslem? Možná se bude snažit být průkopníkem nové generace displejů pro mobilní zařízení a OnePlus Two bude celosvětově první stroj se 4K obrazovkou. Třeba nový “zabiják šampiónů” přijde s impozantní životností baterie. A konečně, stejně jako v minulém roce, může OnePlus Two překvapit bezprecedentně nízkou cenu. Co myslíte – jedná se jen o silácká slova, nebo tento výrobce chystá něco opravdu velkého?

Zdroje: Android Authority, Google+ OnePlus, Android Central, Twitter OnePlus, Mobil Telefon, Phandroid, Android Headlines.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (23)