OnePlus Gallery: Přehledná galerie pro OnePlus telefony v Google Play

OnePlus gallery

Donedávna byla standardní galerie u telefonů OnePlus součástí systému. Pokud je však podobná aplikace součástí systému, dostane se jí adekvátních aktualizací pouze se zároveň prováděným updatem smartphonu. Galerie v zařízeních čínské společnosti už delší dobu stagnovala – tomu je však konec. OnePlus se rozhodlo aplikaci galerie zpřístupnit všem uživatelům s verzí nástavby Oxygenu nejméně 2.2.0 (předposlední verze) v Google Play. Jak aktualizovaná galerie vypadá?

Galerie dostupná pouze pro uživatele OnePlus

Galerie je bohužel přístupná pouze zařízením OnePlus běžícím na Androidu s nástavbou Oxygen. Aktualizace stávající galerie o velikosti 1,3 MB se tedy týká zejména uživatelů OnePlus X a OnePlus 2, případně dva roky starého zabijáka vlajkových lodí OnePlus One, jehož uživatelé dali přednost Oxygenu před původním CyanogenModem.

oneplus 2

Díky umístění v Google Play častější aktualizace

Bezplatná aplikace OnePlus Gallery po stažení automaticky nahradí předešlou verzi galerie obsaženou v systému. Díky umístění aplikace na Google Play se můžeme těšit na častější updaty, přičemž ten první na vás čeká hned po nainstalování. Galerie se dočkala velké změny – podle nás k lepšímu.

Aplikace OnePlus Gallery prošla zásadním faceliftem

Po otevření galerie čekají na uživatele dvě kategorie – Fotografie a Sbírky. Na první ploše se pořízené fotografie řadí podle data, přičemž první políčko vždy zabírá praktická zkratka pro spuštění fotoaparátu. K dispozici je klasický malý náhled každé fotografie na tmavém pozadí, které jako žádný jiný element v aplikaci nelze změnit. Karta Sbírky rozdělí obsah na složky s miniaturním náhledovým seznamem obrázků.

Vtipný český překlad

Galerie tradičně obsahuje několik funkcí – v minimalistickém provedení lze fotografie okamžitě sdílet do jiných aplikací, nastavit jako tapetu nebo fotku kontaktu, smazat či označit hvězdičkou. Oblíbené obrázky se následně zobrazují v samostatné sekci ve Sbírkách. Jednoduchý editor zvládne fotografie ořezat, otočit nebo vyrovnat. Na obrázek lze i kreslit či rozmazat detaily. Úsměvný je překlad slova Free v možnostech ořezání – ačkoli se jedná o volné ořezání v jakémkoli formátu, doslovný český překlad obsahuje v aplikaci špatně užité slovo Zdarma.

Galerie OnePlus? Svět Androida dává palec nahoru

Nový design OnePlus Gallery se bezesporu povedl – kombinace minimalistických prvků s jednoduchým používáním a přehledným řazením fotografií je krok kupředu. Umístění aplikace na Google Play usnadní budoucí aktualizace galerie, které by měly probíhat podstatně častěji, než updaty samotného systému. Za Svět Androida má aplikace rozhodně palec nahoru – je však škoda, že se galerie nedočkají všichni uživatelé.

OnePlus Gallery
OnePlus Gallery
Johanna Kovaczicz
O Autorovi - Johanna Kovaczicz

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (8)