One X za 185 dolarů? V Číně žádný problém

sku35227

Kolem mobilních telefonů se poslední dobou motají všelijaké soudní spory, kde jedna firma žaluje druhé za kopírování vzhledu a technologií. To se děje zejména u nás v Evropě a v Americe. Situace v Číně je však naprosto odlišná a s nějakým kopírováním si místní výrobci vůbec nelámají hlavu. Můžeme se tak setkat s všelijakými kopiemi známých modelů, které jsou si až přehnaně podobné. Pojďme se podívat na zajímavý model, který dostal za úkol nalákat některé zákazníky, kterým padnul do oka vlajkový model HTC One X. Přístroj s názvem One X Smart Phone se může pyšnit 4,7″ TFT displejem s rozlišením 854 x 480 pixelů a konstrukcí velice podobnou originálu. Pod kapotou tepe jednojádrový procesor s taktem 1 GHz, který podporuje 512 MB RAM paměti a 4GB interní úložiště. Přístroj dostal systém Android 4 Ice Cream Sandwich.

sku35227

sku35227_2

2012-07-18_15_04_053

Dále přístroj obsahuje přední 0,3MPx kameru a zadní 8MPx fotoaparát. Výrobci tohoto přístroje se dokonce podařilo odstranit hlavní neduhy HTC One X a dokázal přístroj připravit na paměťové karty a vyměnitelnou baterii. Cena přístroje je 185 dolarů (cca 4000 Kč).

Pořídili byste si podobného čínského klona?

zdroj: pandawill.com (via Adam Kováč)

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (15)