Menu

Jak odstranit zařízení ze seznamu v Obchodě Play?

google-play-store-material-m8-hero (1)
Jak odstranit zařízení ze seznamu v Obchodě Play?
Ohodnoťte článek

Spolu se seznamem aplikací, které jste nainstalovali, udržuje Google také přehled zařízení se systémem Android, která používáte nebo jste je použili v minulosti. Přesněji řečeno: eviduje telefony a tablety, na kterých jste byli přihlášeni prostřednictvím svého účtu Google.

Určitě jste si všimli seznamu položek, který se objeví při instalaci aplikace z webové verze Obchodu Play, přesněji v okamžiku, kdy klepnete na tlačítko Instalovat, po kterém následuje dotaz, na které zařízení chcete kýžený program nainstalovat.

Jestliže často měníte telefony/tablety (například z důvodu testování, jako my v redakci), možná budete chtít z dlouhého seznamu skrýt/odebrat některé přístroje, které již nebudete používat.

Odstranění vybraných zařízení z Obchodu Play

Otevřete v prohlížeči stránku nastavení Obchodu Play, kterou najdete na adrese https://play.google.com/settings. V případě, že nejste přihlášeni, přihlaste se pomocí účtu Google, který používáte na svých zařízeních se systémem Android.

Přihlaste se svým účtem

Přihlaste se svým účtem

Následně se ocitnete na stránce Má zařízení s podrobnostmi o všech přístrojů s Androidem, které jste v minulosti použili, včetně telefonů a tabletů, jež používáte v současné době.

Sekce Má zařízení

Sekce Má zařízení

Jak můžete vidět na snímku obrazovky výše, v našem případě se zde objevují desítky telefonů a tabletů, které jsme testovali, včetně přístrojů z roku 2012. Každá položka samozřejmě prodlužuje a tím znepřehledňuje seznam zařízení, na která vám webový Obchod Play nabízí instalaci.

Nalijme si čistého vína a řekněme si hned na začátek jeden podstatný fakt: zařízení ze seznamu v Obchodě Play není možné smazat, ani jinak odstranit. Sice nechápeme proč, ale je to prostě tak! Když už jsme u těch pořekadel, tak přidáme ještě jedno: neházejme ale flintu do žita, neboť nežádoucí telefon či tablet lze ze seznamu, který se nabízí při instalaci aplikace z webového Obchodu Play, alespoň skrýt.

Jak na to? Relativně jednoduše: stačí deaktivovat volbu ve sloupci VIDITELNOST – Zobrazit v nabídkách u příslušné položky.

V našem případě jsme tedy deaktivovali všechny telefony a tablety kromě dvou, které aktuálně aktivně využíváme.

Nechali jsme si jeden telefon a jeden tablet

Nechali jsme si jeden telefon a jeden tablet

Následně si můžete zkontrolovat seznam nabízených zařízení v Obchodě Play při pokusu o instalaci libovolné aplikace. Seznam by měl obsahovat jen ty položky, které jste určili.

Takto vypadala naše nabídka po vyčištění seznamu

Takto vypadala naše nabídka po vyčištění seznamu

Přejmenování zařízení v seznamech Obchodu Play

Kromě možnosti skrýt nevyužívané položky můžete své telefony a tablety v nabídkách přejmenovat. Pro přejmenování zařízení je třeba kliknout na tlačítko Upravit na konci řádku zařízení, jehož název chcete změnit.

Tlačítko Upravit

Tlačítko Upravit

Následně budete moci změnit tzv. „přezdívku“ zařízení, kterou jednoduše zapíšete do příslušného textového pole a potvrdíte stiskem tlačítka Aktualizovat.

Když se pak pokusíte o instalaci aplikace, nabídne vám Obchod Play seznam telefonů/tabletů dle jejich přezdívek, což často bývá přehlednější než původní způsob zobrazení podle operátora a čísla modelu.

Takto vypadala naše nabídka po přejmenování

Takto vypadala naše nabídka po přejmenování

To je z hlediska možností nastavení seznamu vše. Doufáme, že vám uvedený postup pomůže. Případné dotazy na toto téma můžete pokládat v komentářích pod článkem.

Vychází ze článku How to Remove Your Listed Devices from Google Play Store serveru DroidViews.

Komentáře

Johny Honkong

Johny Honkong

z aplikace
8.2.2016 12:26

Bez urazky, ale vazne? :-)

Jiří Pleskot

Jiří Pleskot

z aplikace
8.2.2016 13:03

Johny Honkong Vzdyt to je uzitecny clanek, napriklad pokud jste prodal zarizeni, tak asi nechcete aby se vam tam pletlo.

Jiří Pleskot

Jiří Pleskot

z aplikace
8.2.2016 13:03

Johny Honkong Vzdyt to je uzitecny clanek, napriklad pokud jste prodal zarizeni, tak asi nechcete aby se vam tam pletlo.

nosac

nosac

z aplikace
8.2.2016 13:16

Dobrý tip, díky. Taky mi tam visí starý mobil, který už nemám.

Krusty

Krusty

z aplikace
8.2.2016 13:24

#johny ne každý je takový všeho znalý geek jako ty, takže pokud nemáš nějaké doplňující informace k tématu, na které se mohlo při psaní zapomenout, zdrž se prosím komentování

trent

trent

8.2.2016 13:44

Johny Hongkong: V okamžiku, když trochu povyrostete a budete mít méně času na kraviny, takové články se stanou přínosem. Před 15 lety bych se asi taky ušklíbl nad takovou samozřejmou věcí, jako je obsah tohoto článku.

Karel Kilián

Karel Kiliánexternista

8.2.2016 13:51

Krusty, Trent a Jiří Pleskot: díky. pánové!

Tomcat

Tomcat

8.2.2016 14:04

Bohužel ani tohle nezabírá vždy. Různá zařízení jsem opakovaně rootoval a přihlašoval ke google play až ke čtyřem různým Gúčtům.., výsledkem je, že se to listování z nějakého důvodu zbláznilo. Jeden telefon tam byl šestkrát, ačkoli se jednalo o stejný, tablet 4. Řešil jsem to někdy loni a teď abych nekecal, ale mám dojem, že se tam možnost odstranění nabízela, ne skrytí. Skrývání je nové. Resp. rozhodně tam nemám nikde už 15 zařízení ani mezi skrytými. Na druhou stranu se mi nepovedlo odstranit všechny ty duplicity a třba teď mi gp hlásí dva tablety a telefon, který mi byl loni ukraden – a nejdou odstranit.

Tomcat

Tomcat

8.2.2016 14:05

Bohužel ani tohle nezabírá vždy. Různá zařízení jsem opakovaně rootoval a přihlašoval ke google play až ke čtyřem různým Gúčtům.., výsledkem je, že se to listování z nějakého důvodu zbláznilo. Jeden telefon tam byl šestkrát, ačkoli se jednalo o stejný, tablet 4. Řešil jsem to někdy loni a teď abych nekecal, ale mám dojem, že se tam možnost odstranění nabízela, ne skrytí. Skrývání je nové. Resp. rozhodně tam nemám nikde už 15 zařízení ani mezi skrytými. Na druhou stranu se mi nepovedlo odstranit všechny ty duplicity a třba teď mi gp hlásí dva tablety a telefon, který mi byl loni ukraden – a nejdou odstranit. Ale jinak se také přidávám k díkům za článek, nováčkům se určitě hodí:)

ja_som

ja_som

8.2.2016 16:57

Názov článku „Jak odstranit zařízení ze seznamu v Obchodě Play?“ a text v článku „zařízení ze seznamu v Obchodě Play není možné smazat, ani jinak odstranit.“ si navzájom odporujú. Čo tak dať článku správny názov? Keďže zariadenie sa dá iba skryť a iba zo zoznamu pre odoslanie inštalácie, nie zo zoznamu zariadení.
;)

Karel Kilián

Karel Kiliánexternista

z aplikace
8.2.2016 17:44

ja_som: Z toho seznamu, o kterém je řeč, to zařízení skutečně odstraníte. Už tam nebude. Zda jde o skrytí či vymazání je z tohoto pohledu irelevantní.

Karel Kilián

Karel Kiliánexternista

z aplikace
8.2.2016 17:45

Tomcat: Díky za zpětnou vazbu. Také jsem kdysi na něco takového narazil. Jen jsem myslel, že už je to opravené.

ja_som

ja_som

8.2.2016 18:16

Karel Kilián lenže názov článku nie je správny. Keď som ho videl, myslel som, že už je naozaj možnosť odstrániť zariadenie zo zoznamu zariadení a nie skryť zo zoznamu pre inštaláciu, čo je vec známa už niekoľko rokov.

Radimaggot

Radimaggot

9.2.2016 0:09

Díky.Já to třeba nevěděl. Né, že by mě to nějak trápilo, ale jsem rád, že jsem si nepoužívané zařízení mohl ze seznamu schovat.Aspoň nemusím dávat pozor, kam si aplikaci vlastně instaluji.

Adrien Angeldust

Adrien Angeldust

z aplikace
9.2.2016 15:00

Dle zakona na ochranu udaju je teoreticky mozno google pozadat o smazani udaju. Docela by me zajimalo jak by se k tomu Google postavil, pokud by clovek chtel smazat toto a ne vsechna data s uctem spojena ale jen tenii zaznam o pouzitem zarizeni.

michalbl96

michalbl96

18.3.2016 0:46

Za mě super pro přehled.

RSS (komentáře k článku)