Menu

Zakladatel WhatsApp doporučuje uživatelům odstranit Facebook

V zahraničí je nyní Facebook pod palbou kritiky, kdy se do povědomí dostalo, že společnost Cambridge Analytica zneužila data desítek miliónů lidi na Facebooku a tím měla přispět ke zvolení Donalda Trumpa. Na sociální sítích se kvůli tomu šíři hashtag #deletefacebook, jehož cílem je bojkotování sociální sítě Facebook. K bojkotování se přidal i spoluzakladatel WhatsApp Brian Acton, který rovněž doporučil odstranit Facebook. Právě koupě WhatsApp byla největší investicí Facebooku. Brian Acton od minulého roku již ve Facebooku nepracuje.

Akcie Facebooku klesají, Zuckerberg se omlouvá

Zuckerberg v rozhovoru pro CNN přiznal, že Facebook chyboval a slíbil, že zvýší kontrolu přístupu k uživatelským datům. Několikrát se i omluvil za to, co se stalo a dodal že je to velká ztráta důvěry. Tím to ale pro Zuckerberga nekončí, americký Kongres žádá, aby se dostavil před vyšetřovatele. Padají i první žaloby. Tento skandál se odrazil i na akciích společnosti. V neposlední řadě také rezignoval šéf bezpečnosti Facebooku.

Zuckerberg

 

Na sociálních sítích se rovněž objevila kampaň #deletefacebook. Tu mimo jiné podpořil o Brian Acton, který spoluzaložil WhatsApp a do minulého roku byl na vysoké pozici ve Facebooku. Pod svůj tweet dále dodal, že je čas začít dbát na soukromí.

Facebook
Facebook
Developer: Facebook
Price: Free+

Odstranit Facebook, nebo ne? Jak se na celou věc díváte vy?

Zdroj: phonearena.com

 

Komentáře

Rockar66

rockar66 1

22.3.2018 11:00

FB ??? odstavit ??? :-) jen blázen si myslí,že se tím něco pořeší. data Vám kradou všude. google nebo FB,whats app,skype……………atd. vše to stojí za :-). pravdou je že je to vše o lidech. co pustí do éteru ,tak samosebou druhý zneužije. vše je to jeden velký podvod na uživatele, zrušil bych všechno a bylo by po srandě.

PetrM.

PetrM. -3

22.3.2018 11:40

rockar66: z Vašeho příspěvku je vidět, že jste asi nepochopil podstatu tohoto konkrétního problému. Doporučuji přečíst více článku na toto téma.

Renek11

renek11 6

22.3.2018 12:14

No pokud to řeknu jednoduše, tak pokud by lidi nebyli debilové a sociální exhibicionisti, tak by bylo vše v bezpečí. Který rozumný člověk si dnes založí na FB účet a tam vyprdelí každýmu co jen jde? Všechno si dnes každý provazuje s touhle úchylností jako je FB a pak není divu, že někdo zneužije jejich data. Tím neříkám, že v jiných oblastech je bezpečněji. Napadnout se dá dnes vše, ale pokud na týhle profláknutý soc. síti lidi vykecaj i kolik váží jejich hovno, tak nemůžou chtít soukromí a ještě si pak stěžovat.

Swenak

swenak 6

22.3.2018 15:03

renek11: Problém je, že nemusíte ani nic sdílet a jenom být sociálně aktivní + využívat internet. Nemusím nikde napsat, že rád třeba vdolky, ale když je budu hledat na internetu, pak kupovat, tak prostě mám rád vdolky. O tom, že aplikace sdílejí polohu, ač nikde nepíšete, kde se nacházíte, takže se dá odhadnout lehce, kde děláte a kde bydlíte, kdy jste doma, kamchodíte po večerech pařit a podobně nemluvě. Nic z toho primárně neuvádíte a stejně to jde zneužít.

Kulichoid

kulichoid 148

23.3.2018 22:40

U WhatsAppu musím zase sdělit své mobilní číslo. To u Fb nemusím. A pokud někdo sleduje, co sleduju na netu a kudy chodím….tak ať. :-) A co se týče voleb, tak rozhodně žádné politické informace nečtu na Fb. :-)

Milan4exa

Милан Швец 24

24.3.2018 13:15

Všichni pracují s informacemi. Teď to FB prostě nepohlidal.

RSS (komentáře k článku)