Menu

Obchod Play ve verzi 5.5.8 přichází s novou animací a veřejným míněním

V noci na dnešek začal Google uvolňovat aktualizaci klientské aplikace svého repozitáře Obchod Play s číslem verze 5.5.8. Podle dostupných informací přináší dvě viditelné novinky a další změny na pozadí. První novinkou je “veřejné mínění” – výběr slov, která v komentářích používají hodnotící uživatelé nejčastěji. Tato klíčová slova by teoreticky měla vystihovat nějaký obecný dojem, nicméně vždy bude záležet především na tom, kolik uživatelů napíše ke svému hodnocení komentář. Dle dostupných informací funguje tato funkce zatím jen v angličtině.

Druhou inovací je nová “bublinová” či “kruhová” animace, zobrazující se v sekci s televizními seriály na Androidu 5.1, kde se ukazuje při otevření položky a návratu zpět. Zhlédnout ji tedy mohou uživatelé pouze v zemích, kde Google nabízí seriály ke stažení – v Česku si nový přechodový efekt můžeme prohlédnout zatím jen formou následující animace.

Když klepnete na titulek televizního pořadu, kruh se přesune na vrchol obrazovky, kde expanduje a postupně morfuje do dalšího rozhraní. Je to pěkná animace, ale z hlediska navigačního procesu poněkud zdržující.

Obchod Play ve verzi 5.5.8 přichází s novou animací

Obchod Play ve verzi 5.5.8 přichází s novou animací

Aktualizace je uvolňována postupně a bez požadavku na interakci s uživatelem – na její instalaci si tak budete muset počkat možná až několik dnů. Jestliže čekat nechcete, můžete si stáhnout instalační balíček z některého z následujících odkazů. V takovém případě je nutné mít v nastavení povolenou instalaci ze zdrojů třetích stran. Velikost souboru je 10,98 MB.

Zdroje: Xataka Android, Phandroid, Android Police, 9to5Google.

 

Komentáře

Pavel

Pavel

5.5.2015 10:02

No hlavně ten material design, to je věc. Koupíte si telefon, který umí zobrazovat 65 milionů barev a oni vám do něho udělají aplikace, jejichž barevná škála sestává ze světle černé, šedé, tmavě bílé a vyblité červené, modré případně zelené :-(

Olda

Olda

5.5.2015 11:09

Pavel – Když se nad tím zamyslím tak vlastně ano :) ale mě se třeba material design a celková jednoduchost “placatost” líbí.. Když si vzpomenu na staré 2.3 Android widgety, které byly tak amatérsky vystínované tak se přikloním fakt raději k tomu dnešnímu flat designu.

jenja

jenja

5.5.2015 11:20

přesně, hlavního designera Googlu bych vykopal ihned na dlažbu, má velké nedostatky základní funčnosti systémů
např. musíte 100x tapnout na hlavní tlačítko, abyste se dostali do hlavního menu!!!!
tohle si nemůže dovolit ani designér s vzděláním ZŠ, Googlu to však nevadí, že tam vládne mistr 10 barev bez reálné efektivty

SeppWinkler

SeppWinkler

5.5.2015 13:13

Presne, ako píšu Pavel a Jenja, najmä tá farebnosť je katastrofa. S flat dizajnom by som sa zmieril, ale tá prehnaná farebnosť je vyslovene neestetická a ani nie je dôležitá pre funkčnosť. Skôr by som prijal, keby existovali nejaké témy, ktoré by potom vybrali k sebe ladiace farby. Mať jednu aplikáciu červenú, jednu zelenú, inú fialovú, modrú, to je fakt hnus. Prijal by som nejaké odtiene sivočiernej s červenou, ale nie všetko úplne iné. Navyše majitelia SAmoledov plačú, majitelia očí :) plačú tiež a Google, namiesto toho, aby zapracoval na funkčnosti, ktorá ide od desiatich k piatim, sa baví nekonečným prefarbovaním pásov a krúžkov :( Díky Google :(

LinS

Tomáš Filip 0

5.5.2015 13:58

Pavel: Musím s Vámi více než souhlasit, taktéž jsem odpůrce Material designu. Vše již bylo hezké, krásné, vybarvené, a tak to museli nějak obměnit. Bohužel nevymysleli nic převratného, takže se vracíme zpět, kde jsme byli před 15 lety. Časem ale toto opět omrzí a my se dočkáme hezčích a barevnějších efektů :-). Věřím v to!

Topinkovač

Topinkovač

6.5.2015 7:51

Nějak nechápu smysl tohoto veřejného brečení, když si každý může upravit vzhled podle libosti. Launcherů a motivů jsou tuny, pokud se nelíbí předinstalovaná aplikace např. na zprávy tak co vám brání v tom najít si místo ní náhradu?
A nebo si prostě zůstaňtě na KK a budete mít klid na duši. No jasně, ale jednodušší je jít se vybrečet na internet jak je ten Google zlý a špatný, přitom jste jen hlupáci co si neumí stáhnout ani aplikaci.

LivingLegend

LivingLegend

6.5.2015 8:56

Jeste mne napada ze by tam pred volbama mohlo byt volte zemana :D verejne mineni :D:D:D

Pavel

Pavel

6.5.2015 10:12

Topinkovač – když jsi natvrdlý jak připálená topinka, tak si nech své rozumy pro někoho jiného. Jakpak si upravíš Obchod Play, například ?

petra

petra

14.6.2015 22:01

Na hri a na stahovami

sabrina

sabrina

12.8.2015 22:23

Hesky

sabrina

sabrina

12.8.2015 22:24

Bomba

sabrina

sabrina

12.8.2015 22:25

Dobrej obchod play

sabrina

sabrina

12.8.2015 22:26

Na hry a stahovaní

RSS (komentáře k článku)