Menu

NutriAtlas – zjistěte složení potravin a vyvarujte se éček

Ať už jste se rozhodli zapojit do našeho nového projektu Jak hubnout chytře se SvětemAndroida nebo zatím pouze přihlížíte, bude se vám hodit aplikace NutriAtlas. Ta nabízí komplexní přehled o potravinách, které najdeme v obchodech a jejich složení. Snadno se dozvíte, kolik obsahuje “šunkový speciál” éček nebo jaké alergeny najdeme v mléčných výrobcích. Pokud chcete začít jíst zdravěji, aplikace od českých vývojářů vám pomůže.

zdravá strava 1

NutriAtlas – co umí?

  • Encyklopedie éček
  • Encyklopedie potravin a jejich složení
  • Nákupní lístek
  • Recepty
  • Články a blogy
  • Kalendář
  • Diskuze

Encyklopedie éček – poradí, která jsou nebezpečná

Na éčka dnes narazíme i v potravinách, kde bychom to nečekali. Pokud se těm škodlivým chcete vyhnout, NutriAtlas vám pomůže. S emulgátory, stabilizátory a dalšími “vychytávkami” moderního potravinářství je potíž, poněvadž ani při pohledu na obal nepoznáme, jak škodlivá jsou (pokud je neznáme z paměti). Právě tento problém řeší encyklopedie éček, ve které najdete jejich kompletní výčet. Zobrazit si je můžete buď ve skupinách, kompletním výčtem nebo pouze ty nejškodlivější.

ecka-25

Nechybí stupnice škodlivosti, jež vás poučí podle jakých kritérií jsou éčka hodnocena. Některé látky nemusí být vhodné pro děti, mohou obsahovat alergeny či být rakovinotvorné. S aplikací NutriAtlas budete vědět, jaké “E” číhá na obalu vašich oblíbených potravin.

NutriAtlas 14 NutriAtlas NutriAtlas 3

Encyklopedie potravin a jejich složení – vím, co jím

Informace o složení bývají na obalech občas tak titěrné, že lidé se slabším zrakem mohou mít s jejich přečtením dost zásadní problém. Ale nejen ti. NutriAtlas hlavně není jenom o výčtu složení, ale sdělí vám energetickou hodnotu výrobku, podíl bílkovin, cukrů a tuků, přihodí výpis éček a hodnocení uživatelů. Nutno uznat, že ne u všech potravin jsou informace kompletní (průběžně se doplňují), i tak se jedná o velmi cenný zdroj informací. Člověk by se až divil, co za látky obsahují některé výrobky.

Brain-Food

NutriAtlas podporuje skenování čárových kódů, takže během nakupování stačí fotoaparát nasměrovat na obal produktu a hned máte jasno, zda vám prospěje či nikoliv. Skenování čárových kódů významně vylepšuje použitelnost v praxi, textové vyhledávání v seznamu by bylo příliš zdlouhavé.

NutriAtlas 7 NutriAtlas 11 NutriAtlas 9

Nákupní lístek – na nic nezapomenete

Pokud patříte k lidem, kteří bez nákupního seznamu donesou domů polovinu dobrot, protože na druhou zapomněli, přijde vám vhod nákupní lístek. Velmi snadno do něj naházíte všechny položky a v případě, že si pamatujete alespoň hrubou cenu produktů, které chcete koupit, aplikace spočítá, kolik peněz budete potřebovat.

shopping list

Jak bývá u podobných aplikací zvykem, seznam můžete sdílet s ostatními (až po registraci).

NutriAtlas 6 NutriAtlas 15 NutriAtlas 10

Recepty – inspirujte se

Jeden aby stále vymýšlel, co vařit. Když vám dojde inspirace, i v této oblasti může NutriAtlas pomoci. Recepty jsou přehledně rozčleněny do kategorií podle jejich základní potraviny (jídla z rýže, jídla z těstovin), nechybí ani tipy na jídla pro děti, dezerty či koktejly. U každého receptu najdete postup přípravy, potřebné suroviny a kolik vám to celé zabere času.

rumpsteak

Sečteno, podtrženo

NutriAtlas mě potěšil svou komplexností a využitím v praxi. Nejenže už poznáte každé éčko na obale, dozvíte se energetické hodnoty a složení potravin, které denně kupujete, ale zároveň si můžete sestavit nákupní lístek či se inspirovat recepty. V aplikaci najdete i články a blogy, kde můžete čerpat chuť jíst zdravěji. Po zaregistrování (najdete v nastavení) můžete přispívat do diskuzí, hodnotit potraviny nebo recepty. Aplikaci najdete v Google Play ve verzi zdarma nebo za 57 Kč. Placená verze neobsahuje reklamy a autoři si podporu nepochybně zaslouží.

NutriAtlas Free
Verze2.0.7
Velikost2,8 MB
2.1+


Zdarma


57,40 Kč
 

Komentáře

cajmen

z aplikace
14.3.2014 6:27

dobra appka.
odkud ja ji jenom znam?
aha, ze svetu androida – 14.1. od Honzy Dvoraka a pak jeste pro jistotu 23.1. od Stepana Vitecka…

cajmen

z aplikace
14.3.2014 6:28

(14.1.2014 a 23.1.2012)

FrantaH.

z aplikace
14.3.2014 7:07

Apku jsem měl a je dobrá. Doporučuji ji vyzkoušet. ;-)

meffisto

14.3.2014 7:27

Aplikace je to opravdu svkělá a jediné co ji lze vytknout je jen graficka – grafické prostředí, ale to zase nemá vliv na informace a funkčnost.

Ivoš

Ivoš

14.3.2014 8:58

Technická: “…vyvarujte se ÉČEK”, tedy koho, čeho, 2.pád ;-)

mimar48

z aplikace
14.3.2014 9:00

To vypadá dost dobře. Uvidíme, co na to druhá drahá polovička. V tomhle už dlouho jede a potraviny hodně vybírá , takže by ji to mohlo zaujmout.
Navíc by díky tomuto konečně mohla začít používat Androida i k něčemu jinému, než k volání a SMS-kám. I když teď byla donucena začít používat navigaci :) …

Limetts

Matěj Machytka 0

14.3.2014 9:00

Ivoš:

Díky za upozornění :)

Mach4

Petr MišákAdministrátor 27

14.3.2014 9:55

cajmen:
Pravda, to jsme trochu zduplikovali a zcela nechtěně.
Věřím ale, že novější recenze přinese více informací a bude k užitku pro další uživatelé.

zdenek

zdenek

14.3.2014 12:12

dvakrát jsem si jí nainstaloval a po tě dvrakrát odinstaloval. informace v appce jsou jistě přínosné, ale ovládání tragické. a samozřejmě grafický design spíš připomíná windows 3.11 než android 4.1

Dexter 01

z aplikace
14.3.2014 12:20

používam už asi mesiac a je v pohode len škoda že nepozná “sk” potraviny :/

Pedro1

Pedro1

14.3.2014 13:32

to Dexter 01
a co ti brani, je tam pridat?

cajmen

z aplikace
14.3.2014 14:25

Petr Misak: no nezaujate vzato – je jasne ze 1) novi ctenari predchozi predstaveni necetli, 2) i ti starsi ji mohli prehlednout (hlavne pokud pouzivaji k pristupu ma SA neprehledne web.rozhrani misto apky) a 3) v tomto clanku je vice informaci nez v obou predchozich dohromady..
Takze onecne vzato proti obcasne recyklaci nic nemam, zejmema pokud jde o kvalitni objekt recyklace (at uz sw nebo hw). Jenom by asi bylo vhodne upozornit, ze zde objekt jiz predstaveny byl. Jinak to totiz vypada, jako kdyz si myslite, ze mame Alzheimra a “prodavate jiz jednou prodane” (jde o primer. jelikoz nejsem premium nechytejte mne za slovo)

Honzaaaaaaaaaa

z aplikace
14.3.2014 15:27

Cajmen: +100

Mach4

Petr MišákAdministrátor 27

14.3.2014 16:19

cajmen:
Určitě vás nebudu chytat za slovo :).
Nelze než s vámi souhlasit. Příště o “recyklovaném” tématu budeme informovat přímo v článku.

Tony

Tony

14.3.2014 17:28

Mňa by zaujímalo, či sa v tej aplikácií píše, že sója je zdravá. Lebo ak áno, tak potom celá aplikácia stráca na serióznosti.

Dexter 01

z aplikace
14.3.2014 19:14

Mimo tému ale chcem sa spýtať prečo je zoradenenie komentárov od najstaršieho po najnovší inak v aplikácii a a inak na webe ? Na webe je to z hora dole a v app je to z dola hore, ako nieje to vôbec problém no nešlo by to zjednotiť ?

JirkaH

JirkaH

15.3.2014 8:37

Tony: a me by zajimalo jak te takova pi.ovina napadla a jestli to nejak nesouvisi s tvym psychickym stavem.

Tony

Tony

15.3.2014 8:46

JirkaH: asi si nečítal článok a hlavne tento podnadpis: Encyklopedie éček – poradí, která jsou nebezpečná
Snáď ti je jasné prečo som sa na to pýtal, samozrejme nedostatok informácií vedie u teba k nadávaniu.

emjay

emjay

17.3.2014 3:41

Jirka : Jenže on má samozřejmě pravdu, proč cvičící je sója zlo. O látkách podobných estrogenům ani nemluvě a přitom sportovci potřebují testosteron.. Já doporučuji Kalorické tabulky.. A pokud někdo bude chtít tak se mohu podělit o skvělou app na posilování..

RSS (komentáře k článku)