Menu

NutriAtlas vám prozradí, co jíte

V dnešní době, kdy se k nám dováží mnoho nekvalitních potravin z cizích zemí, je velice pravděpodobné, že v nich nalezneme spousty umělých dochucovadel, barviv a sladidel. Ve většině případů nevíme, co je zdraví škodlivé a co je naopak pro nás dobré. Český portál Zdravá potravina se řídí heslem “zajímá mě, co jím…”. Na svých stránkách radí, jaké potraviny nakupovat, jak je připravovat apod. A protože není pohodlné navštěvovat stránku přes mobilní prohlížeč, vyvinuli pro nás aplikaci NutriAtlas.

Hlavní menu

Hlavní menu

Co aplikace dokáže? Ihned po otevření se aplikace načte a vy se objevíte v menu, kde máte několik kategorií – Éčka, Potraviny, Nákupní lístky, Recepty, Pomožte (ehm ;)) nám, Nahlásit změnu/chybu, Novinky v této verzi, Autorská práva a Nastavení. Pro využití všech funkcí bude nejlépe, když se zaregistrujete zde.

Hlavní menu

Hlavní menu

 

Na začátku jsem vypsal všechny kategorie, kterými aplikace disponuje. Nyní si je postupně a jednotlivě rozebereme. Jako první jsou na řadě Éčka. Rozkliknutím se dostanete do dalšího menu, kde můžete vyhledávat éčka podle jejich názvu. Pokud ale název neznáte, bude lepší podívat se do skupin éček, do seznamu všech éček a nebo do nebezpečných éček. Pakliže jste už nějaké éčko hledali, je možné se podívat do jakési historie – Poslední zobrazená. Naposledy zde máme Stupnici škodlivosti, která obsahuje vysvětlivky obrázků, které se zobrazují u éček.

Éčka
Éčka
Stupnice škodlivosti
Stupnice škodlivosti

V kategorii Potraviny nám je umožněno oskenovat EAN kód rovnou při nákupu v obchodním domě. Bohužel tato funkce ještě není odladěná, což je veliká škoda. Také můžete potraviny vyhledávat, ohodnotit, přidávat do oblíbených, sdílet a upravovat. Dopředu, před reálným nákupem, je možné v klidu, z domova, přidávat potraviny do nákupního lístku, který může být následně dobrým pomocníkem. Nákupní lístky si můžete vytvářet, přejmenovávat a mazat. Pokud máte lístek vytvořený, můžete si do něj přidávat potraviny, zjišťovat jejich cenu, obsah, výrobce, nutriční hodnoty a další.

Potraviny
Potraviny
Potraviny
Potraviny

 

Nákupní lístek

Nákupní lístek

 

Recepty se vám budou velice hodit pokud nemáte doma kuchařku (kniha, žena, přítelkyně, milenka :-)). Recepty můžete hodnotit, přidávat do oblíbených a sdílet. Obsahují důležité informace, jako je doba přípravy surovin, doba vaření, počet porcí a přísady. Aplikaci můžete pomoci finančním darem, vkládáním potravin, vkládáním zdravých receptů, anebo zasíláním nápadů, rad, hlášení o chybách apod.

Recepty
Recepty
Recepty
Recepty

V nastavení je možné se přihlásit do svého účtu na Zdravá Potravina. Můžete si nastavit velikost písma od hodně malého až po hodně velké. Pokud má váš telefon problém se zasíláním fotografií, pomůže, jestliže snížíte kvalitu fotek. Nakonec bych vypíchl možnost volby internetového připojení, a to nepřipojovat se, jen přes Wi-Fi a připojovat se vždy. Je to velice důležitá věc pro lidi, kteří nemají tarif a nechtějí prodělat majlant.

Nastavení
Nastavení
Uživatelský účet
Uživatelský účet

 

Připojení

Připojení

 

Na závěr bych chtěl napsat, že aplikace (až na grafické zpracování) vypadá velice slibně a každému bych ji vřele a s úsměvem na tváři doporučil. Zkoušel jsem zdravě žít jeden týden (déle bych to nevydržel :-)) a tato aplikace mi “zdravý týden” velice usnadňovala. NutriAtlas mi zatím ani jednou nespadl, což je co říci, protože obvykle mám na svém HTC Wildfire neustále problémy s padáním aplikací.

NutriAtlas
ZdravaPotravina.cz
VerzeLiší se dle zařízení (12. 1. 2012)
VelikostLiší se dle zařízení

Zdarma

 

 

Komentáře

Jiří

Jiří

23.1.2012 14:39

Nutná registrace (proč proboha???) a mizerná kvalita databáze. Nic z těchto dvou zásadních nedostatků se dodnes nezměnilo…

Zonda

Zonda

23.1.2012 15:24

škoda práce, podrobnější recenze je dávno vydaná jinde a navíc to není žádná novinka

postman

postman

23.1.2012 15:35

co jsi mezi tím udělal ty užitečného, Zondo ? zatím si stihl napsat nej svůj naprosto zbytečný komentář zde, škoda práce, nemusel ses vůbec namáhat.

postman

postman

23.1.2012 15:36

je mi uplne jedno kde jinde se ta recenze objevila, doposud jsem ji nehledal a tak do budoucna az se mozna o tento druh aplikaci budu zajimat, budu rad ze mam k dispozici vic nez jen jednu recenzi …

Zonda

Zonda

23.1.2012 16:29

já jen, že by užitečnější bylo věnovat pozornost skutečným novinkám, které jinde nevyšly. Tříštit síly a ještě blbě, nemá smysl. Nebo ty snad postmane píšeš manuály ke starému MS Wordu 3.0?

Hochmuth

Tomáš Hochmuth 0

23.1.2012 17:29

Zonda: V kategorii Aplikace neprezentujeme pouze novinky. Uvádíme zde aplikace, které nás zaujaly, či jsou něčím výjimečné – NutriAtlas je po vánočních svátcích více než skvělá volba.

Zonda

Zonda

23.1.2012 17:39

Jak obhájit neobhajitelné. Omlouvám se, že jsem s dovolil mít vlastní a navíc kritický názor. To se zde posuzuje zřejmě jako vlastizrada. A to jsem si dal pozor, abych nezmínil, kde je ta podrobnější recenze. Byl bych obviněn, že pracuji v jejich žoldu a po zásluze odsouzen všemi spravedlivými. Ach jo. Demokracie a svoboda slova jako pojem neznámý a nevítaný. :o( Ještě že tak nepostupují všichni. Tto bychom se dočkali v novinách recenze na Mrazíka, protože to někoho zaujalo.

/// Je mi líto, pokud jste si to takto vyložil..jednalo se pouze o upřesnění, nikoliv o obhajobu.

Hezký den přeje T. Hochmuth

Zonda

Zonda

23.1.2012 18:01

v pohodě :o)

nevadiii

nevadiii

23.1.2012 22:47

Zondo, s tymto sa stretavam na viacerych weboch, na weboch s obrazkami deti nadavaju na duply, na serveroch ako svetandroida zase rozni ludia na to, ze recenziu citali uz na inych serveroch, vies co robim v pripadoch ze vidim nieco viackrat ja? Nic, idem na dalsi clanok. Predstav si, ale o tejto aplikacii pocujem prvy raz. Co takto pomoct podobnym serverom a prihlasit sa ako autor clankov ak mas pristup k novinkam? Urcite by im to pomohlo a nas ostatnych navstevnikov by to tiez potesilo.

S55

S55

25.1.2012 20:43

Tuto aplikaci jsem poznal přes web emulgatory.cz. Je fajn v obchodě vyndat telefon a podívat se, co je to vlastně za přísadu tohle “éčko”. Ostatní vymoženosti nevyužívám. (Jen tak mimochodem: konzumujete rádi hmyz? Ne?!! Tak si najděte E120 a také koukněte v kolika potravinách od marmelád přes jogurty po masné výrobky a kosmetiku je…)

Vstepik

Štěpán Víteček 0

26.1.2012 9:06

Já si myslím, že toto je hodně praktická aplikace. Ale chce to ještě vylepšovat.

Lukec

Lukec

28.1.2012 11:34

Zonda: Nežiju v pralese, nebydlím v jeskyni, jídlo si neohřívám na ohni, pazourek není mým hlavním nástrojem, nechodím po čtyřech a nelovím mamuty. O Android se zajímám více, než průměrně a ani přesto jsem o této aplikaci ještě neslyšel.

Líbí se mi, že ačkoliv to (dle mého doslechu) není úplná novinka, SvětAndroida.cz o ní napsal. Mile rád ji vyzkouším. Konec konců, když pro nás kluci najdou i užitečnou aplikaci, kterou používali ještě dinosauři a je stará 58 milionů let, ovšem bude kvalitní a bude stát za to, zmínit se o ní, jen ji klidně okomentujte a doporučte. SvětAndroida je o novinkách, ale i o praktických starších aplikací. Díky kluci, za to, co děláte!)) Líbí se mi vaše práce. Když mi to časová relace dovolí, velmi rád v nejbližších týdnech sepíšu taky článek, na aplikaci, která vyšla včera, případně před půl rokem, ale bude dobrá!

Fíha, dál se rozepisovat nebudu.. :-)

Hezký weekend.

Vstepik

Štěpán Víteček 0

28.1.2012 13:47

TO Lukec: Děkuji moc za celou redakci a jsem rád, že se Vám naše články líbí.

Honza

Honza

16.7.2012 12:08

Já bych upřímně řečeno čekal, že aplikace, která se jmenuje NutriAtlas, se bude alespoň částečně zabývat nutričními hodnotami potravin – hlavně diabetici by jistě ocenili aplikaci, kde by si u konkrétních potravin našli obsah sacharidů, tuků apod. Popisky na potravinách někde chybí, někde jsou špatně čitelné, někde je jen odkaz na webové stránky výrobce … Takže název aplikace NutriAtlas je dle mého zavádějící a to co jsem v ní já hledal, to jsem nenalezl.

RSS (komentáře k článku)