NutriAtlas vám prozradí, co jíte

nutriatlas

V dnešní době, kdy se k nám dováží mnoho nekvalitních potravin z cizích zemí, je velice pravděpodobné, že v nich nalezneme spousty umělých dochucovadel, barviv a sladidel. Ve většině případů nevíme, co je zdraví škodlivé a co je naopak pro nás dobré. Český portál Zdravá potravina se řídí heslem “zajímá mě, co jím…”. Na svých stránkách radí, jaké potraviny nakupovat, jak je připravovat apod. A protože není pohodlné navštěvovat stránku přes mobilní prohlížeč, vyvinuli pro nás aplikaci NutriAtlas.

Co aplikace dokáže? Ihned po otevření se aplikace načte a vy se objevíte v menu, kde máte několik kategorií – Éčka, Potraviny, Nákupní lístky, Recepty, Pomožte (ehm ;)) nám, Nahlásit změnu/chybu, Novinky v této verzi, Autorská práva a Nastavení. Pro využití všech funkcí bude nejlépe, když se zaregistrujete zde.

 

Na začátku jsem vypsal všechny kategorie, kterými aplikace disponuje. Nyní si je postupně a jednotlivě rozebereme. Jako první jsou na řadě Éčka. Rozkliknutím se dostanete do dalšího menu, kde můžete vyhledávat éčka podle jejich názvu. Pokud ale název neznáte, bude lepší podívat se do skupin éček, do seznamu všech éček a nebo do nebezpečných éček. Pakliže jste už nějaké éčko hledali, je možné se podívat do jakési historie – Poslední zobrazená. Naposledy zde máme Stupnici škodlivosti, která obsahuje vysvětlivky obrázků, které se zobrazují u éček.

Éčka
Éčka
Stupnice škodlivosti
Stupnice škodlivosti

V kategorii Potraviny nám je umožněno oskenovat EAN kód rovnou při nákupu v obchodním domě. Bohužel tato funkce ještě není odladěná, což je veliká škoda. Také můžete potraviny vyhledávat, ohodnotit, přidávat do oblíbených, sdílet a upravovat. Dopředu, před reálným nákupem, je možné v klidu, z domova, přidávat potraviny do nákupního lístku, který může být následně dobrým pomocníkem. Nákupní lístky si můžete vytvářet, přejmenovávat a mazat. Pokud máte lístek vytvořený, můžete si do něj přidávat potraviny, zjišťovat jejich cenu, obsah, výrobce, nutriční hodnoty a další.

Potraviny
Potraviny
Potraviny
Potraviny

 

 

Recepty se vám budou velice hodit pokud nemáte doma kuchařku (kniha, žena, přítelkyně, milenka :-)). Recepty můžete hodnotit, přidávat do oblíbených a sdílet. Obsahují důležité informace, jako je doba přípravy surovin, doba vaření, počet porcí a přísady. Aplikaci můžete pomoci finančním darem, vkládáním potravin, vkládáním zdravých receptů, anebo zasíláním nápadů, rad, hlášení o chybách apod.

Recepty
Recepty
Recepty
Recepty

V nastavení je možné se přihlásit do svého účtu na Zdravá Potravina. Můžete si nastavit velikost písma od hodně malého až po hodně velké. Pokud má váš telefon problém se zasíláním fotografií, pomůže, jestliže snížíte kvalitu fotek. Nakonec bych vypíchl možnost volby internetového připojení, a to nepřipojovat se, jen přes Wi-Fi a připojovat se vždy. Je to velice důležitá věc pro lidi, kteří nemají tarif a nechtějí prodělat majlant.

Nastavení
Nastavení
Uživatelský účet
Uživatelský účet

 

 

Na závěr bych chtěl napsat, že aplikace (až na grafické zpracování) vypadá velice slibně a každému bych ji vřele a s úsměvem na tváři doporučil. Zkoušel jsem zdravě žít jeden týden (déle bych to nevydržel :-)) a tato aplikace mi “zdravý týden” velice usnadňovala. NutriAtlas mi zatím ani jednou nespadl, což je co říci, protože obvykle mám na svém HTC Wildfire neustále problémy s padáním aplikací.

NutriAtlas
ZdravaPotravina.cz
Verze Liší se dle zařízení (12. 1. 2012)
Velikost Liší se dle zařízení

Zdarma

 

Štěpán Víteček
O Autorovi - Štěpán Víteček

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (14)