Menu

Nová Nubia se ukazuje: Dva displeje, dvě čtečky otisků a žádná selfie kamera

Hodně netradiční koncept se objevil u společnosti Nubia, která patří pod ZTE. Rendery ukazují hned několik věcí, které nejsou úplně běžné, a to třeba dva displeje, ten hlavní navíc s minimálními rámečky bez výřezu. Pak má ale také dvě čtečky otisků prstů a chybí mu zcela selfie kamera.

Netradiční nápady u Nubia telefonu by mohly fungovat

Na první pohled vypadá tento design hodně netradičně a může vypadat jako sci-fi. Vše, co používá, už jsme ale mohli vidět dávno u jiných telefonů. Selfie kamera není potřeba, protože se může využívat duální fotoaparát na zadní straně, náhled pak půjde vidět na zadní menším displeji. Zabudování druhého displeje není tak velký problém, už před lety jsme se například dočkali modelu Yotaphone.

nubia telefon dve ctecky otisků prstu

Důvod k použití dvou čteček otisků prstů v rámu telefonu nám není moc jasný, nicméně technologicky to možné je. Další zajímavostí je to, že má telefon poměrně malé rámečky kolem displeje bez výřezu. Na spodní straně se pak dá vidět hlasitý reproduktor, USB-C i 3,5mm audio konektor.

zte nubia koncept dva displeje

V tuto chvíli nevíme, jestli se jedná jen o koncept, nebo reálný design telefonu, který Nubia nyní připravuje. Nebylo by to poprvé, kdy by Nubia nebo respektive mateřská společnost ZTE přišla s něčím netradičním. Možná si ještě vzpomínáte na konec minulého roku, kdy se představil skládací telefon ZTE Axon M se dvěma displeji, nebo koncept ZTE Iceberg se dvěma výřezy.

Líbil by se vám takový telefon se dvěma displeji?

Zdroj: gsmarena.com

 

Komentáře

Detektiv_Stika

Detektiv_Stika 4

28.6.2018 17:43

“Důvod k použití dvou čteček otisků prstů v rámu telefonu nám není moc jasný”

Aby se dal odemykat například ukazováčky při uchopení levou nebo pravou rukou?

Jirkar

Jiří Raur 6

28.6.2018 18:08

Pokud by byl zadní display e-ink, kde je kdykoli vidět čas, popř. černobíle mapa bez rozsvíceného hlavního displaye a cena do 5 tis. Kč, tak beru :-)

Bicista

bicista 61

28.6.2018 20:35

Stika: na to nepotrebujes dve ctecky. Si muzes normalne pridat i otisk druheho prstu na druhe ruce.

V6ak

v6ak 27

28.6.2018 20:26

Důvod pro dva displeje mi není moc jasný. Kdyby jeden byl e-ink, tak OK, ale zase na focení to nebude ono.

Dvě čtečky prstů – třeba abych nemusel podle displeje řešit, jestli položit prst vlevo, nebo vpravo? Vlastně veškerá tlačítka po boku by mělo smysl zduplikovat.

Detektiv_Stika

Detektiv_Stika 4

29.6.2018 7:41

Mám Nexus 5X a telefon odemykám ukazováčkem. Ať chytnu telefon do pravé nebo levé ruky, vždycky ukazováčkem. Automaticky. Takže tohle by bylo řešení a mohlo by se to dle potřeby mačkat i palcem.

EddieCz

EddieCz 5

29.6.2018 13:30

A hele, konecne nekoho napadlo zrusit tu blbou kameru, to vypada dobre

RSS (komentáře k článku)