Nový správce souborů Advanced Explorer s konceptem knihoven

advanced_ico

Pokud by se množství aplikací v Obchodě Play dalo zvážit, museli bychom konstatovat, že v repozitáři najdeme doslova tuny nejrůznějších správců souborů. Asi každý uživatel si již našel svou oblíbenou aplikaci, takže výchozí pozice pro další hráče v tomto segmentu není právě jednoduchá. Patrně jedinou cestou, jak lze ještě uspět, je buď přijít s osvědčenou značkou, nebo s něčím novým.To druhé se dost možná povedlo nové aplikaci Advanced Explorer, kterou v neděli uvedlo vývojářské studio Python Software.

Advanced Explorer nejde cestou klasického Průzkumníka, se kterým můžete procházet úložiště, složky a soubory. Jde spíše o koncept blízký knihovnám z Windows 7 nebo z iOS. Jednoduše řečeno: aplikace seskupuje soubory podobného typu, takže pokud hledáte písničku, najdete ji v sekci Music, jestliže si chcete prohlédnout pořízené fotky, pak jsou, bez ohledu na to, jaká aplikace je pořídila a kam je uložila, v jedné sekci Photos. Stejně to funguje s dokumenty, filmy, aplikacemi, archivy, soubory PDF a dalšími.

Advanced Explorer nejde cestou klasického Průzkumníka Advanced Explorer nejde cestou klasického Průzkumníka

Tento koncept má své zastánce i odpůrce – například nemožnost zobrazit standardní složku a v ní obsažené soubory omezuje schopnost přesouvat a kopírovat soubory z jedné složky do druhé. To ale není něco, co by běžní uživatelé dělali každý den a ani to není hlavním smyslem Advanced Exploreru. K dispozici je také vyhledávací nástroj pro prohledávání souborů ve vašem zařízení, který se řídí stejnou filozofii, že není nutné se zabývat složkami.

 K dispozici je také vyhledávací nástroj pro prohledávání souborů K dispozici je také vyhledávací nástroj pro prohledávání souborů

Advanced Explorer není jen správce souborů, ale obsahuje i některé další nástroje a funkce, jako je například správce aplikací, údržba systému, nebo správce běžících procesů.

Pokud by se vám program nelíbil po vizuální stránce, vězte, že podporuje grafická témata. Poněkud smutně musíme dodat že aplikace bohužel není v souladu s doporučeními pro Holo UI, ale přichází s vlastním, možná poněkud svérázným konceptem.

Zvukové soubory najdete v sekci Music Zvukové soubory najdete v sekci Music

Pokud jste unaveni z manuálního procházení složkami, pak Advanced Explorer může být tím správcem souborů, který jste hledali.

Zbývá doplnit, že instalační balíček má 1,3 MB, nainstalujete ho na Androidu 2.2 a vyšším a základní verze aplikace je zcela zdarma. Pokud byste chtěli odstranit reklamy a zpřístupnit některé pokročilé funkce (správce úloh, témata, atd.), pak si připravte asi padesát korun za verzi Pro.

NWmZ C kHsYe4oW7aOwRtzouMuTvVALz X6h0SN0lUr8TB26t1Yd
Advanced Explorer
Python Software
Verze 1.0 (23. 12. 2012)
Velikost 1,3 MB
2.2+

Lh7z0P8Gaz4BSnUEO7+nkggAAAAASUVORK5CYII=
Zdarma


50,90 Kč

Zdroj: Android Soul.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)